Elindulni Berlinben

Több
9 éve 2 hónapja #38491 Írta: normár
Elindulni Berlinben téma létrehozva normár által

Üdvözlet!

Tanácsot szeretnék kérni. Október óta kijárok Berlinbe,egy idős bácsit gondozni 2 hetes váltásokban. A váltótársam nem szeretné folytatni tovább.
Bejelentenének hivatalosan márciustól,ha folytatom.38 éves vagyok,otthon családom van 3 gyermekkel(11,7,3 évesek). Az egészségügyben dolgozom két mellékállással,így az otthoni munkám miatt kevés időt tudok a családdal tölteni.A család szeretné,hogy folytassam és nyáron utánam jönnének,ahogy vége a nagyfiúnak az iskola. A nyelvet most tanulom az alapoktól. Én is szívesen itt maradnék,nagyon tetszik a város,csak nem tudom mennyire nehéz egy családnak itt elindulni.

Köszönettel
Márkus Norbert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38497 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Nem igazán értem milyen tanácsra számítasz. Mindenhol nehéz elkezdeni. Családdal pláne nehéz. Berlin viszont NO.1 nem, hogy németországi hanem európai (kontinens) viszonylatban is! Én nem is értem sokszor mitől vannak odáig meg vissza pl. Münchentől az emberek. :thinking:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: normár

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38499 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

normár írta: Tanácsot szeretnék kérni. Október óta kijárok Berlinbe,egy idős bácsit gondozni 2 hetes váltásokban. A váltótársam nem szeretné folytatni tovább. Bejelentenének hivatalosan márciustól,ha folytatom.38 éves vagyok,otthon családom van 3 gyermekkel (11,7,3 évesek). Az egészségügyben dolgozom két mellékállással,így az otthoni munkám miatt kevés időt tudok a családdal tölteni.A család szeretné,hogy folytassam és nyáron utánam jönnének,ahogy vége a nagyfiúnak az iskola. A nyelvet most tanulom az alapoktól. Én is szívesen itt maradnék,nagyon tetszik a város,csak nem tudom mennyire nehéz egy családnak itt elindulni.


Kedves Norbi! Nem nagyon lehet tanácsot adni! Nem informáltál bennünket, hogy egyedül neveled e a három gyereket vagy van feleséged és ö is dolgozna e? Amit én mégis ajánlok, az az, hogy nyelvtudás és egy indulótöke nélkül ne induljatok el, mert egy új exisztencia beinditása nem csak városnézésböl és részmunkaidöböl áll!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: normár

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38511 Írta: normár
normár válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Sziasztok!
Köszönöm válaszotokat. Természetesen nem üres.zsebbel indulnék el. A felségem is jönne,de egyenlőre nem dolgozna a legkisebb fiúval otthon maradna. Nem részállásom lenne,hanem teljes állás és a család sok mindenben segítene. Lakásbérlés,hivatalos ügyek,iskola,stb. A fizetés kb. 2300 Euró lenne. Így talán el lehet lassan kezdeni.
Üdv
M.Norbert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38512 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

normár írta: Köszönöm válaszotokat. Természetesen nem üres.zsebbel indulnék el. A felségem is jönne,de egyenlőre nem dolgozna a legkisebb fiúval otthon maradna. Nem részállásom lenne,hanem teljes állás és a család sok mindenben segítene. Lakásbérlés,hivatalos ügyek,iskola,stb. A fizetés kb. 2300 Euró lenne. Így talán el lehet lassan kezdeni.


A 2300 euró Berlinben nem lesz nagy durranás, még akkor sem, ha a három gyerek után (180+190+215) 585 euro " Kindergeld " -et is fogtok kapni mert ez szinte biztos, hogy bruttó fizetés lesz. Könnyen kiszámolhatod, hogy mennyit fogsz kézbe kapni a 3. adócsoportban, amelyikbe majd tartozol! ( Netolohnrechner )

Mindenestere mindent írásban csináljatok és semmit ne szóbeli igéretekre. Munkaszerződés, bérlakásnál bérszerződés, stb. Soha semmit ne fizessetek kp. csakis mindent utalással egy itteni bankszámláról, hogy nyoma legyen!
Bármit is fizetnek csakis úgy kérd, hogy utalják a számládra és semmit ne kézbe! Ha ezeket betartod, akkor kis szorgalommal, hamar egyenesbe tudtok majd jönni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: normár

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38514 Írta: normár
normár válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Köszönöm,egy kicsit így könnyebb. Megállapodás szerint ezt már kézbe fogom kapni(bankszámlára). A szorgalom pedig meg van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!