Elindulni Berlinben

Több
9 éve 2 hónapja #38519 Írta: andsze
andsze válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Hasonló családdal tavaly költöztünk Berlinbe. Némi kezdőtőkével nem reménytelen. Lakáskeresésnél ajánlom a Wohnen auf Zeit ajánlatokat, mert oda nem mindig kell a biztosítékoknak a szokásos tömege (Schufa, 3 havi kereset, előző bérbeadó igazolása). 2300 brutto lehet, hogy nem nagy durranás, de családi pótlékkal együtt egy otthoni viszonyokhoz szokott családnak, beosztással elegendő. Kezdetnek szerintem ez is megnyugtató.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, normár

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38520 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

andsze írta: .... egy otthoni viszonyokhoz szokott családnak, .....

Bocs' de amikor kijöttünk (jó régen) akkor is jól kerestünk otthon, Mo.-on! Nem mindenki gazdasági menekült!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38521 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

DECOTEXT írta:

andsze írta: .... egy otthoni viszonyokhoz szokott családnak, .....

Bocs' de amikor kijöttünk (jó régen) akkor is jól kerestünk otthon, Mo.-on! Nem mindenki gazdasági menekült!


Mondjuk nem is neked szólt az elözö hsz. ;) Mindenki tudja, hogy neked már 1972-ben is arany VISA kártyád volt már Magyarországon is.. :laugh:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38523 Írta: andsze
andsze válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Otthon én is jól kerestem... Kulturális területen nemzetközi projektben dolgozva fizetésként pont annyit vittem haza, mint itt egy 30 órás Zeitarbeiter.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38524 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

DCT hozzászólása azért indíthatta meg a vitát keresetek tárgyában mert megnyírbáltam és töröltem belőle a magyar átlagbérekről szóló részeket és hivatkozásokat. Pont ezt szerettem volna elkerülni vele, hogy csak és kizárólag arról beszélünk, hogy mennyit lehet hazavinni!
Aki ezen a szinten túl nem lát annak értelmetlen magyarázni, hogy x ezer bruttó lehet annyit sem ér Berlinben mint amennyit Magyarországon vitt haza.
Majd rájön! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja #38525 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

andsze írta: Otthon én is jól kerestem... Kulturális területen nemzetközi projektben
dolgozva fizetésként pont annyit vittem haza, mint itt egy 30 órás Zeitarbeiter.


Biztosan így volt kedves Andsze! Ahogy már Gergő, jelezte, ez nem az a topik, de
talán belefér még a megjegyzésem, hogy Mo.-on nem is fizettél annyi lakbért mint itt!
:chuckle:

Rászemről a megélhetési téma itt kifújt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!