Elindulni Berlinben

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38546 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

DECOTEXT írta:

árpkov írta: köszi az infot! es a nyugdij biztositäst meg a munkanelküli fogja fizetni? vagy az ilyenkor hogy van, hogy ha meg sose dolgozott Nemetorszägban? Az is a ferj utän jär? üdv:Ärpi

A nem dolgozó házastárnak nem lesz saját nyugdija!
Ebben az esetben ha a férj meghal akkor a nej kap majd egy darabig özvegyi nyugdijat
Ezután ha még em nyugijas korú, akkor vagy segélyen fog élni (Harz 4) vagy elmegy
dolgozni! Ez itt nem szocializmus! :chuckle:


Nem olvastad el a kérdést rendesen: nem az volt a kérdés, hogy nyugdíjat kap-e a férj jogán, hanem hogy a nyugdíj- ill. a munkanélküli járulékot neki kell-e fizetnie, hiszen itt volt korábban egy félreérthető válasz, miszerint a dolgozó férj jogán a család biztosítva lesz (ami természetesen csak a betegbiztosításra vonatkozik).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: árpkov

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38553 Írta: elckerlyck
elckerlyck válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Nekem nem világos, hogy alkalmazotti viszonyban leszel-e a családdal, es a 2300 az nettó munkabér, vagy számlát adsz a 2300-ról és kalap kabát. Ha alkalmazott vagy, a család automatikusan fizeti a járulékaidat, a családod automatikusan betegbiztosított stb. Ha vállalkozóként számlát adsz, neked kell még utána adóznod, biztosításokat, nyugdíjat stb. fizetni. Talán vállalkozóit is kell kiváltanod, de ezt mások jobban tudják, egész életemben alkalmazott voltam,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja #38558 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

elckerlyck írta: Nekem nem világos, hogy alkalmazotti viszonyban leszel-e a családdal, es a 2300 az nettó munkabér, vagy számlát adsz a 2300-ról és kalap kabát. Ha alkalmazott vagy, a család automatikusan fizeti a járulékaidat, a családod automatikusan betegbiztosított stb. Ha vállalkozóként számlát adsz, neked kell még utána adóznod, biztosításokat, nyugdíjat stb. fizetni. Talán vállalkozóit is kell kiváltanod, de ezt mások jobban tudják, egész életemben alkalmazott voltam,


Ezt jól megkeverted! A "kalap-kabát" sem olyan egyszerű ahogy irtad!
Hogy hogy "alkalmazotti viszonyban vagy a családdal"? Ha alkalmazott vagy
akkor nem vagy számlaképes, legfeljebb egy ávételi elismervényt adhatsz!
A munkaadónak kell a járulékokat fizetnie. Az adóelőleget is.
Nettó?? :evil: :sick: :blush: Ez hogyan jött ki?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38559 Írta: normár
normár válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Természetesen a család alkalmazásában leszek bejelentve. A nettó úgy jött ki,hogy aki előttem volt alkalmazásban,ennyi nettó bért kapott.
De a konkrétumokat február elején fogjuk megbeszélni és az alapján kapom a munkaszerződést.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja #38561 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

normár írta: Természetesen a család alkalmazásában leszek bejelentve. A nettó úgy jött ki,hogy aki előttem volt alkalmazásban,ennyi nettó bért kapott. De a konkrétumokat február elején fogjuk megbeszélni és az alapján kapom a munkaszerződést.


Hát ha nős vagy és vagy gyerek is akkor mint egyedül kereső, a 3. adócsoportban
fogsz lenni! Ha minden levonás után ennyi a nettód, akkor le a kalappal! Nejem mint
gépészérnök keres kicsivel 3000 felett (nettó). Nekem van egy olyan érzésem, hogy
az előtted levő alkalmazott nem mondott igazat! Szerintem ilyen munkakörben még
a bruttó 2300€ is magasnak számít, de majd kiderül! Informálj bennünket időben!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: normár

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38564 Írta: normár
normár válaszolt a következő témában: Elindulni Berlinben

Természetesen megírom. De az az érzésem,hogy minimumra bejelentenek és kézbe kiegészítik. Mert ha jól tudom nincs 24 órás bejelentett munkakör. De ha minden jól megy a gyerekeknek csak előnyt szerezhetnek ebből. Nekem a munkával nincs gondom, csak szeretnék olyan életet élni,hogy a gyermekeim úgy cseperedjenek fel,hogy legyen kilátásuk mire befejezik az iskolát. Sajnos ezt itt nem látom. Lehet rám zúdítani,hogy "megélhetési menekült" vagy felelőtlen, de nem azért írtam ezen a fórumon,hogy bármi vitát váltsak ki. Csak tanácsot,vagy tapasztalatot szerettem volna kérni. De azt gondoltam ez lehet egy "ugródeszka"is. Most már kimondom nem szeretek itt élni. Kizsigerelnek. Három munkahely, megtámadnak,megaláznak,kihasználnak. Nem tudok belenyugodni, hogy ránk üvöltenek,ha nem mented meg te is meghalsz,hogy úgy is megtalállak, stb. Nem jutunk egyről a kettőre. Szeretem a hivatásom, de nem minden áron.
Ezzel senki nem szeretnék megbántani.
Köszöneg

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!