Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21682 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Olvass vissza légyszíves először.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21703 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Barbara!

Bár már írta előttem valaki, hogy olv.vissza, de: elég hosszadalmas a dolog elintézése, ha nincs még ott bejelentve a különbözet illet meg Titeket! A németországi Kindergeldbe Magyarországon beleszámítják a gyes-t, gyed-et, családi pótlékot. Ha a németországi ellátás magasabb, mint a magyarországi ellátásotok, akkor különbözet illet meg Benneteket!
Írtad, hogy a kicsi 2 éves: ebből gondolom gyesen vagy már. Ha Magyarországon nincsen biztosítási jogviszonyod (megszűnt a munkahely, magad fizeted a tb-t), akkor a magyarországi ellátások NEM illetnek meg Titeket, azt megszűntetik (gyes, csp) és a németországi hasonló családtámogatási ellátásokra teljes összegben lesztek jogosultak. (Ezeket az ellátásokat nem tudom részletesen, konkrétan, hogy mit, mikor mennyi ideig vehetsz igénybe, mennyi az összege, de itt biztosan van olyan Fórumozó, aki tisztában van vele)
Én ezt így tudom. Ha valaki még bővebben tudja, kérem, írja meg!

Üdv, bariba
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21709 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Persze hogy megkapja. Olvass utanna a forumon, mert reszletesen le van irva, hogy mi az eljaras.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21775 Írta: Lizmin
Lizmin válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szép napot mindenkinek. 2 napomba telt vissza olvasni beneteket, érdemes volt. Én meg is kérdeznék :dry: Túl vagyok minden Magyar és Német nyomtatványok kitöltésén, valamint leadásán. A magyar fél már postázott minden dokumentumot Ravensburgba és a Német oldalról azaz mi is postáztunk mindent Ravensburgba. Januártól indítottunk, de véglegesen, minden papír csak április 14-ével lett ujra elküldve. A januári papírok még a régi lakcimről az új peddig a mostaniról, ez volt a javítás. Telefonon (jul.6) azt az információt kaptuk, hogy a régi címre küldtek egy levelet már, persze a tartalmáról nem beszéltek. Kértük, hogy az új címre küldjék el legyenek szívesek, persze még sehol! Kicsit kezd bosszantani, hogy mi álhat benne. A papírok szerintem mind megvoltak, településtől igazolás, hogy itt élünk , a párom munkáltatója , a kérelem, a magyar fel meg a szokásos igazolást az otthoni lemondásról e nyomtatvanyokat. Akik ezen végig mentek már, esélyes,hogy a levélben a jogosultsagrol jeleznek, vagy kell még valami.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21787 Írta: frankiefisch
frankiefisch válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Helló!
Igazándiból a gyors ügyintézés ez ügyben eléggé magyaros. Minél többet szekálod az intézményt annál hamarabb zajlik az ügyintézés. Egyébként aggodalomra semmi ok. Ha minden be lett adva akkor tutira meg kapod és a bejelentés napjáig visszamenőleg ki lesz fizetve. A dolgok késleltetését még a nyári szabadságolásokkal tudják elősegíteni.
Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22380 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Áááááááááá, mi már a végét járjuk.... :)
Feleségem kijött ápr. 1-től, aznap munkába is állt, mi utána jöttünk gyerekekkel május 5.-én.
Otthon április 1-vel lemondtuk a családit, erről megkaptuk a határozatot, amit én még otthon lefordíttattam. Kint beadtuk a papírokat (kérelem igénylése, anyakönyvi kivonat, munkaszerződés, otthoni lemondó határozat német nyelven), rá egy hónappal jött egy levél, kérdezték, gyerekek mikortól élnek itt. Mi megírtuk, hogy május 5, és csatoltuk hozzá a Meldeamt-tól kapott bejelentkező lapot. Rá ugyancsak 1 hónapra küldenek egy levelet, hogy köszönik a bejelentőt, de nekik kell rá a hivatali pecsét is....jó bementünk megcsináltuk, minden sínen van, gondoltuk...erre tegnap kapunk egy újabb levelet a Familienkasse-tól, hogy szeretnék tudni, hol, és kivel éltek a gyerekek április 1-től, május 5-ig... :angry:
Én otthon megszoktam ezt a tempót, de itt furcsa, másra számítottam, de ugye nem lehet minden tökéletes. Na de nem adjuk fel, megoldjuk, héten személyes látogatást teszünk a Kasse-nál.
Még annyit, hogy egy ugyan nem ide tartozó, de jó hírt is mondjak, a gyerekeket aug. 1-től bevették az oviba, és mindkettőt! Június végén kezdtünk ovit keresni... :)
Anyagiakról annyit, hogy (egész napos oviban volt csak hely) 56Euró / hó / gyerek a kaja (3 étkezés/nap), és 89 Euró / hó / gyerek az ovi. Eddig tetszik nekik, de a 3. nap a nagyobbiknak 40 fokos láza lett, szegényem eddig bírta....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!