Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 7 hónapja #23567 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát a magyarországi csp., amolyan támogatásnak van írva, tv-ileg.. ;-) De én ezen nem akarok vitatkozni senkivel, mert aki igényli, az vagy megkapja vagy nem kapja meg. -Schluss

Olyan előfordult-e már a topic olvasóival, hogy nem is számított rá, hogy kap különbözetet az EU-s országok valamelyikéből? Előfordulhat-e olyan, hogy a Hatóságok nem konzultálnak egymással azzal kapcsolatban, hogy xy igényt nyújtott be Kindergeld/Családi pótlék különbözetre és mivel pozitív elbírálás, utalják a pénzt?

Lehet, hogy hipotetikus az egész...! De aki dolgozik, az tévedhet/hibázik!-szokták mondani. Mert természetes, hogy kiderül és vissza kell fizetni a pénzt, ha megtörténik.
Mi a véleményetek erről?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23589 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát velünk az történt, hogy januárban igényeltük a különbözetet, itt Mo.-on májustól megszüntettek nekem mindent (gyes, családi pótlék, emelt családi) mivel itthon nincs járulék fizetés, viszont ezért kint a teljes családira vagyok jogosult. Július végén voltunk a familienkasse-nél megkérdezni, hogy hol tart az ügyünk, azt a választ kaptuk minden rendben már csak egy papírt kell lefordíttatniuk. Ezután a férjem hazajött 2 hét szabira, a szabija első napján a kinti címére kapott egy levelet, hogy igazoljon a munkáltató fél évet, mert ez hiányzik és határidőt jelöltek ki meddig igazolhatja. Természetesen ez az idő pont félidőnél volt az itthon töltött szabijának, a levelet is szabi után kapta meg ami már másfél héttel túllépte a határidőt. Ismét bementünk személyesen a fk.-hoz az igazolással és eltudjuk mondani miért határidőn túl adjuk be, az ügyintéző azt mondta nincs semmi gond, jó így is. Másnap kaptunk egy levelet a fk-tól, hogy elutasították a csp. iránti kérelmet. Nem értem, miért utasították el és ezt az ügyintéző miért nem látta ? Ráadásul a férjem munkatársa is akkor adta be amikor mi de ő már meg is kapta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23613 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta: Lehet, hogy hipotetikus az egész...! De aki dolgozik, az tévedhet/hibázik!-szokták mondani. Mert természetes, hogy kiderül és vissza kell fizetni a pénzt, ha megtörténik.
Mi a véleményetek erről?

Ilyen természetesen itt is van. Sokszor elöfordulhat túlfizetés is. Pl. ha haláleset van. Mire végig megy a hivatalokon a dolog (a jelzés) addig elöfordulhat, hogy túlfizetnek, s ezt vissza kell fizetni! Egy megszünt ittartozkodásnál is elöfordulhat. Hallottam olyat is, hogy valaki elhagyta az országot, s az utolsó béréböl letiltották a tartozását! Ennél azonban szinte minden ügy különbözik! Nem lehet általánositani!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23786 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok. Ma megérkezett végre a várva várt levél. Melyben azt írják , hogy a családi igénylésünket elfogadták és havonta utalják, a dátum januártól él, így gondolom visszamenőleg is kifizetik. Az indoklás az, hogy december 19.-óta a család itt él Németországban. A határozat kézhezvétele után , mikor érkezhet meg az utalás? szeptember? :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szabogabor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23887 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Most kezdtük el intézni a Kindergeld-et.
Az E 401-es nyomtatványból tudtak magyar nyelvűt adni a Familienkasse-nél, ezt már Magyarországon ki is töltettük. De sajnos a "Antrag auf deutsches Kindergeld" nyomtatványból elfogyott nekik a myagyar fordítás, a Google-ben megpróbáltam lefordítani, de még a magyar fórdítást sem igazán tudom értelmezni.
Megszeretnélek benneteket kérni, ha esetleg van valamelyikőtöknek magyar nyelvű ebből a nyomtatványból beszkennelné és átküldené nekem, priviben vagy az e-mail címemre.
Előre is nagyon hálás vagyok annak aki megpróbál segíteni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23926 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy jól értelmeztem-e a nyomtatványt, hogy a gyerekeknek is kell adószámot kérni a Kindergeld ügyintézéséhez?
Nagyon köszönöm, ha valaki válaszol!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!