Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #27122 Írta: lenin2
lenin2 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok.én és családom Landshut melet vagyunk.szeptember 18 adikán adtuk be a kindergeld igénylö dokumentumokat.november 26-ikán szeméjesen elmentem a régensburgi kindergeld kassához,mert a Jobcenter kért határozatot,a kidergeldel kapcsolatba,azt monták hogy 2-3 hét mire kapok valamit.ere decembver 1jén szombaton hozot a postás egy elutasito levelet mert kértek magyarországi iskola látogatási igazolást a 2-nagy gyerektöl.de közbe kiszámolták menyi pénz jár netoba mert a külömbözetet kértem csak,nos a multhéten elutaztam haza szegedre! a kincstárnál azt monták hogy ez hülyeség!! az iskolátol természetesen kiadták az iskolai igazolást.ma haza értem és megnéztem a kontot és dec 5 ikén utaltak pénzt de csak 7-honapot!!!holot öszesen 19-honapom van hivatalosan le igazolva amit it dolgoztam edig a napig,a segitség amit kérnék töletek.mijen papirt iletvel nyomtatványra hivatkozak ez elmaradt kindergeld -röl.nagyon köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27125 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

lenin2 írta: sziasztok.én és családom Landshut melet vagyunk.szeptember 18 adikán adtuk be a kindergeld igénylö dokumentumokat.november 26-ikán szeméjesen elmentem a régensburgi kindergeld kassához,mert a Jobcenter kért határozatot,a kidergeldel kapcsolatba,azt monták hogy 2-3 hét mire kapok valamit.ere decembver 1jén szombaton hozot a postás egy elutasito levelet mert kértek magyarországi iskola látogatási igazolást a 2-nagy gyerektöl.de közbe kiszámolták menyi pénz jár netoba mert a külömbözetet kértem csak,nos a multhéten elutaztam haza szegedre! a kincstárnál azt monták hogy ez hülyeség!! az iskolátol természetesen kiadták az iskolai igazolást.ma haza értem és megnéztem a kontot és dec 5 ikén utaltak pénzt de csak 7-honapot!!!holot öszesen 19-honapom van hivatalosan le igazolva amit it dolgoztam edig a napig,a segitség amit kérnék töletek.mijen papirt iletvel nyomtatványra hivatkozak ez elmaradt kindergeld -röl.nagyon köszönöm.


Szerintem menjél be a Kassahoz és kérdezd meg őket!
Mert innen szerintem senki nem fogja Neked megmondani!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lenin2

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27291 Írta: zsuzsanna75
zsuzsanna75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok

Na elolvastam itt egy csomó hozászolást az üggyel kapcsolatban!
Mi nem rég tudtuk meg,hogy ezt lehet igényelni! Férjem 2010.09.28-tól van magyar cég által kiküldetésben Németországban. A kiküldetés miatt ugye 2 év után haza kell jönni 2 hónapra az most neki 2012.oktober-19-töl 2012.12.20-ig hivatalosan de az ünnepek miatt csak Januárba megy vissza. Addig a cég kijelentette de a német lakcím nem szűnt meg. Most munkanélkülin van januhár 4-ig
Addig munkanélkülin van. Magyarországon is be van jelentve x összegre. 3 gyerek van én nem dolgozom per pillanat csak a magyarországi családi pótlékot kapom. Munkahelyem nincs.Amit eddig be küldtem a németeknek az a Antrag Kinderzuschlag nyomtatvány és a E401 es nyomtatványt+ gyerekek születési anyakönyvi kivonata és a házsasági anyakönyvi kivonatot. Olvastam,hogy kell a E411 és a E402 is Két gyerek jár iskolába. A kettőt a két ünnep között ki töltettem. Esetleg kell még más is nekik? A másik azt is olvastam,hogy mivel én most nem dolgozom és nem fizetek járulékot akkor itt nekem le kell mondanom a családi pótlékot és akkor a férjem tudja meg igényelni a teljes összeget kint. Ez igaz? Meg köszönném válaszotokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27292 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

zsuzsanna75 írta: Esetleg kell még más is nekik? A másik azt is olvastam,hogy mivel én most nem dolgozom és nem fizetek járulékot akkor itt nekem le kell mondanom a családi pótlékot és akkor a férjem tudja meg igényelni a teljes összeget kint. Ez igaz? Meg köszönném válaszotokat.

Szerintem ha a férjed magyar céggel van itt kint és csak Mo.-on kap munkanélkülit akkor itt nem jár semmi mert itt 1 percig sem volt bejelentve. Itt a BRD-ben csak akkor járna valami, ha ITT dolgozna valaki a családból >> járulékosan! Szóval ha magyar cég alkalmazottja és otthon járulékos akkor csak otthon kérhettek akármit, mert ugyan itt végzi el a munkaját de nincs semmilyen német státusza!! Ez olyan mint amikor a mozdonyvezetö vagy a pilóta külföldre megy a vonattal vagy a repülögéppel. Ettöl még nem kaphat az adott országban juttatott szociális dolgokat hiába, végzi ott a munkáját! (A lakást ilyenkor ki tartja fenn, a cég vagy ti? > Lakbér, rezsi, biztositás, stb.??)
Nagyon furcsa egy helyzet, de szerintem nem jár semmi ha magyar cég alkalmazottja!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsanna75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #27295 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Nem az Antrag Kinderzuschlag nevű nyomtatványt kellett volna kitöltened, ha a Kindergeldet akarod megigényelni, úgy, hogy a férjed Németországban dolgozik, te pedig a gyerekekkel közben Mo-on vagy, hanem az Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland nevű nyomtatványt. A Kinderzuschlag az a Kindergeld mellé egy kiegészítés az alacsony jövedelmű családoknak. Ezt csak az kapja, akinél mindenki Németországban él és megfelelően alacsony a jövedelmük.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsanna75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27297 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Az meg, hogy jár-e valami egyáltalán, kérdezd meg a MÁK Nemzetközi Kapcsolatok Osztályától. Budapesthez tartozik No.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsanna75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!