Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 2 hónapja #28618 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy a Kindergeld különbözetbe a bruttó vagy a nettó GYED-et számolják be? Meg, hogy havonta a MÁK elküldi No-ba az aktuális összeget, mivel a GYED a napok számától függ?
Amúgy mi a különbözetre mikuláskor, tehát december elején adtuk be a kérvényt, és január 21-én már a számlán volt a január havi különbözet egy része. Azt írták, hogy ha több jár, akkor majd még utalnak, ha kevesebb, akkor meg vissza kellesz fizetnünk. Hiper gyorsak voltak, igaz rengeteg papírt adtam be nekik. A visszamenőlegest még most intézzük, de csak azért, mert a férjem vállalkozó és az adóbevallása kellett hozzá a múlt évről, ami most készült el. Remélem, az is ilyen gyors lesz. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tomika77
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29085 Írta: tomika77
tomika77 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Nekem sikerült megigényelni a kinderzuschlagot,de akkor az 5-ös adóosztályban voltam és keveset kb 1000€ kerestem.az akkori adatok szerint lett kiszámolva és elbírálva a kérelem.
Most a 3 as adóosztályban többet keresek és nem tudom igazábol mit is kell ilyenkor tenni.
Vizsgáltassam felül a mostani adatokkal ?Vagy hagyjam?De akkor lehet,hogy később ha kiderül,hogy már több a fizetésem?! :(
Válaszaitokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29087 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

gyongyvirag írta: Azt tudja valaki, hogy a Kindergeld különbözetbe a bruttó vagy a nettó GYED-et számolják be?

Világosíts fel engem, mert ennél most én nem értek valamit! A "Kindergeld" az ugyan az mint a magyar "családipótlék". Ennek tehát semmi köze a GYED-hez, vagy a GYES-hez! Itt is van a GYED-het hasonló támogatás (Elterngeld)** de ennek sincs semmi köze a "Kindergeldhez". Mivel tehát ez valami más, miből gondolod, hogy ezt valamilyen beszámolási alapnak veszik? Vagy én teljesen félre vagyok informálva? A Kindergeld egy fix összeg, mint otthon a családi pótlék. A két összeg közötti különbség az amit itt igényelhetsz ha Mo.-on is kapod a családipótlékot!!

** Elterngeld"-re csak akkor leszel jogosúlt ha előtte volt itt a
BRD-ben munkahelyed! Családipotlékot viszont mindenki kap(hat)
akinek gyereke van, s a szülök közül valaki igényli aki itt él!
Erre a különbözet akkor jár ha Mo.-on folyósítják a CSP-ot.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29090 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

DECOTEXT írta:

gyongyvirag írta: Azt tudja valaki, hogy a Kindergeld különbözetbe a bruttó vagy a nettó GYED-et számolják be?

Világosíts fel engem, mert ennél most én nem értek valamit! A "Kindergeld" az ugyan az mint a magyar "családipótlék". Ennek tehát semmi köze a GYED-hez, vagy a GYES-hez! Itt is van a GYED-het hasonló támogatás (Elterngeld)** de ennek sincs semmi köze a "Kindergeldhez". Mivel tehát ez valami más, miből gondolod, hogy ezt valamilyen beszámolási alapnak veszik? Vagy én teljesen félre vagyok informálva? A Kindergeld egy fix összeg, mint otthon a családi pótlék. A két összeg közötti különbség az amit itt igényelhetsz ha Mo.-on is kapod a családipótlékot!!

** Elterngeld"-re csak akkor leszel jogosúlt ha előtte volt itt a
BRD-ben munkahelyed! Családipotlékot viszont mindenki kap(hat)
akinek gyereke van, s a szülök közül valaki igényli aki itt él!
Erre a különbözet akkor jár ha Mo.-on folyósítják a CSP-ot.


Decotext, a MÁK a családtámogatási juttatások összességét jelenti le a FK-nak, tehát a családi pótlék+GYES/GYED összegét. A Kindergeld különbözetet az alapján számolják.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29091 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Decotext, a MÁK a családtámogatási juttatások összességét jelenti le a FK-nak, tehát a családi pótlék +GYES/GYED összegét. A Kindergeld különbözetet az alapján számolják.

Na, ez nekem teljesen új! Biztos vagy benne? Mert ha ez így van, akkor ez tiszta átverés, ugyanis akik most jönnek ki, azok nem fognak "Elternged" utáni különbözetet kapni, csak családipótlék után! Otthon viszont nem csak ezt, hanem az összes szociális támogatást felszámolják! Előny viszont a német társadalomnak, mert ha magasabb a magyar összeg, akkor kisebb a német kiegészítés!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29109 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

A Kindergeldbe nem csak a családi pótlék számít bele, hanem a GYES, GYED, (szerintem a THGY) és a főállású anyaság után kapott díj is. Tehát a Kindergeld NEM EGYENLŐ a magyar családi pótlékkal (hivatalosan). Ha valakinek pl. 1 gyereke van és maximális GYED-et kap, akkor lehet, hogy semmilyen Kindergeld nem jár neki (gondolok itt a különbözetre, ha pl. apuka No-ban dolgozik, anyuka otthon van a kicsivel), mivel Mo-ról többet kap, mint 184 euro (1 gyerek után járó Kindergeld). Pedig ugyanakkor a GYED-nek megfelelő No-ban az Elterngeld, amit a fizetés után kapnak a szülők 1 évig, ill. ha nem dolgozott az anyukat, akkor 300 euro a minimum (ez olyan szerintem, mint nálunk a GYES), tehát NO-ban is van GYED/GYES a Kindergelden kívül, a különbözetbe a magyart mégis beleszámolják, hát így jóval kevesebbet kell fizetniük, az tény.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!