Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 1 hónapja #29133 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

DECOTEXT írta:

AiRLAC írta: Különbözet: A Németországban járó családtámogatási juttatások összesített összegeMÍNUSZ a Magyarországon járó családtámogatási juttatások összesített összege
Ha ez pozitív akkor kapsz pénzt, ha negatív akkor nem.

Ez szerintem igy nem korrekt, mert itt a családi támogatások összege: (pl az elterngeld) attól függ attól, hogy dolgoztál e vagy sem és hogy mennyit kerestél: >>> ELTERNGELDRECHNER ) Ezt eleve nem kapja az aki most jön ki tehát nem lehet beszámitani!

Végül is nekem mindegy! A véleményem továbbra is az, hogy ha valaki
kitelepszik ide a BRD-be, akkor Mo.-on rendezze a sorait és szerintem
mindent mondjon le. Vagy kiköltözünk, vagy nem!


Nézd fordítva, kapsz itt Elterngeldet és Kindergeldet, majd Magyarországra költözöl. Mit fogsz kapni? Csak családi pótlékot, lévén GYED-et, GYES-t nem kaphatsz mert nem volt meg a szükséges munkaviszonyod MO-n. Ugyanúgy "nem igazságos".

Az én véleményem is hasonló, mi is lemondtunk előre mindent lévén egyszerűbbnek tűnt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29181 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Üdv Airlac,

hát ez oltári. Ma voltam személyes egyeztetésen FK-nál, nekem meg azt mondták, hogy ha a gyerekek még otthon lettek volna ebben a négy hónapban, akkor kapnánk különbözetet... Téged meg ezzel utasítottak el ... :'( :-S :@

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29184 Írta: NBA007
NBA007 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok.
Lenne még egy kérdésem. Ha Németországban lakunk, de én már nem tudok munkát kezdeni (mindjárt szülök), a férjem meg Hollandiában dolgozik és átjárna minden nap, akkor is jár a gyerekek után családi pótlék? Hollandiában tanulnának továbbra is, de még nincsenek 14 évesek.

köszi

:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29187 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

NBA007 írta: Sziasztok.
Lenne még egy kérdésem. Ha Németországban lakunk, de én már nem tudok munkát kezdeni (mindjárt szülök), a férjem meg Hollandiában dolgozik és átjárna minden nap, akkor is jár a gyerekek után családi pótlék? Hollandiában tanulnának továbbra is, de még nincsenek 14 évesek.
köszi


Ha Hollandiában dolgozik, akkor oda fizeti az adót, járulékokat. Milyen alapon kapna Németországban bármilyen juttatást? Hollandiában nincs családi pótlék?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29189 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: Üdv Airlac,

hát ez oltári. Ma voltam személyes egyeztetésen FK-nál, nekem meg azt mondták, hogy ha a gyerekek még otthon lettek volna ebben a négy hónapban, akkor kapnánk különbözetet... Téged meg ezzel utasítottak el ... :'( :-S :@


Nem, mi különbözetet soha nem igényeltünk (pont az itt olvasott macerás ügyintézés miatt), én lemondtam december 31-el az otthoni csp-t és igényeltem január 1-el az ittenit, de csak április 1-től adták meg mondván hogy a gyerekek akkor lettek először NO-ban bejelentve. Mivel ez szeptemberben volt ezért kaptunk így is visszamenőleg 5 hónapot, aztán nem is reklamáltam, nem láttam értelmét (az eredeti levélbe beleírtam a jogszabályi hivatozásokat linkekkel mint fent, de nem foglalkoztak vele). Azóta kapjuk rendesen szóval ez volt a tanulópénz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29190 Írta: NBA007
NBA007 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha Hollandiában dolgozik, akkor oda fizeti az adót, járulékokat. Milyen alapon kapna Németországban bármilyen juttatást? Hollandiában nincs családi pótlék?[/quote]

Kérdeztem csak, mert nem tudtam. Amúgy van családi itt is. Csak tudni akartam, h jár e és így ezzel kell e foglalkozni és intézni vagy sem.

:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!