Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29110 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

DECOTEXT írta:

Decotext, a MÁK a családtámogatási juttatások összességét jelenti le a FK-nak, tehát a családi pótlék +GYES/GYED összegét. A Kindergeld különbözetet az alapján számolják.

Na, ez nekem teljesen új! Biztos vagy benne? Mert ha ez így van, akkor ez tiszta átverés, ugyanis akik most jönnek ki, azok nem fognak "Elternged" utáni különbözetet kapni, csak családipótlék után! Otthon viszont nem csak ezt, hanem az összes szociális támogatást felszámolják! Előny viszont a német társadalomnak, mert ha magasabb a magyar összeg, akkor kisebb a német kiegészítés!


Biztos vagyok:
Magyar Államkincstár - Családi ellátás az EGT-tagállamokban

Főbb alapelvek

Az EGT tagállamaiban a családi ellátások fajtái eltérőek (pl. nem találunk a magyar családi pótlékkal teljesen azonos másik tagállambeli családi ellátás-típust a jogosultsági feltételeket, az összegeket és az ellátás időtartamát, gyakoriságát tekintve), azonban az egyes tagállamok családi ellátásait az uniós rendeletek alkalmazása során együttesen kell figyelembe venni. Magyar vonatkozásban - a Cst. végrehajtására kiadott 223/1998. (XII.30.) kormányrendelet 27/F. § (1) bekezdése értelmében - a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendeletek alkalmazása szempontjából pénzbeli családi ellátás a családi pótlék, a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás és a gyermekgondozási díj.

Amennyiben azon tagállamban, amelynek joga elsődlegesen alkalmazandó, a folyósított családi ellátások összege összességében alacsonyabb, mint a másik érintett tagállam nemzeti joga szerint megállapítható családi ellátások összege, a két tagállam ellátásainak különbsége erejéig ezen utóbbi tagállam hatósága különbözeti kiegészítést fizet, amelyet az ügyfélnek kérelmeznie kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29112 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Üdv,

ha ezek alapján Magyarország a családi ellátások leigazolása során feltünteti az össz ellátásba a magyar GyES-t, GYET-t stb., akkor a jogszabály alapján - amit bemásoltál - a fogadó államnak is a családi ellátásainak összességét kell tekintetbe vennie, még akkor is, ha az ellátások mögöttes tartalmai részben eltérőek !!!!!!! Hisz a bemásolt jogszabály a "szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendeletet" említi, arra hivatkozik !

Valamint ha ez így lenne, abban az esetben szinte senki nem kapna különbözet-térítést az új "hazájában", márpedig ennek pont az ellentéte igaz.

És hadd kérdezzem meg általánosságban mindenkitől, aki ezt a topikot olvassa, vagy inkább csak azt kérném, hogy akár névtelenül, de jelentkezzen itt az oldalon olyan személy, aki kapja már a különbözetet, vagy kapta mostanában (2011-2012). Másfél éve harcolok a FK-val, mert arra a 4 hónapra amíg otthon még családi pótlékot kaptunk, nem hajlandóak különbözetet fizetni a német Einkommensteuer-Gesetz-re hivatkozással, miszerint egyszerre 2 tagállamban hasonló családi ellátást nem lehet kapni párhuzamosan. Még akkor sem, ha az ellátások összegei jelentős mértékben eltérnek !!! ????????????????????????????????????? :((

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29113 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: Üdv,

ha ezek alapján Magyarország a családi ellátások leigazolása során feltünteti az össz ellátásba a magyar GyES-t, GYET-t stb., akkor a jogszabály alapján - amit bemásoltál - a fogadó államnak is a családi ellátásainak összességét kell tekintetbe vennie, még akkor is, ha az ellátások mögöttes tartalmai részben eltérőek !!!!!!! Hisz a bemásolt jogszabály a "szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendeletet" említi, arra hivatkozik !

Valamint ha ez így lenne, abban az esetben szinte senki nem kapna különbözet-térítést az új "hazájában", márpedig ennek pont az ellentéte igaz.

És hadd kérdezzem meg általánosságban mindenkitől, aki ezt a topikot olvassa, vagy inkább csak azt kérném, hogy akár névtelenül, de jelentkezzen itt az oldalon olyan személy, aki kapja már a különbözetet, vagy kapta mostanában (2011-2012). Másfél éve harcolok a FK-val, mert arra a 4 hónapra amíg otthon még családi pótlékot kaptunk, nem hajlandóak különbözetet fizetni a német Einkommensteuer-Gesetz-re hivatkozással, miszerint egyszerre 2 tagállamban hasonló családi ellátást nem lehet kapni párhuzamosan. Még akkor sem, ha az ellátások összegei jelentős mértékben eltérnek !!! ????????????????????????????????????? :((


Ha ez így lenne - ez így van. Ha te megérkezel Németországba mint friss munkavállaló, akkor Kindergelden kívül nem vagy más cst-ra jogosult, hiszen nincs/nem volt előtte munkaviszonyod.
Itt vannak a hivatkozott EU jogszabályok amik alapján én érveltem anno (az más kérdés hogy nekem se fizettek ki 4 hónapot amíg a gyerekek nem érkeztek meg, hiába igazoltam hogy otthon már nem kapnak családi pótlékot mert előre lemondtuk).

883/2004 rendelet (minden EU nyelven)

987/2009 rendelet (minden EU nyelven)

Én úgy vettem anno észre hogy a különbözetet sokkal bonyolultabb elintézni, ezért is mondtuk le előre a csp-t még otthon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29114 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: ha ezek alapján Magyarország a családi ellátások leigazolása során feltünteti az össz ellátásba a magyar GyES-t, GYET-t stb., akkor a jogszabály alapján - amit bemásoltál - a fogadó államnak is a családi ellátásainak összességét kell tekintetbe vennie, még akkor is, ha az ellátások mögöttes tartalmai részben eltérőek !!!!!!! Hisz a bemásolt jogszabály a "szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendeletet" említi, arra hivatkozik !
Valamint ha ez így lenne, abban az esetben szinte senki nem kapna különbözet-térítést az új "hazájában", márpedig ennek pont az ellentéte igaz.

Pontosan erre utaltam amikor irtam, hogy akkor ez átverés! Szerintem két
EU állam között azonosanak kellene lennie a kiszámolás rendszerének.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29119 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

DECOTEXT írta:

trosztg12345 írta: ha ezek alapján Magyarország a családi ellátások leigazolása során feltünteti az össz ellátásba a magyar GyES-t, GYET-t stb., akkor a jogszabály alapján - amit bemásoltál - a fogadó államnak is a családi ellátásainak összességét kell tekintetbe vennie, még akkor is, ha az ellátások mögöttes tartalmai részben eltérőek !!!!!!! Hisz a bemásolt jogszabály a "szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendeletet" említi, arra hivatkozik !
Valamint ha ez így lenne, abban az esetben szinte senki nem kapna különbözet-térítést az új "hazájában", márpedig ennek pont az ellentéte igaz.

Pontosan erre utaltam amikor irtam, hogy akkor ez átverés! Szerintem két
EU állam között azonosanak kellene lennie a kiszámolás rendszerének.


Bizonyos szempontból logikailag igazad van, de:

Különbözet:
A Németországban járó családtámogatási juttatások összesített összege
MÍNUSZ
a Magyarországon járó családtámogatási juttatások összesített összege

Ha ez pozitív akkor kapsz pénzt, ha negatív akkor nem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29129 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

AiRLAC írta: Különbözet: A Németországban járó családtámogatási juttatások összesített összegeMÍNUSZ a Magyarországon járó családtámogatási juttatások összesített összege
Ha ez pozitív akkor kapsz pénzt, ha negatív akkor nem.

Ez szerintem igy nem korrekt, mert itt a családi támogatások összege: (pl az elterngeld) attól függ attól, hogy dolgoztál e vagy sem és hogy mennyit kerestél: >>> ELTERNGELDRECHNER ) Ezt eleve nem kapja az aki most jön ki tehát nem lehet beszámitani!

Végül is nekem mindegy! A véleményem továbbra is az, hogy ha valaki
kitelepszik ide a BRD-be, akkor Mo.-on rendezze a sorait és szerintem
mindent mondjon le. Vagy kiköltözünk, vagy nem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!