Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 3 hete #29861 Írta: kokoka
kokoka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.A párom 7 hónapja dolgozik kint német cégnél bejelentve rendesen.Én itthon vagyok Magyarországon a gyerekkel,szeptemberben mennénk utána,.A kérdésem az lenne,hogy a párom még nem vált el hivatalosan az előző kapcsolatából,és nem tudom,hogy így is igényelhetjük e a családi pótlékot,akár visszamenőlegesen is,vagy ebből probléma lehet.

Köszönöm:Kriszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29866 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

kokoka írta: Sziasztok!Segítségre lenne szükségem.A párom 7 hónapja dolgozik kint német cégnél bejelentve rendesen.Én itthon vagyok Magyarországon a gyerekkel,szeptemberben mennénk utána,.A kérdésem az lenne,hogy a párom még nem vált el hivatalosan az előző kapcsolatából,és nem tudom,hogy így is igényelhetjük e a családi pótlékot, akár visszamenőlegesen is,vagy ebből probléma lehet.Köszönöm:Kriszti

Igényelhettek de nem fogtok kapni. A mostani feleségétől szármozó gyerekek után jár a családipótlék, amit igényelhet (visszamenőleg is) . Neked, s gyermekeid után nem jár, mert nem vagytok házasok! Ha a Te gyermekeidnek az élettársad az apja, akkor neki kell hogy legyenek itélve a gyerekek (gyámság). Akkor kérhet ezután a gyerekek után csp--ot, de úgy tudom ebben az esetben vele is kell, hogy itt lakjanak!!
Sőt, tovább megyek: Ha Ti nem vagyotok házasok akkor még csak biztsítva sem lesztek. Sem Te, sem a gyermekeid mert a német nem fogaddja el az "élettársi" kapcsolatot! Ezért ha kimentek nektek külön kell majd egy betegbiztosítás, személyenként külön! Ez nagyon fontos és nézzetek utána, mert a magyar TB csak nagyon korlátozottan és rövid ideig lesz itt érvényes!
A legolcsóbb megoldás: az élettársad váljon el, és házasodjatok össze. Minden egy csapásra megoldódik. Biztosítva is lesztek az ő jogán, s csp (Kindergeld) is járni fog!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29918 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Üdv mindenkinek!
Én arra szeretnék választ, hogy az esetben jár-e a családi pótlék különbözet, ha ő már betöltötte a 18. életévét, de még Magyarországon szakközépiskolába jár? OKJ-s képzésről van szó, de nappali tagozaton, tehát nem levelező. Érdemes-e belefognom az E411-es nyomtatvány beszerzésébe, kitöltésébe és otthon is intézni az ezzel kapcsolatos ügyeket? Sajnos bizonytalan vagyok ez esetben, de hátha valaki tud segíteni, vagy hasonló cipőben járt mint én:-) Még annyit, hogy csak én vagyok Németországban, megvan az adószámom, bejelentett lakcím is van, ő viszont otthon van, egyelőre nem is tervezzük, hogy kijön, főleg amig be nem fejezte az iskolát. Nagyon köszönöm a válaszokat:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29920 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Agnes1974 írta: Üdv mindenkinek!
Én arra szeretnék választ, hogy az esetben jár-e a családi pótlék különbözet, ha ő már betöltötte a 18. életévét, de még Magyarországon szakközépiskolába jár? OKJ-s képzésről van szó, de nappali tagozaton, tehát nem levelező. Érdemes-e belefognom az E411-es nyomtatvány beszerzésébe, kitöltésébe és otthon is intézni az ezzel kapcsolatos ügyeket? Sajnos bizonytalan vagyok ez esetben, de hátha valaki tud segíteni, vagy hasonló cipőben járt mint én:-) Még annyit, hogy csak én vagyok Németországban, megvan az adószámom, bejelentett lakcím is van, ő viszont otthon van, egyelőre nem is tervezzük, hogy kijön, főleg amig be nem fejezte az iskolát. Nagyon köszönöm a válaszokat:-)


A lányomról van szó, kissé sete-sután fogalmaztam, de azért remélem valamennyire érthető amit kérdezni szeretnék:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete #29923 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ne haragudj, de az első kérdésem az lenne, hogy miért nem kérdezed meg az illetékes Familienkassenál? Úgyis kint vagy, akár emailben is megkérdezhetnéd., semmi kötelezettséggel nem jár.
Egy ismerősömék vannak itt úgy, hogy a lányuk (lassan 18 éves) magántanulóként van bejelentve Magyarországon, és itt laknak Németországban már lassan fél éve. A Familienkassenak nem tetszett ez a felállás, úgyhogy sokáig nem is kapták meg a Kindergeldet.
Az, hogy a te lányod még kint sincs, szerintem nem javít a helyzeten. De kíváncsian várom, hogy mit állapítanak meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29924 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nem haragszom, jogos a kérdés. Nos, a helyzet az, hogy pár hetem volt arra, hogy eldöntsem akarok-e Németországba jönni dolgozni, mert az otthoni viszonyok nem túl fényesek. Mondanom sem kell, a német nem megy túl jól.. 2 hete vagyok kint, szombaton érkeztem és kedden álltam munkába. A lehetőségre mint olyan először nem is gondoltam, csak böngészem folyamatosan a fórumokat, blogokat, és akkor találtam rá a lehetőségre, hogy lehet igényelni, és ha mást nem a különbözetet megkaphatom (tegnap találtam rá a családi pótlékkal foglalkozó oldalakra egyébként). Tehát igencsak kezdetleges minden körülöttem és még az sem biztos, hogy érdemes volt feladnom mindent otthon. Bocsánat, hogy ilyen hosszadalmasan irtam le.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!