401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28659 Írta: Krisza
401 és 411 nyomtatvány kitöltése téma létrehozva Krisza által

A netről már leszedtem ezeket a nyomtatványokat, most nógatom a férjem, hogy adja már be, mert nem lesz könnyű menet. Ha kinyomtatom, és beviszi a FK-ba, azt akkor ők lepecsételik és ha kérem visszaadják, hogy én vihessem el it Mo a nyomtatványokat ahova kell. Legalábbis úgy hallottam, hogy ha kikérem, és én postázom/viszem ahova kell, akkor megrövidül, merthogy a FK 30 napos határidővel küldi. Igaz ez?
Lehet, hogy buta kérdések: (Férj németbe, család magyarba)
A 401 nyomtatványba ki a kitöltő / 1. pont/ ? A férj, aki kéri a KG-et, vagy én, mint itthon maradt család másik része a gyerekekkel?
Az egyesre a válasz ugye adja a 2. pontra a választ is.
Ki a 3. pont?
Gyerkőcök gondolom értelemszerűen a 4. pont.
Az 5. pont melyik szerv? Ez a FK?
Melyik nyomtatványban hányas pontoknál pecsétel a FK? A 401 B részét ki tölti ki? A Családtag az itt kire vonatkozik? Mindenki felsorolva: férjem, én + gyerekek?
A 8. pont ki? MÁK?

A 411 igénylője 1 pont gondolom a férjem
2.pont én
3. pont gyerkőcök
4. pont munkaadó kire vonatkozik? Ha én, akkor Gyednél Mák vagy ahol dolgoztam?
5. pont melyik intézmény?
A B részt a magyar hivatal tölti ki, ha jól értettem, vagy ott is ki kell tölteni pl. a 7 és 8 pontot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28660 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Krisza írta: A netről már leszedtem ezeket a nyomtatványokat, most nógatom a férjem, hogy adja már be, mert nem lesz könnyű menet. Ha kinyomtatom, és beviszi a FK-ba, azt akkor ők lepecsételik és ha kérem visszaadják, hogy én vihessem el it Mo a nyomtatványokat ahova kell. Legalábbis úgy hallottam, hogy ha kikérem, és én postázom/viszem ahova kell, akkor megrövidül, merthogy a FK 30 napos határidővel küldi. Igaz ez?
Lehet, hogy buta kérdések: (Férj németbe, család magyarba)
A 401 nyomtatványba ki a kitöltő / 1. pont/ ? A férj, aki kéri a KG-et, vagy én, mint itthon maradt család másik része a gyerekekkel?
Az egyesre a válasz ugye adja a 2. pontra a választ is.
Ki a 3. pont?
Gyerkőcök gondolom értelemszerűen a 4. pont.
Az 5. pont melyik szerv? Ez a FK?
Melyik nyomtatványban hányas pontoknál pecsétel a FK? A 401 B részét ki tölti ki? A Családtag az itt kire vonatkozik? Mindenki felsorolva: férjem, én + gyerekek?
A 8. pont ki? MÁK?

A 411 igénylője 1 pont gondolom a férjem
2.pont én
3. pont gyerkőcök
4. pont munkaadó kire vonatkozik? Ha én, akkor Gyednél Mák vagy ahol dolgoztam?
5. pont melyik intézmény?
A B részt a magyar hivatal tölti ki, ha jól értettem, vagy ott is ki kell tölteni pl. a 7 és 8 pontot?



Én így csináltam:
E401:
1) Németországban élő szülő
1.6) Magyarországi lakcím (ahol a család lakik)

2) Magyarországon élő szülő (házastárs)
2.4) ua., mint az 1.6
4) Gyerek(ek)
5) üres
B rész) teljesen üres, ezt töltik ki a magyar népesség-nyilvántartóban, majd visszaadják

E411:
1) Németországban élő szülő
1.4) Németországi cím

2) Magyarországon élő szülő (házastárs)
2.3) Magyarországi lakcím
3, 4) Üres
5) Familienkasse pecsételi le

B rész) teljesen üres, ezt töltik ki a MAK és küldi vissza a 5. pontban megadott címre

Én így töltöttem ki, hátha segít ez valamit!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Krisza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28682 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Szia

Azt meg tudod mondani, hogy ha gyed-en vagyok otthon, akkor mit írjak a 411-es 4.pontjánál, "FOGLALKOZÁS, munkaadó" rovathoz?
Meg a 401 ben is van egy olyan, hogy "kereső tevékenységet folytatok e?" A Gyed az nem az, nem?

Kriszta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28782 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Krisza írta: Szia

Azt meg tudod mondani, hogy ha gyed-en vagyok otthon, akkor mit írjak a 411-es 4.pontjánál, "FOGLALKOZÁS, munkaadó" rovathoz?
Meg a 401 ben is van egy olyan, hogy "kereső tevékenységet folytatok e?" A Gyed az nem az, nem?

Kriszta


Szia,

nem tudom pontosan, hogy ilyenkor mit kell beírni, nálun ez nem volt aktuális, mivel a feleségem GYES-en volt/van.
Ha viszont felhívod a MAK Nemzetközi Kapcsolatok Osztályát vagy írsz nekik email, megtudhatod. Velem nagyon segítökészek voltak E411-gyel kapcsolatban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29165 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Sziasztok
Mi is msot inzézzük a családi pótlékot,párom (élettársi kapcsolat) októbertől van kinn,1 közös gyerek és egy az előző házassagámból van,mindkettőre emgpróbáljuk kérni.
Kérdésem :úgy olvastam hogy a E401 es nyomtatványnak csak a B részét kell kitölteni,tényleg így van?Csak mert a a B rész 6-os pontja az A 4-es kérdéshez kapcoslódik így meg elég érdekes.
A helyi népességnyilvántartó hazaküldött hogy én töltsem ki ők csak az utolsó helyre egy pecsétét raknak és kész.
????????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29170 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Encsii írta: Kérdésem :úgy olvastam hogy a E401 es nyomtatványnak csak a B részét kell kitölteni,tényleg így van?


Szia,
nem! Neked csak az "A" részt kell kitöltened!

üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Melak1969, Encsii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!