401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Több
11 éve 1 hónapja #29171 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Köszi
Közben ki is töltöttem és visszamentünk a hivatalba,de semmire nem tudnak válaszolni,B rész 6-ost is én töltöttem ki,gondolom csak a gyerekek kellenek oda a7-hez sem írtak semmit,csak lepecsélték,ennyi.
Még kérdés: 5. pontot látom van aki üresen hagyta,az úgy jó?
És a 3-as pontnthoz kit kellene beírni?
Komolyan mondom annyira megbonyolítják....és ebben helyileg senki nem tud bővebbet mondnai a városunkban:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32821 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Kedves Bubumaci!
A segítségedet szeretném kérni, hogy Te hogy töltötted ki az E401 és az E411 nyomtatványokat, mert azt hiszem mi hasonló cipőben járunk én is egyedül nevelem a lányom és ő a nagyszülőkkel maradt otthon, én pedig Németországban dolgozom nekem sincs otthon élő házastárs és ebben az esetben kicsit másképp néz ki a nyomtatvány kitöltés. Ma küldte meg a nürnbergi FK a kitöltendő nyomtatványokat. Segítségedet előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32825 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Encsii írta: Mi is msot inzézzük a családi pótlékot,párom (élettársi kapcsolat) októbertől van kinn,1 közös gyerek és egy az előző házassagámból van, mindkettőre emgpróbáljuk kérni.?


Nagyon meglepne, ha a "párod" kapna valamit. Az élettérsi kapcsolat itt Németországban nem számit, igy csak Te igényelhetsz (szerintem), s csak Mo.-on, ha nem élsz kint a gyerekekkel. Ha kint éltek akkor meg dolgoznod kell menni, mert még csak biztositva sem lesztek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35820 Írta: pgabesz
pgabesz válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Sziasztok Kedves Fórumozók!
Nagyon sok segítséget olvastam már itt a nyomtatványok kitöltésével kapcsolatban, de keresek olyan személyt, aki hasonló cipőben járt, mint mi. A férjem 2011-óta hivatalosan kint élt, és dolgozott, de a családdal idén januárban jöttünk ki hozzá. A kindergeldet megigényeltük ahogyan kijöttünk, és minden rendben is van vele, de a különbözet igénylésével gondban vagyunk. Ugyan úgy kell eljárnunk vele kapcsolatban, mintha még otthol lennénk?? Én dolgoztam otthol mielőtt kijöttünk volna, de megszűnt a munkaviszony január elején. A régi munkaviszonyomat írjam be? A gyerek Magyarországon járt iskolába, de már itt Németországba tanul, itt van bejelentett lakcíme. Ha valaki hasonló helyzetben volt, kérem jelezze!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35821 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Ha kint vagytok és a kindergeld rendben van akkor nincs különbözet, így a kérdésed nem érthető. Pontosíts!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35823 Írta: pgabesz
pgabesz válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Bocsánat, ha nem volt érthető! Az a lényeg, hogy most már kint vagyunk, de 2011-től elméletileg járna a különbözet , és eddig mi ezt nem igényeltük meg, és most már másak a körülmények, mint amikor még nem voltunk idekint. Remélem, most sikerült kicsit értelmesebben leírnom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!