401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Több
10 éve 3 hete #35824 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Hello! A mi szituációnk ugyanez. A férjem 2013 év elején kezdett itt dolgozni, januárban költöztünk. A normál családit igényeltük februárban, az gyorsan elintéződött. A visszamenőleges családi pótlék folyamatban van.
A 411-est én még otthon beadtam, meg is szüntettem a családi pótlékot otthon dec. 31-el. Plusz ott még kértek egy 108-as külön papírt kitöltésre.Tehát azt otthon töltöd ki, vagyis azt otthon kell leigazoltatni majd. A 401-es pedig a lakóhelyetek szerinit Népesség Nyilvántartóban otthon. Ők nem postáznak szóval valakinek el kell küldened, meghatalmazással és a személyes irataitok másolatával és postafordultával küldje vissza. Illetve ugye még van pár irat amit itt kint kell németül kitölteni és munkáltatóval leigazoltatni.
A munkahelyet meg kell kérdezni, hogy mit kell beírni....ha beírod, akkor velük is le kell igazoltatni azt hiszem majd. De az a biztos, ha a budapesti irodát felhívod, vagy e-mailt írsz. Mailben gyorsan válaszolnak....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pgabesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35826 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: 401 és 411 nyomtatvány kitöltése

Ő arra az időre gondolt visszamenőleges alatt, amíg a párja Németországban dolgozott, ők meg Magyarországon laktak. Az időre a két összeg különbözete jár...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!