Egyedülálló anya lehetőségei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32311 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Szilva77 írta: Szeptemberre várom első gyermekemet, mint egyedülálló anya, mert sajnos az apa már nem kíváncsi ránk. Szüleimre számíthatok, akik viszont mindketten idős nyugdíjasok. Sajnos nem jók az anyagi körülményeink, szüleimnek kevés a nyugdíja, nekem kevés lesz a GYED-em és a baba érkezése már most rengeteg pénzünkbe került. Éppen ezért, egyrészről az anyagiak miatt, másrészről az "apa" által okozott rossz emlékek miatt, megfordult a fejemben, hogy jobb lenne ha családostul a határon túl keresnék boldogságot. A babának is nagy előnye lehet majd a későbbiekben, ha már egyből két nyelvet tanulhat meg anyanyelvi szinten. Szülés után szeretnék szüleimmel és a kisbabámmal kiköltözni. Érdekelne, hogy milyen támogatásokat tudnánk igénybe venni, miket kaphatnánk az ottani államtól. Hallottam olyat, hogy az itteni nyugdíjakat kiegészítik az ottani minimálra. Ez igaz? Érvényes lenne ez a GYED-re és a családi pótlékra is? Más egyéb támogatás?


Ezt sürgősen felejtsd el! Mivel a családodból senki nem dolgozott itt Németországban, így semmire nem vagytok jogosúltak, s még csak betegbiztosításotok sem lesz! (Itt a nyugdijasok is fizetnek betegbiztositás és adóznak is a nyugdijuk után!!!) Az otthon mostani pénzetek, itt semmire nem lesz elég. (Lakbér, rezsi, stb.) Itt nincs rezsitámogatás, hivatásos anya és egyéb csoda ami Mo.-on van! Szerintem sokkal jobban jártok anyagilag ha Mo.-on maradtok! A magyar nyugdijhoz a német állam nem ad semmit. Miből adna, ha itt semmilyen járulékot nem fizettek a kedves szüleid?

Szilva77 írta: Röviden úgy gondoltam, hogy szülés után kis idővel kimennénk, de az első évben nem szeretnék dolgozni, a babának szüksége lenne rám. Persze kivéve ha lenne valamilyen alkalmi munkák vagy távmunkák, amit baba mellett be tudok vállalni.


S miből szándékozol, megélni? Az én lakbérem úgy 630 euró + rezsi. S még nem ettem. Miből szeretnéd a kicsit eltartani?

Szilva77 írta: Viszont utána szeretnék rendesen dolgozni, szüleim pedig majd vigyáznak az unokájukra. Rólam azt kell tudni, hogy felsőfokú német nyelvvizsgával és középfokú angollal rendelkezek, plusz idegenforgalmi közgazdász végzettségem van, úgyhogy ezért bízok abban, hogy fogok munkát találni a későbbiekben is.


Hát nem is haragudj meg rám, de ezzel semmit nem fogsz itt kapni! NULLA! Ilyen területen nem keres a német piac semmit Ide ha lehet gyerektelen szakemberek kellenek, akiknek több keresett szakmája van: CNC marós/esztergályos, hegesztő, lakatos, különböző technikusok, gépész vagy vegyészmérnökök, de pl. kell sok idősgondozó szakápoló, orvos, stb. Ez csak egy példa, hogy fogalmad legyen, hogy mi kell. A szakmádban túlkinálat van, s ezen kivül nem tudom, hogy hogyan lehet a magyar idegenforgalmi közgazdászságot itt alkalmazni?? Teljesen más a struktúra!

Szilva77 írta: Kérem legyen szíves leírni nekem, hogyha kiköltöznék családostul, mire számíthatok, milyen anyagi támogatásokat tudnék igénybe venni.!


Ne induljatok el! A helyzetekben sokkal szociálisabb Mo.! A megélhetésre sokkal jobb ma lehetőségetek otthon! Semmire sincs itt esélyetek, s jogotok! Ha rám hallgasz akkor maradtok otthon!
Ne haragudj, hogy nem azt írtam amit valószínű hallani akartál! Nem hiszem, hogy itt valaki érdemlegesen segíteni tud neked!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!