Egyedülálló anya lehetőségei

Több
10 éve 11 hónapja #31554 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Rencsike!
Mit dolgoztál eddig, milyen helyen? Mi volt a feladatod?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31556 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Ne hari de nem értem az utánajárást! Hová fogsz betérni (és hol fognak neked "segíteni"?) egy ilyen kérdést feltéve, hogy mik a lehetőségeim? EZ is egy fórum, ahol kategorizáltan, a témáknak igyekezve jó címet adva (de ha ez így nem menne, a keresőt használva: iranynemetorszag.com/forum/kereses.html) szinte minden információt megtalálsz.
Tanfolyammal kapcsolatosan csak kb. minimum 6 topikunk van itt:
iranynemetorszag.com/forum/oktatas.html
Felhívnám a figyelmedet egy tegnapi bejegyzésre (azt hiszem tegnapi) ha jól emléxem a fiatalon topikban ahol Maya egyik régebbi hozzászólásánál van egy teszt amivel csak megszűrik a támogatott oktatásra jelentkezőket!!! Menni fog az a teszt alapszinten?
A lakástámogatásról nem találtam topikot, ha gondolod, nyiss neki egyet, én örülnék neki. :wait: Más kérdés, hogy hasonlóan a támogatott oktatáshoz gondolom meg kell ütni azért egy alsó küszöböt és az valószínűleg nem az, hogy bejelentett munkahellyel még visszamenőleg sem rendelkező, németet alig beszélő, egyszóval 0 egzisztenciával már szociális juttatásokon élőket 20-30 éves "könnyített hitelbe" segítik!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31557 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Igy mar erthetöbb.Sajnos en lakastamogatasi ügyben nem tudok neked okosat mondani,hülyeseget meg nem akarok.A tanfolyam : "barmit amit tudok itt hasznositani" ez meg eleg keves.Tudnod kell hogy mi az ami erdekel,amit szeretnel elsajatitani,megtanulni,es ugy keresgelni vagy megerdeklödni hogy van-e es hol ilyen lehetöseg, gondolom Jobcenterben(?),de ezt is megfogjak neked valaszolni a Gergöek valoszinü.En sok sikert kivanok neked hogy jobb eletetek legyen!!!! (sajna tudom milyen egyedülallokent).

Hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31558 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Rencsike0323 írta: Köszönöm szépen,hogy érdeklően írtál!nyelvet alapszinten beszélem!igen nehéz így melót kerseni mert.....de már dolgoztam is 2 helyen csak nem jelentetek be.....mit szeretnék tanulni bármit amit tudok itt hasznosítani az életben!bármit képes vagyok végig vinni hogy jobb életünk legyen! Engem ami nagyon érdekel az a lakás támogatás meg a tanfolyam! ha erről tudna bárki bármien pontos információt azt megköszönöm!mert az összes többit tudom!hétfőn megyek utána járni csak azt gondoltam ha már ezt az oldalt megtaláltam hátha vki bővebb információt tudd adni és úgy induljak el!

Lakás vagy lakbértámogatás csak akkor van, ha már dolgoztál és vagy szociális segélyen vagy (Harz 4) vagy olyan keveset keresel a munkahelyeden, hogy ez a törvényes szin szint alatt van. Ez a WOHNGELD <<< itt kiszámíthatod, hogy mennyi jár. (Ha végig kattintod, a 3. részben a brutto jövedeled kell megadni, ha nem dolgozol akkor ez kimarad és ecet!)
Tanfolyamot is csak akkor fogsz kapni, ha már dolgoztál és benne vagy az úgy nevezett "szociális hálóban". Csak úgy idejönni és mindent igénybevenni, nem lehet! (Gondolj bele, hogy mi lenne!! 27 Eu országból megindúlna a tömeg, s mindent igényelnének! ) Ez a BRD csődje lenne! Legalább 1 éve munkaviszony (járulékos munkahely) kell, hogy jogosúlt lehess valamire, de akkor is eléggé silány amire számíthatsz!!


Az, hogy a munkahelyed nem jelent be, nem gond! Jelentsd be magad sk. A szerődéseddel menj el a betegbiztositohoz és keressd fel az adóhivatalt adószám ügyben! Add meg a céges adatokat és kész! Erre vagy rábólint a munkaadó, vagy elbocsájt, de így csak legálisan fogsz dolgozni! Ha feketén dolgozol, akkor semmire nem leszel jogosúlt (később sem) s ezzel gyakorlatilag a saját sírod ásod!!


Szerintem ilyen nyelvtudással, és keresett szakma nélkül, gyerekkel esélytelen vagy.
Egy dolgot tehetsz. Keress magadnak egy német társat.....Rengeteg a magányos ember!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32305 Írta: Szilva77
Szilva77 válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Kedves Irány Németország!

A segítségét szeretném kérni abban, hogy tisztábban lássak, milyen lehetőségeim lennének kint, külföldön.

Szeptemberre várom első gyermekemet, mint egyedülálló anya, mert sajnos az apa már nem kíváncsi ránk. Szüleimre számíthatok, akik viszont mindketten idős nyugdíjasok. Sajnos nem jók az anyagi körülményeink, szüleimnek kevés a nyugdíja, nekem kevés lesz a GYED-em és a baba érkezése már most rengeteg pénzünkbe került. Éppen ezért, egyrészről az anyagiak miatt, másrészről az "apa" által okozott rossz emlékek miatt, megfordult a fejemben, hogy jobb lenne ha családostul a határon túl keresnék boldogságot. A babának is nagy előnye lehet majd a későbbiekben, ha már egyből két nyelvet tanulhat meg anyanyelvi szinten. Szülés után szeretnék szüleimmel és a kisbabámmal kiköltözni. Érdekelne, hogy milyen támogatásokat tudnánk igénybe venni, miket kaphatnánk az ottani államtól. Hallottam olyat, hogy az itteni nyugdíjakat kiegészítik az ottani minimálra. Ez igaz? Érvényes lenne ez a GYED-re és a családi pótlékra is? Más egyéb támogatás?

Röviden úgy gondoltam, hogy szülés után kis idővel kimennénk, de az első évben nem szeretnék dolgozni, a babának szüksége lenne rám. Persze kivéve ha lenne valamilyen alkalmi munkák vagy távmunkák, amit baba mellett be tudok vállalni. Viszont utána szeretnék rendesen dolgozni, szüleim pedig majd vigyáznak az unokájukra. Rólam azt kell tudni, hogy felsőfokú német nyelvvizsgával és középfokú angollal rendelkezek, plusz idegenforgalmi közgazdász végzettségem van, úgyhogy ezért bízok abban, hogy fogok munkát találni a későbbiekben is.

Kérem legyen szíves leírni nekem, hogyha kiköltöznék családostul, mire számíthatok, milyen anyagi támogatásokat tudnék igénybe venni. Nem azért kérdem, mert munka nélkül szeretnék jól élni, hanem mert az itteni juttatásainkból még egy kinti albérletre sem telne. Megköszönném, ha segítségemre lennének információkkal, tanácsokkal!

A segítséget előre is köszönöm!
Szép napot kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32308 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Egyedülálló anya lehetőségei

Az oldalon megtalálható szinte minden információ, hogy mire számíthatsz. használd a keresőt !
Személyes véleményem, hogy Németországnak gyakorlott és német nyelven beszélő munkaerőre van szüksége és van hiány több területen is. Idegenforgalmi közgazdász végzettséggel mi lenne ez, elképzelésem sincs, körül kell nézni a német adatbázisokban!
A kiutazást én egy évig halasztanám mert szükség sincs segélyen élőkre, amilyen hamar lehet ki is tolják belőle az embereket (különösen a külföldieket) és legutolsó sorban nem éri meg! Ha otthon nem volt éhezés, így ezekkel a "kondíciókkal Németországban lesz! A nyugdíjkiegészítés egy legenda, felejtsd el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!