Külföldön született gyermek

Több
10 éve 6 hónapja #33967 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Aha. Nálunk ez úgy működött, hogy miután megszületett Niki és Leti, a kórház küldött egy hét után egy igazolást a születésről, illetve a választott névről a Gemeinde-nak. Ők nyilvántartásba vették és kiállították nekünk az Auszug aus dem Melderegister-t/Geburtsbescheinigung-ot és a Geburtsurkunde-t (németet és nemzetközit) No innen volt két választásunk. Vagy lebumlizunk Bécsbe a nagykövetségre, és hiteles fordításokkal leadunk százezer papírt+nyilatkozatokat, vagy összekötjük a kellemeset a hasznossal és hazamegyek a lányokkal (itt jön be a legalitás, azaz, hogy hivatalosan nem vihettem volna ki őket az országból, de Schengen előnye, nincs kontroll...) és otthon, miközben jogsit csináltam (nálunk mucsán még a bolthoz is kocsival kellett menni), elintéztem az anyakönyveztetést, illetve a lányok személyit kaptak (jó, mi? Már nem csak 14 eves kortól állítják ki, mint a régi szép időkben) Nem mondom, hogy nem kellett utána járni és nem választottuk a bonyolultabb megoldást, de így legalább joggal állíthatom (bár más számára ennek gondolom nem sok értelme van), hogy végigjártam a Magyar bürokrácia útvesztőit és igazolhatom, hogy mekkora nagy csavar és bonyodalom az egész. A HVG-s cikknek nagyon igaza volt: lehetne jóval egyszerűbb is. Viszont szép az egészben, hogy konkrétan megtudtam (a bevándorlási hivataltól kezdve a központi okmányirodáig), hogyan zajlik az elvileg automatikus Magyar állampolgárság intézése:) Vicces!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nano
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #34063 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

DECOTEXT írta:

nano írta: Na ehhez mit szolsz?!

Mivel gyermekeim nem itt születtek Németországban így ezt nem tudom! Nálam úgy ment ahogy írtam. Tudtommal a születési anyakönyvet nem kórház állít ki. Sem apparátusuk sem hivatalos joguk ilyenre nincs! (Nálunk Mo.-ról küldték.). Mi akkor csak egy papírt kaptunk a kórháztól, azt igazolva, hogy az anya kijelentette, hogy a gyerek magyar állampolgár! A követség már a terhesség alatti bejelentéstől kezdve tudta, hogy lesz gyerek! Regisztrálták.


Kedves DECO, ha nem tudod, hogy müködik ez az egesz, akkor inkabb ne adj tanacsot!
Nem irtam, hogy a korhaz allitotta ki a születesi anyakönyvi kivonatot, de akkor helyesbitek: a korhaz jelentese alapjan a varosi anyakönyvi hivatal allitja ki.
Athena: nem semmi, amit vegigjartatok. Mi azert valasztottuk a követsegi es valoszinüleg lassabb utat, mert nem tudtam volna hetekre hazautazni, amig elkeszülnek a papirok. Es ha vissza kell jönnöm, mielött a papirok elkeszülnek, akkor semmi ertelme nem lett volna, raadasul ujra illegalisan utaztunk volna a picivel. De azert hihetetlen, hogy 3 honapba telt, mig a bevandorlasi hivatal kialliatja a magyar sz.a.k-t!
De en is azt mondom, vegre tul vagyunk rajta, es darabig elfelejtjük a hivatalokat....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35851 Írta: juljuh
juljuh válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

En magyar allampolgar vagyok, a volegenyem (aki meg a gyermekunk szuletese elott a ferjem lesz) nemet-amerikai allampolgar. A gyermekunk milyen allampolgarsagu lesz igy? Nyilvan nemet, a magyarban nem vagyok biztos (a burokracia miatt elso sorban), az amerikait megkaphatja automatikusan?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35878 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

A német állampolgárságot megkapja a gyermek automatikusan, ha addig öszehäzasodtok. Ellenkező esetben apasági nyilatkozat szükséges. Jogforrás:

Staatsangehörigkeitsgesetz (StAG) § 4 Abs. 1

Az előjogok a magyar/amerikai állampolgárságra a születés pillatától kezdve fennállnak, de nem kapja meg a gyermek automatikusan,az illetékes konzulátuson lehet/kell kérvényezni. A magyar és az amerikai is jár a szülők, azaz a ti állampolgárságaitok révén.
Nem lesz egyszerű munka és sok papírmunkával jár, de a gyereketek egy kivételes státuszba kerül a többes állampolgársága révén!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete - 10 éve 1 hete #35954 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Kedves hozzáértők!

van itt egy barátnőm Németországban és témábavágóan szeretnék infót kérni., nemrég született babája. A lány magyar férj afrikai. A baba geburtsurkundet kapott.szeretnenek hazalatogatni, de a babanak nincs még irata. Hazacsempészést inkabb elkerülnék. A kérdés: milyen állampolgár lesz a gyerek? kb 3 eve élnek itt.
Útlevél helyett tud a család csak személyit csinaltatni a picinek? vagy az csak otthon csinaltatható?A lány fog haza látogatni, tud egyedül papirt intézni a kicsinek?

köszi a segítseget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete #35955 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

csupakerdes írta: A kérdés:milyen államp.lesz a gyerek?

Már német állampolgár ezért nem tiszta mi is a kérdés! :thinking:
A további, különösen magyar állampolgárságot pedig nem erőltetném, ráér még vele de akár simán rábíznám helyükben a gyerekre, hogy majd döntse el maga ha felnő!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!