Külföldön született gyermek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33953 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Athena1985 írta: Az osztrák anyakönyvi hivatalnál kellett kellett kérni az
osztrák születési anyakönyvi kivonatot, magyarán az
igazolást arról, hogy a gyerekeim Ausztriában születtek!
A kórház nem jelenti le és nem is kötelessége.


Athena kedves! Ha a gyereked osztrák anyakönyvi kivonatot
kap akkor osztrák államplgár! Külföldinek ilyet nem adnak ki!
"Az anyakönyvezés minden esetben a magyar állampolgár saját kérésére történik. A kérelmet a nagykövetségen személyesen kell benyújtani, az anyakönyvezést Magyarországon a Bevándorlási és Állampolgársági Hiatal Hazai Anyakönyvi Osztálya végzi,"
Ezt irtam kezdettől fogva! A többi csak lefetyelés és csűrés csavarás!
Egyébként két gyerekkel csináltam végig, úgy hogy nagyon pontosan tudom, hogy hogyan folyt le a dolog!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33954 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Megjegyzés: az okmányaink szerint egyik gyerekem sem "vándorolt be". Mivel a születésüktől fogva meg volt a magyar címük (ezt is a szülő mondja be!) s magyar állampolgárok voltak. A papirok átfutása csak formalitás volt, mivel a követtség rendezett mindent. Hogy ők kivel és hol kommunikáltak azt nem tudom! nNekünk csak személyesen kellett a követségen a papirokat átvenni (s akkor még a magyar útlevelünkbe kerültek bejegyzésre)
A témát én részemről befejeztem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nano
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #33956 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Kedves DECO!

Igenis a Nemetorszagban született gyermek nemet születesi anyakönyvet kap, a nemet korhaz magyart nem tud kiallitani!!! Ez független a gyermek allampolgarsagtol. Ha nem igy lenne a követsegen mivel igazolnam, mikor es hol született a gyermek? Az elmult 3 evben 2 gyermekem született Nemetorszagban es mindkettövel ugyanazt a procedurat csinaltuk vegig: születes utan kapott nemet születesi anyakönyvi kivonatot, ezt a követsegre bevittük, fizettünk a hiteles forditasert, ezt elküldtek a magyar bevandorlasi hivatalba, ez alapjan kiallitottak a magyar születesi anyakönyvi kivonatot, majd megkapta az utlevelet. E nelkül elvileg el sem hagyhatja a gyermek a születesi orszagot. Mindez potom 4 honapot vett igenybe:))) ma, az internet vilagaban! Nevetseges...
Erdekes, hogy a masodik születesenel azt mondta az ügyintezö, kötelesek megvizsgalni, lehet-e nemet allampolgar a gyermek, hiaba mindket szülö magyar allampolgar. Sajnos a feltetel nem volt adott (nem elünk meg itt 8 eve). Ha igy lett volna, a gyermekünk automatikusan megkaphatta volna a nemet allampolgarsagot. Jelenleg a gyerekeimnek van nemet, magyar es nemzetközi (3 nyelvü) születesi anyakönyvi kivonata es magyar utlevele.
Na ehhez mit szolsz?!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33960 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Nem DECO, te azt írtad, hogy a követség felelős...Hangsúlyozom: csak postáz és hitelesít! A bevándorlási hivatal felelős!

Én is két gyerekkel csináltam végig és nem 30 éve, hanem 1 és 2,5...
Igen, intézhettem volna a követségen keresztül is, és kényelmesen elvándorolhattunk volna Bécsbe/Münchenbe a Magyarországról kapott papírokért, de az általad nem elismert szakmám miatt szeretek utánajárni a dolgoknak, illetve a hátterüknek. Ennek megfelelően jártam a bevándorlási hivatalnál személyesen (képzeld, a lányok magyar születési anyakönyvi kivonatán nem Magyar Konzulátus szerepel, mint kiállító szerv, hanem Bevándorlási Hivatal. Ez hihetetlen, mi???), illetve az illetékes okmányirodánál is és részletesen be tudok számolni arról (már csak a jogász barátnőim és jó magam jogi tanulmányai révén is), hogy miként zajlik le az állampolgárság felvétele, valamint a hazai anyakönyvezés.
Az osztrák anyakönyvi kivonatunkat szívesen bescannelem neked. A neve: Geburtsurkunde és szerepel az állandó lakhelyünk (Németország), valamint a szülők állapolgársága, illetve a gyermek neve és születési helye. Az osztrák állampolgárságot sem osztogatják ingyé, de osztrák anyakönyvi kivonatot, amiben szerepel a születés helye, kiállítja a helyi Gemeinde anyakönyvi osztálya. Az már más kérdés, hogy szivattak minket azzal, hogy kérjünk igazolást arról, hogy a Leticia/Nikolett létező Magyar nevek...
Tényleg felesleges ezen vitatkozni DECO! Ahogy Gejza szokta írni: BÉKE!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33961 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Nano: hasonló cipőben járunk:) Szintén két gyerekkel! Lényeg, hogy megvan az anyakönyvezés és vannak személyi okrmányaik!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33966 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

nano írta: Na ehhez mit szolsz?!

Mivel gyermekeim nem itt születtek Németországban így ezt nem tudom! Nálam úgy ment ahogy írtam. Tudtommal a születési anyakönyvet nem kórház állít ki. Sem apparátusuk sem hivatalos joguk ilyenre nincs! (Nálunk Mo.-ról küldték.). Mi akkor csak egy papírt kaptunk a kórháztól, azt igazolva, hogy az anya kijelentette, hogy a gyerek magyar állampolgár! A követség már a terhesség alatti bejelentéstől kezdve tudta, hogy lesz gyerek! Regisztrálták.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!