Külföldön született gyermek

Több
10 éve 1 hete #35957 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Szia Csupakérdés!

Gondolom, ha 3 éve élnek itt a barátnődék, akkor nem lett német állampolgár a kicsi, hacsak apukának vagy anyukának nincs állampolgársága. A Geburtsurkunde a születés tényét, időpontját és helyét tartalmazza, mint az én lányaim esetében az osztrák születési anyakönyvi kivonat. A baba magyar/amerikai állampolgár "lesz". Azért fogalmazok jövő időben, mert egyenlőre az előjoga van meg rá. Az jó, ha már kiadták a német születési anyakönyvi kivonatot, azzal intézhetik a továbbiakat. Ha nem akarják a babát hazavinni "illegálisan", a helyi képviseleteken is le lehet adni a kérelmeket. Ehhez be kell menni az amerikai és a magyar nagykövetségre is és vinni lehetőleg minden igazolást (házassági anyakönyvi kivonat, kérelem, gyerek születési anyakönyvi kivonata lefordítva, szülők állampolgárságának igazolására útlevelek, etc.). Előtte szerintem hívják fel az illetékes konzulátusokat, hogy ne fussanak felesleges köröket.
Vissza a német állampolgársághoz. A baba csak akkor kapja meg, ha egyik vagy mindkét szülő német, vagy egyik szülő legalább 8 éve életvitelszerűen tartózkodik Németországban.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36132 Írta: zsazsa1988
zsazsa1988 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Sziasztok. Én 18 hetes terhes vagyok. Én 5 éve élek Németországban a párom pedig 8 éve. Ez az első babánk és fogalmunk sincs milyen papírokat kell a picinek elintézni ha ide kinnt akarunk élni.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36155 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

zsazsa1988 írta: Sziasztok. Én 18 hetes terhes vagyok. Én 5 éve élek Németországban a párom pedig 8 éve. Ez az első babánk és fogalmunk sincs milyen papírokat kell a picinek elintézni ha ide kinnt akarunk élni.
Köszönöm


Egyelore semmit.
Ha megszuletik, akkor kell a nemet anyakonyvi kivonat. Ehhez a korhazi papirok, itteni lakcim bejelto papirok, utleveletek es a hazassagi anyakonyvi kivonat (az ujtipusu 3 nyelvuhoz nem kell forditas elvileg). A nemet anyakonyvi papirok igenylesehez szukseges formot kitolteni, majd az egesz paksametat meg a korhazban (ebben lehet elteres) leadni a gyerkoc szuletese utan 1 heten belul.
Tobb anyakonyvi kivonatot kerjetek, ne csak egyet! Kell erte fizetni, de a magyar anyakonyvezeshez is eredeti kell, meg tobb helyre is eredeti kell. Egyebkent postan kuldik az anyakonyvi papirokat, hozza a kindergeld es Elternzeithoz szukseges papirok. Ha ez megvan utana tudod a kindergeldet es elternzeit (gyerek szuletese utan max. 3 honapon belul le kell adni, kulonben elbukhatsz nemi penzt).
Ha megjottek a papirok, akkor a magyar nagykovetsegre vagy vmi kirendelt fogadoorara (szoktak az orszagban kulonbozo helyeken fogadonapok lenni) vagy egy tiszteletbeli konzulhoz eljutsz. Gyereket vinni kell, fenykeppel egyutt:) Sok szerencset a par hetes baba igazolvanykep keszitesehez!:) Szoval a magyar utlevel es magyar anyakonyv igenylesehez irj egy mailt a magyar nagykovetsegnek (googlen megtalalod a cimet). Gyorsan valaszolnak, kuldik a szukseges papirokat amit ki kell tolteni. A honlapukon van info a kihelyezett fogadonaporol is. Kell az eredeti nemet anyakonyv (egyik peldany), utlevelek, igazolvanykep, papirok kitoltve. Utana majd egyszer kuldik az utlevelet. (Ja es persze fizetni itt is atutalassal utolag)
Diohejban ennyi. Ja igen, mivel a gyerkoc meg nem lehet nemet allampolgar (ti nem vagytok meg), amig nincsenek elintezve a magyar papirjai addig o tulkepp magyar allampolgarsagra jogosult hontalan:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36157 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Sziasztok!

Mahlzeit, szuperül leírtad és összefoglaltad, annyit szeretnék csak kiegészíteni, hogy a gyermek, ha apuka életvitelszíerűen tartózkodik 8 éve Németországban, akkor a gyermek megkapja a Németországot az állampolgársági tv. értelmében:

(3) Durch die Geburt im Inland erwirbt ein Kind ausländischer Eltern die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein Elternteil

1.seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und
2. ein unbefristetes Aufenthaltsrecht oder als Staatsangehöriger der Schweiz oder dessen Familienangehöriger eine Aufenthaltserlaubnis auf Grund des Abkommens vom 21. Juni 1999 zwischen der Europäischen Gemeinschaft und ihren Mitgliedstaaten einerseits und der Schweizerischen Eidgenossenschaft andererseits über die Freizügigkeit (BGBl. 2001 II S. 810) besitzt.

Zsazsának sok erőt és kitartást kívánok, valamint boldog babavárást!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36168 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldön született gyermek

Athena1985 írta: Sziasztok!

Mahlzeit, szuperül leírtad és összefoglaltad, annyit szeretnék csak kiegészíteni, hogy a gyermek, ha apuka életvitelszíerűen tartózkodik 8 éve Németországban, akkor a gyermek megkapja a Németországot az állampolgársági tv. értelmében:

(3) Durch die Geburt im Inland erwirbt ein Kind ausländischer Eltern die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein Elternteil

1.seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und
2. ein unbefristetes Aufenthaltsrecht oder als Staatsangehöriger der Schweiz oder dessen Familienangehöriger eine Aufenthaltserlaubnis auf Grund des Abkommens vom 21. Juni 1999 zwischen der Europäischen Gemeinschaft und ihren Mitgliedstaaten einerseits und der Schweizerischen Eidgenossenschaft andererseits über die Freizügigkeit (BGBl. 2001 II S. 810) besitzt.

Zsazsának sok erőt és kitartást kívánok, valamint boldog babavárást!


KOszi!:)
Na ezt meg en nem tudtam:) Azt hittem csak akkor jar a német állampolgárság a gyerkocnek, ha a szulok megkapjak elobb a sajatukat. Ez igy nekem is hasznos info:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!