Beilleszkedési problémák

  • Erth
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3155 Írta: Erth
Beilleszkedési problémák téma létrehozva Erth által

:woohoo: Sziasztok!

Nem kevés kaland árán, de itt vagyunk. Majd négy hete Münstertalban.
És tadáááám, már internet is van! :)

Gyerekek 3. hetet csinálták végig az oviban. A nagyobbik egészen jól bírja, mint iskolakezdő Olympiad-on is részt vett a helyi iskolában. Akar is beszélni, így gyorsan is tanul. A kisebb sajna a második mélypont felé közeledeik. Nem akar beszélni, érteni viszont bisztosan egyre jobban érti, az ovónők szerint biztos. Csak az a sok hiszti.... és a sajnos véges türelmem. :(

Van valakinek tippje, hogyan lehet átlendülni egy-egy ilyen holtponton?

A következő kérdésem. Mik a tapasztalataitok munkavállalás szempontjából? Bad Krozingen és környéke, esetleg még Freiburg is szóba jöhet. Az azonosító számot már megküldte az adóhivatal.

Üdv! :D

Erth

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3304 Írta: mhszilvia
mhszilvia válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szeretném kérni akik az egészségügyben dolgoznak Németországban (kórházi osztályon,ill. dialízisben) írjanak tapasztalaikról. Nyelvi nehézségek, fizetés, beilleszkedési problémák stb...
Köszönettel
Szilvia

Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3310 Írta: Husi24
Husi24 válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia
Nem tudom mennyi idős a kisebbik gyermek,de probáld játszóházba vinni vagy német társasagba ahol mindannyian beszélgettek. Így megfogja hamarabb szokni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3325 Írta: Csabi
Csabi válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Sziasztok!
A családom most költözött ki Németországba. Van egy 9.-es gimnazista gyermekem akinek iskolát keresek. Sajnos otthon még csak második éve tanulja a német nyelvet ezért nagyon nehéz a nyelvi akadályok miatt. Ha tudna nekem valaki segíteni, hogy hol lenne olyan suli ahova több magyar gyerek is jár azt megköszönném. Wiesbaden környékén lakunk.
Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3329 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Csabi!
Nekem is van 2 gyerekem az egyik 7 a másik 11 éves. Nálunk a suliba nincs magyar aminek nagyon örülök,mert szerintem így jobban halad a nyelvel,mert rá van kényszerülve,hogy beszéljen és megértesse magát. Lehet ha volnának magyarok akkor az ő társaságukat keresné és nem haladna jól a nyelvel. Először úgyis felzárkóztató osztályba kerül,ahol a nyelv tanulására összpontosítanak, így sajna ezt az évet elveszti.
Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.
További szép napot !
Üdv
Annamária

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4118 Írta: vpvera
vpvera válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Sziasztok !

A férjemmel és két pici gyermekemmel (4 ill. 2 évesek) ezen a nyáron költözünk Münchenbe. A második fiammal júniustól lennék GYES-en itthon.
Azt szeretném kérdezni tőletek, a tapasztalataitok szerint mire számíthatok a beilleszkedés terén. Gyerekek milyen könnyen veszik a változást? Nyelvet milyen gyorsan kezdik el megtanulni? Óvodába milyen úton tudom beiratni a nagyobbik faimat? Milyen családi támogatás jár nekünk ha én otthon vagyok a picivel. Valahol azt olvastam, hogy Németországban a gyerekek csak 7%-a jár óvodába. Igaz ez? Az anyukákat ennyire támogatják a gyereknevelésben?

Előre is köszönöm a válaszaitokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!