Beilleszkedési problémák

Több
12 éve 3 hónapja #12116 Írta: pontdoktor
pontdoktor válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Fúú, nagyon kedvesek vagytok, hogy ennyien válaszoltatok már, elképesztően megnyugtató:)
Attila BRD, 150-200 mi?
Még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat, ha lesz kérdésem, már tudom, hova fogok fordulni:)

Pontdoktor:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12120 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Attila!
Nem tartom magam ügyetlennek, igaz, nem is vagyok haziorvos.
De en ugy gondolom, egy Niedergelassene Arztnak a bruttoja nem azonos a nettoval -söt ezt tudom is.
Tehat ez az összeg azert meg nem a netto - bar az lenne! Ebböl kell fizetni a berleti dijat, a fenntartast, rezsiket, tovabbkepzeseket - most mar majdnem semmit sem segitenek a cegek ebben - munkabereket, stb...
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12140 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Eva10 írta: Szia Attila!
Nem tartom magam ügyetlennek, igaz, nem is vagyok haziorvos.
De en ugy gondolom, egy Niedergelassene Arztnak a bruttoja nem azonos a nettoval -söt ezt tudom is.
Tehat ez az összeg azert meg nem a netto - bar az lenne! Ebböl kell fizetni a berleti dijat, a fenntartast, rezsiket, tovabbkepzeseket - most mar majdnem semmit sem segitenek a cegek ebben - munkabereket, stb...
szia:
Eva

Igy igaz. Ezért jo a "Buschdoktor" helyzete.
Vannak falvak keleten ahol 50 km körzetben 10 éve nincs orvos. Ott összefognak a falvak és ellátnak mindazzal amiért egy frankfurti felhökarcolóban havi 500 privátpáciens se hozza össze a pénzt.
Allambácsi és a kasszák is rátesznek egy lapáttal.
www.aerztezeitung.de/praxis_wirtschaft/p...-kann-wegfallen.html
www.bundesaerztekammer.de/downloads/Arztzahlstudie_03092010.pdf
www.medizinrechts-beratungsnetz.de/mediz...Vortrag_Feldmann.pdf

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12176 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Attila!
Tudom.
De azert 150-200 netto akkor sem jön össze.
Brutto igen, akar több is, de abbol lejön minden, amit irtam. Ha van eleg paciens - faluban azert ez nem biztos, akkor a negyedeves Abrechnung lehet 60-70 akar egy haziorvosnal. Ha kevesebb a paciens, aranyosan kevesebb. Azt is nezni kell, hogy ha 4-5 faluba kell menni Hausbesuchra, akkor bizony a nap 24 oraja hamar eltelik, föleg, ha idös a lakossag. Barmennyit nem lehet keresni.
Azert jo penz az is.
Nem szamitva, hogy pl nekem is az autom cegauto. Az elejen kellett 3 honapig utnyilvantartast irni, azota az auto minden költsege cegköltseg.
Itt nem lehet sokmindent elszamolni, de azert van mit. Most tudtam meg - mert megkerdeztem - hogy adhatok ebedet, es abbol 3.83 berkent szamit naponta fejenkent, a többi költseg. Költsegkimelö modja a fizetesemelesnek....
Ha tudsz meg ötleteket, szivesen veszem.
Az en haziorvosom csinalja most azt - Gothaban dolgozik egyebkent (magyar) - ott is több környezö faluban nincs haziorvos. Elvallalja öket, de kiköti, hogy hazhoz nem megy. Igy is allandoan dolgozik.
Nekem nem baj, ha nincs haziorvos, mert nekem van, egyebkent is nprivat vagyok, hamarabb kapok idöpontot mindenütt. Meg akkor nem biztos, hogy a paciens a haziorvoshoz megy elöbb....hiszen mehet azonnal a szakorvoshoz is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!