Beilleszkedési problémák

Több
12 éve 11 hónapja #4144 Írta: rkryszta
rkryszta válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia!
Mi 2 hónapja jöttünk ki! Azóta jelentkeztünk már óvodába, nem is egybe... A szomszédunk ajánlott egy ovit, hogy a fia is odajár (magyarok). De az oviban csak a jelentkezési határidő (ápr.1.) lejárta után közölték, hogy csak azokat veszik fel, akiknek ugyanaz az irányítószáma, mint az övék! Így kiestünk a keretből, ráadásul lecsúsztunk a többi ovihelyről is! Azóta bementünk a helyileg illetékes oviba, ahol azt ígérték, ha lesz üresedés, akkor augusztus 1-jétől mehet oviba, de kérik a munkáltatói igazolásokat. Ez nekünk így elég nehéz, mivel én közben dolgozom, és nem tudom mindig megoldani a gyermekelhelyezést. Ezért azt ajánlom nektek is, hogy rögtön, amint meglesz a lakcímpapírotok menjetek be a helyileg illetékes oviba jelentkezni, hogy időben legyen helyetek. Itt az a jellemző, hogy nem a német gyerekek járnak oviba, hanem a különböző nemzetiségek gyerekei. Itt a családi pótlék, ami nekünk is járna, kb.200 euro körüli összeg havonta, még sajna nem intéztük el. De visszamenőleg is jár!
Reménykedem, hogy minél hamarabb sikerül az ovi!
Nektek is kívánok sok sikert!!!
Kriszta
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vpvera

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4153 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Csabi !
Wiesbaden környéke mit takar? Wiesbadenben keresel sulit? Mert ismerek egy tanárt (német) aki Wiesbaden észak-keleti részén egy iskolában tanít, ahol sok a "külföldi". Ha gondolod rákérdezek, hogy vannak-e náluk magyar tanulók.
/Szeptembertől várhatóan lesz, nem is egy. :) /

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5236 Írta: anyaa
anyaa válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Azt szeretném kérdezni, hogy felzárkóztatás minden iskolában van-e. A nagyobbik gyerekem most végezte a 3. osztályt. Akkor Németországban újrajárná, a nyelv tanulása érdekében?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6123 Írta: Nikky
Nikky válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Sziasztok!! Azt szeretném megkérdezni hogy, van e itt a forumon olyan magyar család,akik úgyszintén Kölnbe költöztek mert lenne pár kérdésem a kiköltözéssel a gyerekek beilleszkedésével és pár dologgal kapcsolatban!! Nagyon szépen köszönöm előre is!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10635 Írta: farfalle
farfalle válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Kedves Magyaranyuka!

Nekem lenne pár kérdésem ha megengeded. Az én kisebbik lányomat viszonylag megviselte a kiköltözés. Szerintem azért mert nem értette a többieket, de lehet hogy egyszerűen ilyen. Van esetleg tapasztalatod, vagy valamilyen technikád, hogy a honvágyát enyhítsd.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10664 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Farfalle!
Mi jelenleg Irországban lakunk, de 'becéloztuk' Németországot, ezért vagyok ezen a forumon. A lányod otthon mennyire volt társasági ember? Az én gyerekeim otthon kezdték az általános iskolát, a kisebbik másodikat kezdte Ir-ben, a nagyobbik a harmadikat. Én otthon is, és itt is azt csináltam, hogy kb vártam fél évet-közben mindig kérdezgettem, mi volt az iskolában- beszéltettem őket, és kedzett kialakulni a kép, hogy kik azok a kispajtások, akikkel játszanak, akkikel kezd valami szimpátia kialakulni. Aztán elhivtuk hozzánk játszani őket. Itt a karácsony, ragadd meg az alkalmat, vigyetek be karácsonyi üdvözlő lapot esetleg egy kis magyar mézeskaláccsal (vagy valami aprosággal ami magyar és nem jellemző németországra). A kisebbik gyerekem nagyott nyitott személyiség, a szulőin mondta a tanára, hogy a gyermeket egyáltalán nem zavarja, hogy nem tud folyékonyan angolul, magyarra tanitja a tobbieket. A nagyobbik fiam viszont elég zárkózott, nehezen nyilik meg, neki "rákellett" segiteni a fenti praktikával (de ez Magyarországon is igy volt). Nem tudom mióta vagytok kint, de azért kell legalább 1 év, hogy beilleszkedjenek. A honvágy enyhités az nehéz kérdés. A családunkban én viselem ezt legnehezebben. Kinek van nagyon honvágya? Lányodnak? Nalunk rendszeresen skype-olnak az otthoni barátaikkal, most karácsonykor küldtünk postán képeslapot nekik, amikor hazamegyunk jó előre leszervezzük, hogy találkozzanak, ott alszanak nálunk, vagy ők alszanak a barátaiknál. Rengeteget beszélettunk már kijövetel elott és kint is,hogy azért mert messze vagyunk egymástól a barátság nem szakad meg. Sőt ha egy barátság igazi, akkor a nagy távolság ellenére megmarad. Ez egy próbatétel a barátságukban. Amikor hazalátogattunk vittunk nekik pici ajándékot (Irországos kulcstartót) ami kifejezetten Ir és a gyerekeknek is vettun ugyanolyat-ezzel szimbolizálva hogy ok összetartoznak. Elmagyarátzuk hogy anya és apa barátai is otthon maradnak, nemcsak az övéi.
Nálunk a féjrem elöször egyedül jött ki 3 hónapra, ezután jöttünk mi is ki. A nagyobbik fiam miután apuka kijött, 2 hétig nem beszélt az apjával, 2 hét után kibuggyant belőle, hogy azer nem beszel vele, mert haragszik rá,mert jönni "kell...Gondolhatod mit éreztünk akkor, most pedig azt mondja "tök jó ez az Irország". Én volt, hogy két éjszakát végigsirtam. Mondják, hogy a gyerekek hamar megtanulják a nyelvet, ami igaz, de azért ez kemény küzdelem az elején. Nálunk vannak "kilengések" nálam is, férjemnél is (bár ő jobban birja és ritkábban) de sosem egy időpontban, igy mindig tudjuk egymást "felhúzni"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!