Beilleszkedési problémák

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10668 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

anyaa írta: Azt szeretném kérdezni, hogy felzárkóztatás minden iskolában van-e. A nagyobbik gyerekem most végezte a 3. osztályt. Akkor Németországban újrajárná, a nyelv tanulása érdekében?

Mindenképpen jobb és könnyebb lenne neki! Irassd be ismét harmadikba. Az anyagot már gyakorlatilag tudja (noah nagyon más ám!!) igy a nyelvet könnyen veszi majd. Ha 4.-be iratod, az ismeretlen anyag + a nyelvhiány nagy stressz lenne neki! S neked is!

Sokan itt úgy érzik hogy ez "elveszett év"! Honnan, miből veszik ez el? Miért baj ha 1 évvel tovább jár iskolába? Itt az egyetemeket is a legtöbben 2/3-al hosszabb ideig járják mert sokak dolgoznak is mellette! Semmi veszteséget nem jelent, sőt! Nyer vele!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: balazsbene76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12086 Írta: pontdoktor
pontdoktor válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Sziasztok!
Orvos vagyok, rezidens, jelenleg még Magyarországon. Nemsokára egy közvetítő cégen keresztül fogunk a párommal Németországba indulni. Elsősorban az érdekelne, hogy mennyire nehéz a beilleszkedés, lehet e találni magyar ismeretségeket, hogyan fogadják a külföldieket. Én eddig sok negatív példát hallottam (hidegek, zárkózottak stb.), ami eléggé frusztrál, örülnék, ha megosztanátok velem pár tapasztalatot.
Amennyiben pedig van némi gyakorlati praktikumról valakinek pár szó a tarsolyában, annak is örülnék, pl. hogy hogyan kell nekilátni a költözésnek a csomagoláson kívül. Papírok, lakcímkártya, stb..

Előre is köszönettel:
pontdoktor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12091 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Egy orvos aki hajlando falusi orvosnak menni a volt NDK területére, hülyére keresheti magát és közmegbecsülésnek örvend.
Legrosszabb esetben 10000-szer végeg kell halgatni a dédike balatoni kalandjait a 60-as évekböl.
Ha Orvos lennék és nem vonzana a nagyváros akkor rég ott lennék. Evi 150-200 összejön ha ügyetlen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12095 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Pontdoktor!

Én a "hideg ,zárkózottakat" cáfolnám,amerre megyek,kedvesek,köszönnek az utcán,boltban,buszmegállóban és mosolyognak-nem is keveset! ;)
Költözés,elintézni az otthon közüzemü mindenséget átutalásra, biziket lefordíttatni,személyi igazolványt lecsekkolni meddig érvényes,önkormányzathoz bemenni-kitölteni egy papírost arról,hogy hosszabb távon elhagyjátok az országot és még millió egyéb :) Ismerettséget nem nehéz találni,meg fogjátok hallani a magyar beszédet,vagy titeket hall meg valaki és megszólít,esetleg (nem reklám) de van az iwiw-en területileg pl.: Pforzheim-i magyarok stb. (engem 2 hét után szólítottak meg Juliska a boltban :D pékárút árul,kint van 40 éve ,ő is örült,én is)
Sok sikert!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12107 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Szia Pontdoktor!
Haat....nemcsak falura lehet menni. Most neztem, itt Thüringiaban 255haziorvos hianyzik. Termeszetesen mas szakorvosokbol is van hiany, de nem ennyire. Nem kell feltetlenül falura menni! De falun valsz. egyszerübb, es több tamogatast is kap az ember, ha nagyon kell az orvos.
De elöször szakvizsga kell. De en azt hiszem, hogy Nemetorszagban az orvos ha ehen hal, akkor hülye...
Es: amit Attila irt: a dedike panaszait, vagy elmenyeit en is mindig vegighallgatom...es miert ne, ez is beletartozik...
Merre fogtok dolgozni?
Itt felenk kedvesek az emberek, valsz. mashol is, lehetnek kivetelek termeszetesen.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12108 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Beilleszkedési problémák

Pontdoktor barátnőm orvos. Itt Saarlouis-ban volt kint fél évet. Vele együtt 8 magyar orvos van itt kint. Nagyon jó kis csapat alakult ki. Előfordulhat, ahova mész illetve mentek ott vannak még magyar orvosok. Keresni kell őket illetve a környéken. Hátha van magyar kolléga. Meg a németek között is biztosan fogtok találni haverokat. Nyitottnak kell lenni.
lakcímkártyát pedig a Rathaus-ban kell kérni. De szerintem ezt nektek a közvetítő cég el kell, hogy intézze. Illetve illene, hogy elintézze.

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pontdoktor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!