Támogatások Németországban

Több
14 éve 1 hete - 14 éve 1 hete #489 Írta: evoxandi
Támogatások Németországban téma létrehozva evoxandi által

Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni azoktól,akik jártassak az itteni támogatásokban.Van egy 2-éves kisfiam megigényeltük rá a gyerekpénzt amit most visszaküldtek,h jelenleg nem kaphatok gondolom a gyed miatt.De valami igazolást kell beszereznem Mo-ról,h eddig mit kaptam,most mit kapok és meddig.Jelenleg csak a családit kapom.Most gyest kellene kapnom még nem igényeltem meg,de azt olvastam hogy be kell jelentenem a 3hónapnál további kint tartózkodást és akkor a gyesre se vagyok jogosult.Mondjuk ez nem lenne baj,itt úgyis több lenne a pénz.
Csak nem tudom ennek mi a menete?Mit kell otthonról kérnem?
Tud valaki nekem segíteni ebben?
Előre is köszönöm!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete - 14 éve 1 hete #498 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia,
eurotanacsado.hu
Itt talalsz nyomtatvanyokat amiket ki kell tölteni.
Üdv Zita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #500 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

köszi megnézem.:):)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 napja #501 Írta: BeGa
BeGa válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Sziasztok! Olvasgatom egy ideje a fórumot,szólni még nem szóltam semmihez,de azt hiszem ez fontos lehet.
A három hónapot meghaladó külföldön tartózkodást valóban be kell jelenteni,de a gyesre való jogosultság nem szűnik meg.Sőt kötelesek külföldi bankszámlára is átutalni az adott ország pénznemében a gyes összegét,az utalás napján érvényes kereskedelmi árfolyamon.Ezt valamelyik hivatalos honlapon olvastam,de azért nézz utána alaposan.Gyakorlatban persze rögtön rávágják,hogy nem jár,barátnőmék is így jártak.Utólag derült ki,hogy járt volna neki,ezt az APEH-nál mondták.
Az én kisfiam is két éves,én abból indulok ki,h.Magyarországon szereztem jogosultságot a gyesre,akkor a németektől hiába kérném hiszen én még nem dolgozam ott,csak a párom.Ha valakinek más infója és tapasztalata van,én is kérem szépen írja meg,hátha valamit én értettem rosszul.
Kérdésem is lenne,mert erről én is ellentétes infókat kaptam: Ha kiküldetésben dolgozik itt a férjem,akkor jár e német kindergeld vagy csak akkor ha a német cég alkalmzazottja lenne?Adót vonnak tőle a fizuból és azt mondják adójóváírás is megilleti.Ezért sem világos h.most akkor ez hogy működik.Köszönöm szépen ha valaki segít ezen ügyben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 napja #502 Írta: Krajcar
Krajcar válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

BeGa írta::

Kérdésem is lenne,mert erről én is ellentétes infókat kaptam: Ha kiküldetésben dolgozik itt a férjem,akkor jár e német kindergeld vagy csak akkor ha a német cég alkalmzazottja lenne?Adót vonnak tőle a fizuból és azt mondják adójóváírás is megilleti.Ezért sem világos h.most akkor ez hogy működik.Köszönöm szépen ha valaki segít ezen ügyben.

En ugy tudom, hogy ha kint adozik akkor megigenyelheti a magyar es a nemet juttatas kozotti kulonbseget, ha a gyerek is kint elne akkor pedig ha lemondjatok itthon akkor kint lennetek jogosultak az egeszre.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 napja #503 Írta: BeGa
BeGa válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Köszönöm Krajcar az infot,ennek ismeretében fogunk utána kérdezni a melóhelyen.Ha kitör a nyári szünet úgyis megyünk vissza ki Németországba és valószínű a nagyok az új tanévet már ott kezdik kint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!