Támogatások Németországban

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5889 Írta: Nikky
Nikky válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Már egy ideje olvasom ezt a forumot,és nagyon sokat segített már. A párom kb. 3 hónapja költözött ide Kölnbe, mi egy hete jöttünk utána a 9 éves kislányommal, már folyamatban vannak a dolgaink. Azt szeretném megkérdezni ha valaki épp itt él és magyar, hogy itt is lehet e igényelni a wohngeldet mert én úgy hallottam h csak a magyaroknak nem.
Elöre köszi minden válaszért!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5893 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia Nikky,

Igaz,hogy én nem Kölnbe élek de mi igényeltünk Wohngeldet Márciusba és visszamenőleg megkaptuk tegnap pénzt.De az igazat meg vallva én még nem olvastam sehol,hogy ez meg lenne valahol határozva(nemzetre) ki igényelhet Wohngeldet.
Beatrix
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nikky

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5895 Írta: Nikky
Nikky válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia Beatrix!! Köszi a válaszod,hétfőn akkor megpróbáljuk elintézni.Azt még nagyon megköszönném ha leírnád pontosan milyen papírok szükségesek,hogy felkészültek legyünk. Köszi!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5899 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia Nikky,

az nagyon diszkriminatív lenne, ha csak a magyar állampolgároknak nem lehetne igényelni Wohngeld-t !!!
EU-n belül egyébként sem lehet nemzetiség szerint embereket megkülönböztetni. Legalábbis jogilag :)

Frankfurtban barátok igényelték és kapják. Lakásbérleti szerződést és jövedelem-kimutatást kértek tőlük, hogy lássák mennyi a bevételük és mennyi a lakásra fordítandó kiadásuk ebből.

Egyébként a neten a google-ba beütöd, hogy "Wohngeld rechner", akkor találsz egy kiszámoló programot, amiből ha nem is 100%-osan, de megközelítőleg ki tudod számolni, hogy mennyi Wohngeld-t fogtok kapni (persze, ha jogosultak vagytok rá) !

Szép Napot !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nikky

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5902 Írta: Nikky
Nikky válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia!! Köszi a választ!! Igen ezen mi is meglepődtünk,de két nagyon közeli ismerősöm akik itt próbálták intézni, ezt mondták nekik és így nem is foglalkoztak az üggyel.A kérdésem még az lenne,az is meg van adva,hogy mennyi ideje kell h bejelentett munka helyed legyen?Hát kíváncsi leszek mit mondanak...hétfőn kiderül...:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5909 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia Nikky,
Az előttem szóló szinte leírta mit kell vinni még csak annyi,hogy mi kapunk már Kindergeldet így arról szóló igazolást is lefénymásolták.Megszerintem a lakcím bejelentő is kell mert azt általában minden hová kérik,hogy igazold itt vagy bejelentve.Én már lassan úgy járok intézni ezeket a hivatalos ügyeket,hogy van egy nagy dosszié amibe le van fűzve minden és viszem magammal mert biztos akkor kérnek valamit amikor nincs az ott.(lakcímbejelentő,férjem bérpapírjai ahol látszik a bruttó fizetése,AOK,Bankszámla kivonatok szerintem ezt is elkérhetik az utolsót,stb.).Mert szeretnek minden papírt elkérni még akár 3hónapra visszamenőleg is így meg biztos nálam van minden és nem kell visszamenni még egyszer csak ajánlani tudom ezt a megoldást.
Beatrix

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!