Támogatások Németországban

Több
12 éve 9 hónapja #5910 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia,

talán nem tévedek, ha azt mondom: ismerőseiteket rosszul tájékoztatták, vagy nyelvi okok miatt félreértés történt !

Szerintem nincs minimális munkában állási előírás. Barátom június 01-től dolgozik hivatalosan a munkahelyén és most a hónap elején már intézte is a Wohngeld-t. Elfogadták. Nem tudom van-e területileg eltérés ebben, gondolom nagy különbségek nem lehetnek, mert az alap jogszabályok (talán a Soz.GB II rendelkezik erről ?) Berlinből jönnek.

Hétfőn meglátjátok :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nikky

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6410 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Kedves Forumozok!
Erdeklodni szeretnek tolletek hogy hatha valaki hasonlo cipoben jar mint en es tud valaszolni a kerdesemre.
A ferjem nem fizet gyerektartast de en meg megkaptam a gyamhivataltol.
a ferjem magyarorszagon lakik es oda ment neki ez ugyben level, de nem tud nemetul es nem is dolgozik fizetni sem tud.Megis betudja e a nemet allam ezt tolle hajtani, vagy mi tortenik ilyenkor?vagy hagyjam ne torodjek vele mi lesz?
Koszi a valaszotokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6589 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Sziasztok!

Gondoltam, írok a fórumba, hátha valakinek már van hasonló tapasztalata.
Tehát a helyzet a következő: tavaly júliusban diplomáztam Szegeden (szociológia, 5 év). Rá egy hétre kiköltöztem a német barátomhoz annak reményében,h majd valamiféle állami segítséggel el tudunk indulni. Na, ez nem jött össze, mindenféle szociális támogatás, munkanélküli segély messziről elkerül. Mivel a diplomám szakmai (német nyelvű) háttérrel nem rendelkezik, ezért ezzel a szakmával itt semmitse tudok kezdeni. Pont ezért felvételiztem egy suliba, ősztől elkezdek egy 3 éves Ausbildungot. Havi díja 90Euro, plusz egyéb kiadások (biztosítás, tanszerek stb.). A BaFögtől nem kapok támogatást, mert nem élek min. 5 éve az országban (Daueraufenthaltsrecht). A suli minden nap reggeltől estig tart, így csak nagyon kicsi munkát tudok vállalni, csak hétvégén.

Tehát a kérdés, van valakinek 5lete, hogyan, milyen úton lehet valamiféle támogatáshoz jutni?

Köszi a választ előre is :)

Lillus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6609 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

taglillus írta: Sziasztok!

Gondoltam, írok a fórumba, hátha valakinek már van hasonló tapasztalata.
Tehát a helyzet a következő: tavaly júliusban diplomáztam Szegeden (szociológia, 5 év). Rá egy hétre kiköltöztem a német barátomhoz annak reményében,h majd valamiféle állami segítséggel el tudunk indulni. Na, ez nem jött össze, mindenféle szociális támogatás, munkanélküli segély messziről elkerül. Mivel a diplomám szakmai (német nyelvű) háttérrel nem rendelkezik, ezért ezzel a szakmával itt semmitse tudok kezdeni. Pont ezért felvételiztem egy suliba, ősztől elkezdek egy 3 éves Ausbildungot. Havi díja 90Euro, plusz egyéb kiadások (biztosítás, tanszerek stb.). A BaFögtől nem kapok támogatást, mert nem élek min. 5 éve az országban (Daueraufenthaltsrecht). A suli minden nap reggeltől estig tart, így csak nagyon kicsi munkát tudok vállalni, csak hétvégén.
Tehát a kérdés, van valakinek 5lete, hogyan, milyen úton lehet valamiféle támogatáshoz jutni?Köszi a választ előre is :)
Lillus


Sehogy! Ilyen nincs. Jogilag semmi nem jár. Az egyetlen lehetöségad ha német barátod támogat! A státuszod ideiglenesen itt tartozkodó EU külföldi! Szerintem még a 90 ruppót is magadnak kell fizetned a képzésért! De felteszek neked egy "ellenkérdést":
El tudod képzelni mi lenne Németországból, ha minden ide érkezö külföldit támogatnának megszerzett jog nélkül csak olyan elven hogy "nem tud miböl megélni"? Tudod, az NSZK nem olyan gazdag mint Magyarország, ahol nem csak magyar, de a külföldi nyugdijas is ingyen utazhat busszal és vonattal....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: taglillus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6610 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Köszönöm a választ. Ugyanakkor az "ellenkérdésedre" csak röviden reagálnék, mert a fórum címe 'Segítségkérés', ezért nem vitatkoznék most Veled, ha nem jelent ez számodra sem gondot.

Az elvem nem az, hogy 'Nem tudok miből megélni, és adjatok pénzt', hanem az, hogy le szeretnék telepedni, és jól jönne valamiféle kezdeti segítség. A Te általad említett ingyenélés nem az én stílusom, ha az lenne, akkor már férjnél lennék, és lenne legalább 2 gyerekem. Tudod, miért? Mert az NSZK olyan gazdag ország, hogy ez esetben havonta kb. 5-600 euroval több pénz lenne a pénztárcámban.

Az iskolát valóban én fizetem, ez nem is volt kérdés. És biciklivel járok itt is pontosan úgy, ahogyan otthon tettem.

Továbbra is tisztelettel:

L.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6613 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!