Támogatások Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6646 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

taglillus írta: nem dolgozom még, mert Praktikumot csináltam egészen múlt hétig. szóval feketén sem foglalkoztat senki. hacsak az itthoni házimunka nem minősül annak... :) van betegbiztosításom, meg hozzá egy betegségem, ami miatt minden nap injekciókra van szükségem. nem jól tudod, a BaFög-öt nem minden esetben kell visszafizetni. nagy általánosságban kb. úgy néz ki, hogy amennyiben nem egyetemi tanulmányokhoz kell, és a tanulmányi átlag is egy bizonyos szint felett van, akkor nem visszatérítendő. persze ez ennél bonyolultabb, de nem nálam már mindegy erről beszélni, mert nem vagyok rá jogosult.


A bafög-be nam akartam belebonyolódni! Valóban vannak esetek amikor felmentést kaphatsz vagy csak egy részét kell visszafizetni. Szerencséd van hogy kötöttek veled betegbiztositást munkhely nélkül is. Igaz az insulin nem feltétlenül drága (ma már) de sok esetben a meglevő betegség miatt nem kötnek veled biztositást.

Én nem mondtam, hogy feketén dolgozol csak az, hogy "olyan érzésem van" ha csak szombat/vasárnap dolgozol! Amúgy nekem mindegy. Én valahol elvesztettem a fonalat az esetedben, mert szerintem nem minden információt irtál le, s a helyzeted egy kicsit furcsának tünik!

Talán ezért is válaszol így Dizel is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6654 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

nem cukorbeteg vagyok, de lényegében hasonló a helyzet. és igen, kötöttek velem betegbiztosítást, mert a gyógyíthatatlan betegségek esetében más jogszabályok is érvénybe lépnek. ettől függetlenül igen sokat fizetek havonta, pont azért, mert a gyógyszerem se olcsó.

nincs itt semmi eltitkolva, mire vagy még kíváncsi?

és azért erőltetem a "suli pénz nélküli vonalat", mert szeretnék letelepedni, nem pedig csak 1-2 évre jöttem ide, és jó lenne minél hamarabb egy szakmával (amit itt szereztem, és használni tudok a diplomám mellett) a kezemben elindulni. persze, húzhatnám-halaszthatnám a dolgot, elmehetnék pincérnőnek vagy tudomisén, de attól még nem vagyok közelebb a célomhoz. lehet, h ez nehezebb út, de nekem ez most valahogy célravezetőnek tűnik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6665 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

taglillus írta: ..... nem pedig csak 1-2 évre jöttem ide, és jó lenne minél hamarabb egy szakmával (amit itt szereztem, és használni tudok a diplomám mellett) a kezemben elindulni.....


ne hogy csapdába ess a diplomáddal! Érvényes itt vagy itt szerezted? Sok helyen hamar mondják, hogy "túlképzett" vagy az adott munkakörre!

(A betegséged magánügy, csak tippeltem, a napi injekciók alapján! Nem egyszer találkoztam olyannal, aki gyógyíthatatlan beteg volt, s a betegbiztosító elutasította. Ekkor az állami kénytelen "beugrani". Nekeik kötelességük!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6668 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

a diploma elismert itt, az Abitur pedig el lett ismertetve. (de hülyén hangzik ez magyarul, mindegy. ezt honosításnak mondják, nem?) a gond az,h nem itt szereztem, és nem tudom egyelőre használni, ahogyan korábban is írtam. mivel sajnos az egyetemi éveim alatt erre nem gondoltam, ezért német nyelven nem is folytattam tanulmányokat. ez pedig azt jelenti, hogy bár magyarul tudom, mit jelent Bourdieu fogyasztáselmélete, és az anyanyelvemen egész jó kis értekezéseket tudnék erről írni, ugyanez itt nem megy. jól beszélek németül, jóformán meg se szólalok magyarul -csak amikor a szüleimmel skype-olok-, de ez édes kevés ahhoz, hogy ebben a szakmában elhelyezkedjek.

sok irányból jártam már a dolognak utána. úgy szokták ezt a problémát megoldani, hogy az ember megcsinál itt egy 2 éves Master képzést az adott egyetemi szakon. ekkor kezdtem el azon gondolkodni, hogy nem lenne-e értelme inkább akkor egy másik határszakmába belevágni, ami lehet egy évvel tovább tart, de új képzettséget ad. egyébként meg 5 évig már tanultam a szociológiát, nem akartam még kettőt ráhúzni.

és mivel a diploma amúgy elismert, a fene se tudja, talán valamikor a papírral még megyek valamire. ez pedig, amibe most belekezdek, amúgy is tervben volt, csak otthon korlátozottak a lehetőségek ebben a szakmában (is). ja, igen , Heilerziehungspflege, amit most elkezdek, ami otthon nem is nagyon létezik. mert van ugye ápolói szakma, meg gyógypedagógusi, de ez valahol a kettő között helyezkedik el, nehéz ilyet Magyarországon találni. ha meg valahogy mégis sikerülne fogyatékosok között dolgoznom, akkor éhen halnék, mert nagyon kevés olyan nonprofit szervezet van, ahol normális fizetést is adnak, ha adnak egyáltalán. sok helyen voltan önkéntes, az szakmai tapasztalatnak tök jó volt, de egzisztenciálisan nem lettem kisegítve.

szóval, most már aztán végképp mindent leírtam. :) igen, én is amolyan naiv leányzó vagyok, akinek már jóideje vannak álmai, ez a szakma is egy a sok közül. aztán, ha 3 évig a suli mellett hétvégenként dolgozni kell, hát akkor ez van. az egyetemet is munka mellett csináltam végig, nem lett olyan rossz a diplomám, szóval kétségbe nem fogok esni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6680 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

taglillus írta: a diploma elismert itt, az Abitur pedig el lett ismertetve. (de hülyén hangzik ez magyarul, mindegy. ezt honosításnak mondják, nem?) a gond az,h nem itt szereztem, és nem tudom egyelőre használni, ahogyan korábban is írtam. mivel sajnos az egyetemi éveim alatt erre nem gondoltam, ezért német nyelven nem is folytattam tanulmányokat. ez pedig azt jelenti, hogy bár magyarul tudom, mit jelent Bourdieu fogyasztáselmélete, és az anyanyelvemen egész jó kis értekezéseket tudnék erről írni, ugyanez itt nem megy. jól beszélek németül, jóformán meg se szólalok magyarul -csak amikor a szüleimmel skype-olok-, de ez édes kevés ahhoz, hogy ebben a szakmában elhelyezkedjek.

sok irányból jártam már a dolognak utána. úgy szokták ezt a problémát megoldani, hogy az ember megcsinál itt egy 2 éves Master képzést az adott egyetemi szakon. ekkor kezdtem el azon gondolkodni, hogy nem lenne-e értelme inkább akkor egy másik határszakmába belevágni, ami lehet egy évvel tovább tart, de új képzettséget ad. egyébként meg 5 évig már tanultam a szociológiát, nem akartam még kettőt ráhúzni.

és mivel a diploma amúgy elismert, a fene se tudja, talán valamikor a papírral még megyek valamire. ez pedig, amibe most belekezdek, amúgy is tervben volt, csak otthon korlátozottak a lehetőségek ebben a szakmában (is). ja, igen , Heilerziehungspflege, amit most elkezdek, ami otthon nem is nagyon létezik. mert van ugye ápolói szakma, meg gyógypedagógusi, de ez valahol a kettő között helyezkedik el, nehéz ilyet Magyarországon találni. ha meg valahogy mégis sikerülne fogyatékosok között dolgoznom, akkor éhen halnék, mert nagyon kevés olyan nonprofit szervezet van, ahol normális fizetést is adnak, ha adnak egyáltalán. sok helyen voltan önkéntes, az szakmai tapasztalatnak tök jó volt, de egzisztenciálisan nem lettem kisegítve.

szóval, most már aztán végképp mindent leírtam. :) igen, én is amolyan naiv leányzó vagyok, akinek már jóideje vannak álmai, ez a szakma is egy a sok közül. aztán, ha 3 évig a suli mellett hétvégenként dolgozni kell, hát akkor ez van. az egyetemet is munka mellett csináltam végig, nem lett olyan rossz a diplomám, szóval kétségbe nem fogok esni. :)


Na ez jó! A lányom diplomás szociológus. A német Microsoft-nál dolgozik. Teljesen a profilja amit csinál! Próbálkozz nagyobb konszerbelnél. Most kezdik felismerni hogy mennyire szükséges szocilógusokat is foglalkoztatni, pláne hogy egyre nemzetözibbé válik a munkaerőpiac!
UI: nos azért a lányomnak sem ment könnyen ezt a posztot megszereznie, de óriási előnnyel indult a 430 jelentkezővel szemben: 4 nyelven ír, olvas, és beszél folyékonyan kettőn elevez. (Magyar, német, angol és spanyol kiválló, az olasz és a srancia lötyősen.)

Tudod, azt mondom mindig, hogy aki mer az nyer! Ne félj nagyobb cégehez fordulni: MS / BOSCH / BMW / VW / BASF stb. Emlékszem jó 25 éve, amikor én otthon hegesztőként (!) jelentkeztem a Magyar Játtékkaszinóba, hogy krupié akarok lenni, s felvettek! Igaz tudtam már akkor folyékonyan németül. Amikor elküldtem a jelentkezést, az simerősök kiröhögtek! Aztán amikor az átlag fizu úgy 20 ezer lehetett én meg 117 ezret vittem haza akkor ráfagyott a mosoly a képükre.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6768 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Igen, köszönöm, igyekezni fogok! :) Mindenesetre most már befejezem, amit elkezdtem, egyre valószínűbb nálam, hogy a szociológia egy -nagyon jó- alap a következő szakmámhoz, és abban fogom majd magam úgymond megvalósítani. De haza nem szándékozom menni akkor se, ha nagyon nehéz lesz ezt a 3 évet a sulival meg mellette munkákkal végigvinni.

Értem, miről beszélsz, rólam se hitte el senki, hogy egyszer csak a diploma megszerzése után rögtön belevágok még egybe, főleg külföldön. De jól is van ez, így kell másokat motiválni.. :) vagy inkább diplomatikusan beinteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!