Támogatások Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6615 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

taglillus írta: ...A Te általad említett ingyenélés nem az én stílusom, ha az lenne, akkor már férjnél lennék, és lenne legalább 2 gyerekem. Tudod, miért? Mert az NSZK olyan gazdag ország, hogy ez esetben havonta kb. 5-600 euroval több pénz lenne a pénztárcámban...

Én nem állítottam, hogy ingyen akarsz élni és megválaszoltam az első két mondatomban a kérdésedet! (MILYEN JOGFORMA ALAPJÁN SZERETNÉL TÁMOGATÁST?) Lehet, hogy nem értettem szives kérdésedet? Nem kell ám megsértődni, ha itt néhányan meglepődnek a naivitásodon! Kedves barátod kaphat pl. hitelt a bankban, amiből tudjátok a megélhetésedet finanszirozni!

KERLEK AZONNAL KÖZÖLD, HOGY HOL ÉLSZ. ÉN NŐS VAGYOK, VAN 2 GYERMEKEM ÉS ÉN IS AZONNAL SZERETNÉK 5-600 EURÓVAL TÖBBET HAVONTA. VALAMIT NAGYON ROSSZUL CSINÁLOK, MERT ERRŐL MÉG NEM HALLOTTAM AZ ELMÚLT 22 ÉV ALATT AMIÓTA ITT VAGYOK! SEGÍTSÉGED ELŐRE IS KÖSZI!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eras72, Kata83

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6619 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Kedves taglillus,

javaslom fogj magadnak egy pasit :))))))), vagy előbb kezdj el dolgozni bármit, majd amikor dolgoztál annyit, hogy jogosult legyél a támogatásokra, akkor folytathatod a sulival.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6629 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

a Bafög az esetben járna, ha férjén lennék (német férj), főleg, ha egyéb szociális ok (pl. gyerekek) indikolttá tenné. 500 euro kürül, erre értettem. Bocs, ha rosszul fogalmaztam. mindenesetre nem tervezem a fentieket továbbra sem, örülök, ha ezt a 3 évet kihúzom a sulival, a hétvégi meg éjszakai munkákkal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6630 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

taglillus írta: a Bafög az esetben járna, ha férjén lennék (német férj), főleg, ha egyéb szociális ok (pl. gyerekek) indikolttá tenné. 500 euro kürül, erre értettem. Bocs, ha rosszul fogalmaztam. mindenesetre nem tervezem a fentieket továbbra sem, örülök, ha ezt a 3 évet kihúzom a sulival, a hétvégi meg éjszakai munkákkal.


Nem tudom, hogy informáltak e, de tudtommal a "Bafög"-öt mindig vissza kell fizetni! Gyakorlatilga így folyamatosan csinálod az adósságot! Miért van nekem olyan érzésem, hogy valahol feketén dolgozol?
(Nem túl nyerő, ha nincs betegbiztositásod, s nem fizeted sem a munkanélkülit sem a nyugdijjárulékot. Igy a 3 éved fuccs!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6633 Írta: taglillus
taglillus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

nem dolgozom még, mert Praktikumot csináltam egészen múlt hétig. szóval feketén sem foglalkoztat senki. hacsak az itthoni házimunka nem minősül annak... :) van betegbiztosításom, meg hozzá egy betegségem, ami miatt minden nap injekciókra van szükségem. nem jól tudod, a BaFög-öt nem minden esetben kell visszafizetni. nagy általánosságban kb. úgy néz ki, hogy amennyiben nem egyetemi tanulmányokhoz kell, és a tanulmányi átlag is egy bizonyos szint felett van, akkor nem visszatérítendő. persze ez ennél bonyolultabb, de nem nálam már mindegy erről beszélni, mert nem vagyok rá jogosult.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6640 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Miert erolteted ezt a sulit penz nelkuli vonalat?
Miert nem teszed felre egy ideig, mig szerzel nemi penzt es beilleszkedsz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!