Gyógyszerek Németországban

Több
9 éve 7 hónapja #37680 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

AOK-nál Bella leírta mi a helyzet, legalább is 12 éves korig. Tehát ha azt szeretnéd, hogy komolyan lehessen kezelni a kérdésedet, 2 infó kell:
Mennyi idősek a gyerekek? Hol van biztosításotok? (Gondolom még nincs) ezért írtam, hogy "puszira". Az, hogy kiköltöztök az nem több, kell, hogy legyen biztosításotok. Na, már most. Ha kettő vagy több tartósan beteg gyerek drága orvosságairól van szó akkor igencsak javasolt, hogy előbb tájékozódjatok az összes biztosító által finanszírozott lehetőségekről és különbségekről ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37681 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

kovpet írta: Nem "puszira" gondoltam!Mivel van magyar orvosi papírunk hogy milyen gyógyszereket szednek minden nap.De gondolom a német orvosnak is látnia kell őket.Mivel nagyon drága gyógyszerekről van szó ezért tettem fel ezt a kérdést.Jó lenne tudni ennek a menetét.


A kardinális kérdés az (amit még mindig nem árultál el....), hogy van-e / lesz-e itteni betegbiztosításotok. Addig a magyar recept csak arra jó, hogy a receptköteles gyógyszert ugyan kiadják rá, de teljes áron. A dokihoz emiatt csak akkor érdemes menni, ha megvan a biztosítás, ő ekkor a magyar előzetes orvosi papírok alapján (ezek hiányában komplett kivizsgálás után) fel fogja írni az általa javasolt itteni gyógyszert, ami nem biztos, hogy ugyanaz lesz, mint az otthoni. Célszerű tehát az orvosi papírokat legalább minimálfordításban magatokkal hozni és arra is számítani kell, hogy az eddig szedett gyógyszer itt nincs is, vagy nem teljes árral támogatott.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37682 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

kovpet írta: Sziasztok!

Azt szeretném megtudni , hogy ha tartósan beteg gyerekekkel költözünk ki akkor a Német állam támogatja-e az állandó gyógyszereket?
Itthon ingyen kapjuk őket.Várom a hasonló cipőben járók válaszát!Üdv


Kedves Kovpet!
Gyógyszeröl függ!

Ilyen nincs Németországban! Egy minimális téritést akkor is fizetsz, ha minden receptre megy. Ez legtöbbször 5-10 euro gyógyszerenként, de csak ekkor ha van betegbiztositásod!!! Nejemnek amikor rákkal kezelték egy, havonta 600 eurós gyögyszerre 13,50-et kellett fizetnie! Vannak viszont olyan gyógyszerek amiért nem kell fizetni semmit ha van betegiztositás!

Info: Biztositásod csak akkor lesz ha dolgozol, vagy a (feleséged/férjed) dolgzik és az ö jogán!
Èlettársi kapcsolat ennél nem számit, s ebben az esetben külön kell biztositást kötni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37683 Írta: kovpet
kovpet válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Sziasztok!

A gyermekeim 8 és 10 évesek.Úgy szeretnénk hogy a német államnál legyenek ők is biztosítva.
Én is olvastam Bella levelét,akkor ezek szerint az AOK nál kellene érdeklődnünk a gyógyszerek felől?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37684 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

kovpet írta: Sziasztok!

A gyermekeim 8 és 10 évesek.Úgy szeretnénk hogy a német államnál legyenek ők is biztosítva.
Én is olvastam Bella levelét,akkor ezek szerint az AOK nál kellene érdeklődnünk a gyógyszerek felől?


Kedves Kopvet! Ha rám hallgatsz akkor nem az **AOK-nál köttök biztositást hanem
mondjuk a TKK-nál. A gyógyszerteritésre törvény van ami minden biztositóra vonatkozik!

** Itt van az állami biztositók listája. LISTA . Nézd meg hogy melyik az amelyik
neked jó. A TKK-nak csak 8,9 millió tagja van. Az AOK-nak (Allgemeine Ortskrankenkassen)
túl sok......24,6 millió. (Ez több kiadást is jelent, ami takarékosságra kényszerit!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37685 Írta: kovpet
kovpet válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Kedves decotext!
Köszönöm a válaszod,nagyon sokat segítettél vele,mivel ezt már te megtapasztaltad.
A férjem van biztosítva az AOK nál,ezért gondoltunk arra hogy mi is oda megyünk biztosítást kötni.
Magyarországon a kisebbik gyermekem gyógyszerei is nagyon drágák lennének ha fizetnem kellene őket!
Egy havi adag kb.250-300 ezer forint,ezért kérdezősködöm a támogatások felől.
Köszönöm a listát amit küldtél.
Üdvözlettel:P.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!