Gyógyszerek Németországban

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14418 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Sziasztok!

Csak saját tapasztalatokat tudok leírni, nem biztos hogy az általánosságban érvényesek, az AOK-nál a következő:
Rezeptgebühr: 50 euróig 5 eurót kell fizetni, mindegy, hogy 15 vagy 49 euróba kerül a gyógyszer ,50-től felfelé a gyógyszer árának 10 %-át.
Gyermekeknek 12 éves korig a betegbiztosító állja az összes gyógyszer árát, ha azonban az adott betegbiztosító nem fizeti 100 %-ig a költségeket, pl( 1-5 eurót rá kellene fizetni), akkor általában a gyógyszerésznő felajánlja, hogy ad egy ugyanolyan hatóanyagú ,más néven futó gyógyszert.
A ventolinnál az lesz a helyzet, hogy a doki megnézi a hatóanyagot, és ad egy ugyanolyan erősségű gyógyszert, ami ugyanúgy salbutamol tartalmú,csak éppen itt más a neve,vagy a vizsgálat után ha úgy látja, hogy más gyógyszerrel jobb hatást tud elérni akkor felírja azt, persze természetesen a szülővel megbeszéli előtte.
Az injekcióról nem tudom ,hogy homeopatikus jellegű vagy nem, de pl. a Hyposensibilisierung -hyposensibilizálás injekciókúra árát is átveszi a betegbiztosítás, amit Magyarországon legjobb tudomásom szerint fizetni kell.Az összes kötelező oltás térítésmentes, a nem kötelező -vagyis ajánlottaknál biztosító válogatja : pl influenza, FSME- kullancs okozta fertőző agyhártyagyulladás elleni, bárányhimlőnél 18 éves korig térítésmentes.
Homeopatikus globulik nem térítésmentesek, ezekben nem vagyok jártas, de a gyermekdoktornő, akihez járunk homeoval is foglalkozik és néha ad a gyerkőcöknek globulikat is, de nem kér érte semmit és szó nélkül adja ,de gondolom ezt is dokija válogatja,rá kell kérdezni.
Az online gyógyszertárakat én is ajánlom, tényleg óriási különbség van az áraknál, sokszor 50 % is lehet, és ha egy receptköteles gyógyszert is rendelsz, nincs postaköltség ,ha nem receptköteles, akkor vagy internet rendelés esetén nincs postaköltség vagy 20 euró a minimum rendelés tehát ha odafigyel az ember kicsit ,jól jár.
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27143 Írta: Szikra
Szikra válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy vajon látott-e valaki Németországban Hunyadi János gyógyvizet?
Egyelőre nem tudom, lehet-e kint is kapni, nem mindegy, hogy készüljek a kimenetelre.

Minden segítséget előre is köszönök!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37676 Írta: kovpet
kovpet válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni , hogy ha tartósan beteg gyerekekkel költözünk ki akkor a Német állam támogatja-e az állandó gyógyszereket?
Itthon ingyen kapjuk őket.
Várom a hasonló cipőben járók válaszát!Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37677 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Úgymond "puszira", hogy egy EU országból "költöztetek ki"? Kizárt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37678 Írta: kovpet
kovpet válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Nem "puszira" gondoltam!Mivel van magyar orvosi papírunk hogy milyen gyógyszereket szednek minden nap.De gondolom a német orvosnak is látnia kell őket.Mivel nagyon drága gyógyszerekről van szó ezért tettem fel ezt a kérdést.Jó lenne tudni ennek a menetét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37679 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gyógyszerek Németországban

Ha itt van (lesz) betegbiztosításotok, akkor az fizeti a gyógyszert, de a legtöbb esetben egy alapdíjat ("receptdíj") magadnak kell állnod, ez 5 €. A teljesen ingyenes gyógyszerek körét a betegségtől függően a biztosítód határozza meg, itt még a gyártó is elő lehet írva, tehát nincs kívánságműsor....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!