EU betegkártya

  • hoffmann
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #1897 Írta: hoffmann
EU betegkártya téma létrehozva hoffmann által

Azt szeretném kérdezni, hogy mit kell tennem ha szeptember 15-én leadtam a magyar személyi igazolványomat és kitelepültem Németországba, otthon rokkantjáradékot kapok, de szeptember 17-től nem érvényes otthon a tajkártyám, vajon miért? Tehát azt mondták nekem, hogy itt kell kérnem az EU betegkártyát és nekem itt van teljeskörű orvosi ellátásom, mivel nyugdíjas vagyok. De hol kell ezt intézni nekem jelenleg nincs akkor egyik országban sem érvényes az orvosi ellátásom????
Agusztus 1-től van egy heti 4 órás bázismunkám de az annyira kevés, hogy nem fizetek beteg biztosítást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #1899 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia Hoffmann!

Nem értem tökéletesen a történetet (föleg a személyileadást), hacsak nem kaptál felmenök révén német állampolgárságot. Ha így van, akkor sürgösen keress kapcsolatot egy számodra megfelelö kasszával (AOK, BKK és társai), ott megmondják mit tegyél, hogy kell igényelned a biztosítást ill. a felvételedet. Ha a magyar biztosításod valóban nem érvényes és német még nincs (mert nem tettél semmit az ügy érdekében), akkor nyilván nincs jelenleg biztosításod, senki nem fog utánad rohangálni ezért (legfeljebb ha orvosi kezelésre szorulnál a majd a számlával fognak megtalálni, el se tudsz bújni). A nyugdíjasoknak egyébként elég "jutányos" a biztosítás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #1900 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Ja, azért a helyedben - a biztonság kedvéért - még futnék egy kört, hogy jogos-e a "kiüzetésed" az OEP szárnyai alól. Az eu-vonalat, OEP-t és Nyugdíjfolyósítót is felhívnám és megnézném a magyar jogszabályi hátteret is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hoffmann
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #1901 Írta: hoffmann
hoffmann válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia Helga köszi a tanacsot. El mondom tovabb a törtenetet azert adtam le a magyar igazolvanyt mert hazassagkötes miatt papirokra volt meg szüksegem es a Müncheni konzulatusnal mondtak hogy le kell adnom,azzal mar futottam egy kört mert nem adtam le de tovabb nem tudtam semmit intezni es ket honap mulva meg valtam az igazolvanyomtol. Egyebkent marmegkerdeztem ma reggel a meop-ot es azt mondtak mivel van munkam akrhany ora nem vagyok othon jogosult. Mar a nemet törveny szerint kerssem meg a biztositot es velük targyaljak ez ügyben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hoffmann
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #1902 Írta: hoffmann
hoffmann válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Ja azt nem mondtam el hogy most külföldön letelepedett magyar allampolgar vagyok hivatalosan es utlevellel meg egy magyar lakcim bejelentö kartyaval rendelkezem. A magyar lekcim kartyan tartozkodasa külföldi cim igy van ra irva es ideiglenes a magyar lakcimem mivel hazam van otthon.Most valoszinü le kell adjam ezt a heti 4- oras munkat ahhoz hogy biztositva legyek. Ha nincs semmi munkam akkor a 121-es nyomtatvanyt kell kitöltsem es itt biztositva vagyok mint nyugdijas. Üdv: szep napot mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #1904 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia!
Nem tudom, hogy esetedben mit lehet tenni. Azt viszont tudom, hogy a nemet nyugdijas dolgozhat valamennyit a nyugdija mellett legalisan. Erdemes ennek is utana nezni, hatha meg lehet tartani a munkat is.

üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!