EU betegkártya

  • hoffmann
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1909 Írta: hoffmann
hoffmann válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia en meg kerdeztem a magyar meop-ot hogy ha nekem nincs itt munkam akkor biztosiva lehetek itt a nyugdijam utan??? azt mondtak igen ezert most inkabb le adom a munkat es a 121-es nyomtatvanyt ki töltöm aztan biztositva leszek. Majd ha vegre egyszer a pairokat el tudjuk intezni es hazassagot kötünk aztan a parom utan biztositva lehetek.Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2076 Írta: mokuci23
mokuci23 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia Hoffmann,


szerintem van megoldäs az ügyre. Ha magyar nyugdijas vagy es itt nem dolgozol, akkor egyszerüen felveszed a kapcsolatot pl. az AOK-kal es a megfelelö nyomtatvanyon talan a 121-es igenyelhetsz itt betegkärtyät.
Ha itt dolgozol es a jövedelem 400 EU-alatt van akkor vagy semmit, vagy csak valami minimalis biztositäsi järulekot kell fizetned. Ez igy müködik otthon is, hogy bizonyos összeg keresetig a nyugdijasoknam csak valamai minimälis järulekokat keff fizetni es nem vesztik el a nyugdijukat.
En ugy gondolom, hogy igenyeld meg a kärtyät egy itteni biztositonäl, tartsd meg a munkat es 400 Euro-ig fizesd azt a minimumot ha kell, 400 Euro felett pedig a szabälyok szerint.

Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2092 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Sziasztok ! Adjatok tanácsot ! Én 18 hónapja élek kint. Én sajnos azálettársam után nem keptam meg a biztosítást . Igy az AOK Nem is vállalt be mert Mo után volt kiesés és nem volt folyamatos a biztim. Igy magam után se fizethettem. Találtunk egy magán biztosítót de az túl drága 400Euró . Sajnos mint kezdő vállalkozó ez nekem sok de biztosítás nélkül nem lehetek.
Hol találok olcsóbb biztosítást???????? Kösz nektek ha segítetek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2094 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia Gyurkone!

Na, ez az eredménye az okos tanácsoknak, hogy nem kell biztosítás... Amiben ugyan nem hiszek, de talán meg lehetne próbálni, hogy kijelentkezel az itteni lakcímedröl és otthon bejelentkezel az OEP/APEH-nél (bár csodálkozom, hogy az APEH még nem bántott, mert nem fizeted a ca. havi 5.000-et, valószínü azt után kell fizetned kamatokkal). Aztán ismét bejelentkezel - mintha soha nem lettél volna itt, ha elhiszik... - és jelentkezel egy másik biztosítónál (tehát AOK kilöve) az OEP/APEH-os papírral a biztosításról, aztán majd mondanak valamit.

Ha ez nem játszik, akkor próbálj a privátok között olcsóbbat keresni ill. ha ott sem találsz ill. nem vesznek fel, akkor próbáld ennél a cégnél a szolgáltatási csomagot - ha hajlandóak - csökkenteni, tehát nagyobb önrész esetleg, kell-e neked egyágyas szoba, kell-e valóban föorvosi kezelés stb. Amúgy a 400 EUR még egy jutányos ár (tudom, azt is meg kell keresni elöbb), a rendezetlen biztosítási történetü emberkéket általában a bázistarifába veszik fel, havi kb. 600-ért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2095 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia Helga 1000 .

Köszi hogy irtál . Én még csak kezdő vagyok ezen a lapon.

Igen sajnos fars tanácsot kaptam eleget. Az Apeh bizt azért nem szól mert otthoni lakcímem nincs. Élettársi viszonyba jöttem ki és itt az állandó lakhelyem. Sajnos igy jártam a biztivel ............ De a csökkentést azért megpróbálom, igaz azt mondják egy év elteltével lehet kérni és esetleg biztosítót is váltani.
A tanuságot én levontam másnak is ezt tanácsolom mindent alaposan tanulmányozzon át mielőtt külföldön kezd uj életet.
Ha nem volna ellenedre küldhetnél egy elérhetőséget ahol egy kicsit privátabbúl beszélhetnénk . Sajnos egy kicsit még mindíg egyedül érzem itt magam. Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2100 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia!

Akkor tartok töle, hogy a tippem nem jön be, ezt sikerült el....., nem kicsit - nagyon.

A nagyon nagy baj - ha jól számolok -, hogy 40 éven felül vagy és nö. Ez két rosszpont (mindkét tényezö megdrágítja a privát biztosítást). Valószínü, hogy nem tudod még mondjuk 5 év múlva mi lesz az életedben, de két dolgot okvetlenül tudnod kell. Az egyik, hogy 55 éves kor felett a GKV-ba nem vesznek fel, a másik, ha nyugdíjba mész, csak akkor leszel jogosult "nyugdíjas tarifára", ha a munkával töltött éveid második felének a 9/10-et GKV-nál voltál biztosítva.

Szóval... Én a helyedben (még akkor is, ha a 18 hónapot utána kell fizetni - amire lehet kérni részletfizetést), megpróbálnám magamat beboxolni egy GKV-hoz a magánbiztosító helyett. Lehet most egy privát biztosító olcsóbbnak tünik... de ha mondjuk a következö 10 évet nézed, akkor már nem biztos, hogy igaz. Nyugdíjasként meg simán rád fogják osztani a torkos borz szerepét.

Amúgy ha szakmailag teljesen megalapozott ötleteket akarsz hallani szakemberektöl (akik maguk sem értenek mindig egyet), akkor kérdezz rá itt:
http://www.krankenkassenforum.de

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!