E106

Több
10 éve 7 hónapja #33260 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: E106

csupakerdes írta: Hogy írhatjak: "külföldön élő feleségek, akik a külföldön biztosított férjük jogán jogosultak ugyan külföldön egészségügyi alapellátásokra, de nincs biztosítási jogviszonyuk" .


Szerintem ezt úgy kell értelmezni, hogy nincs biztosítási jogviszonyunk, mivel nem állunk itt munkaviszonyban, azaz nem fizetünk egészségbiztosítási járulékot, de jogosultak vagyunk az egészségügyi ellátásra. Mint pl. Magyarországon a nyugdíjasok, GYES-en lévők stb.
Ettől függetlenül nem értem, hogy ezzel vajon azt akarják-e mondani, hogy akkor nekünk Magyarországon fizetni kell, ha már itt nem fizetünk? Aki nem hagyta el véglegesen az országot, annak ott is van bejelentett lakcíme. Ha pedig van lakcím, valamit muszáj tenni (különben a NAV-nál előbb-utóbb tartozás jelentkezik), vagy fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot vagy bejelenteni a külföldi tartózkodást, de nem tudom, hogy melyik a törvényes. Mert ugyebár ha életvitelszerűen itt tartózkodom, akkor ott nem tudok elmenni orvoshoz,és akkor miért is fizetnék oda? A kérdés csak az, hogy a NAV is így gondolja-e.

Remélem, lesz valaki, aki már tapasztaltabb ebben a kérdésben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33262 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: E106

Szia Csupakerdes!

A probléma nálad ott kezdődik, hogy hozzátartozóként vagy külföldön, feltételezem állandó Magyar lakcímmel...Mivel a Tbj. szerint belföldi személynek minősülsz alapból (állandó lakcím Magyarországon, Magyar állampolgár), fizetned kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot, amennyiben nincsen biztosítási jogviszonyod valamilyen címen (munkaviszonyból származó jövedelem, vállalkozás, stb.)...De! Mentesülsz ez alól, és egyben bejelentési kötelezettséggel is tartozol. ha külföldön dolgozó olyan Magyar állampolgár hozzátartozója vagy, aki külföldön (EGT tagállamban) biztosított, illetve hozzátartozóként te is rendelkezel külföldön biztosítással.
Mit tennék én: kitölteném a következő nyilatkozatot (ld. ADATLAP
EGT tagállamban vagy egyezményes államban fennálló biztosítás vagy
saját biztosítási rendszerrel rendelkező nemzetközi szerv (pl. az Európai Unió szervei) foglalkoztatottja ill. annak családtagja esetén)
www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG...AKNAK%202009.V04.PDF
beküldeném csatolva a Mitgliedschaftsbescheinigung-ot az AOK-tól, valamint az AOK-s biztosítási kártyámat.
Az E106-os/S1-es nyomtatványt csak akkor kell kitöltened, ha rendszeresen otthon szeretnél igénybe venni orvosi ellátásokat, amik túlmennek az európai biztosítási kártyával jogosult ellátások hatáskörén...
Hasonló kört kell futnod a NAV-nál is, itt a 13T1011-es formanyomtatvány, kísérőként az AOK-s kártya és a Mitgliedsbescheinigung...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33269 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: E106

A tiszta dolog, hogy otthonról végleg kijelentkezel, Apeh, lakcím, stb. Akkor nem fizetsz otthon. De nehogy azt mondd már, hogy a minimum Tb, ami most 6.660,- Ft, az földhöz vágna? Úgy marad otthon is biztosítás. Nekem könnyű, mert már nyugger vagyok, én nem fizetek. De az Asszony így csinálja. Semmi gond vele.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33272 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

szia Athena1985!

igen állandó lakcím az magyaro-on. Országból való kijelentkezes nem törtent még meg. Olyat lehet, h 2 ideiglenes legyen (egy itt Németországban, egy otthoni) állandó lakcím kategória nélkül? vagy hogyan kell akkor kijelentkezni állandóról?

én kezdetben munkaviszony utáni főbiztosított voltam, aztán történt egy váltás és most férj alatt(aki nem magyar) jelenleg hozzátartozóként tagbiztosított.

az oep honapján egy masik nyomtatvanyt találtam egy zippes fajlban nem tudom melyik az aktualis. " Bejelentő lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára (bejelentő lap és tájékoztató) A közzététel napja: 2012. február 29. ez egy rövidebb nyomtatvany mint amit Te linkeltél be de valahogy az általad belinkelt jobbnak tűnik.
köszi a tanácsot velük kezdem.
Nem szeretnék otthon semmilyen ellátást igénybe venni.
2odik kör lesz a NAV most OEP az első. köszi a hasznos tanácsokat :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33273 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

szia zigeuner!

igen látom a lakcíkijelentkezés biztosan segítene a helyzeten, azt tudod hogy hogyan intézik általában?

nem az összegről szól a dolog, masfél évig en is fizettem párhuzamosan 2 helyen csak hogy legyen ha ugy alakulna, de 2 helyen fizetni nem láttam tovabb értelmét ezévtől. nem ott veszem igénybe a szolgáltatásokat. Ami a probléma hogy kamattal növelik a napi tartozást és igy már nem olyan jó a dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33277 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: E106

zigeuner írta: A tiszta dolog, hogy otthonról végleg kijelentkezel, Apeh, lakcím, stb. Akkor nem fizetsz otthon. De nehogy azt mondd már, hogy a minimum Tb, ami most 6.660,- Ft, az földhöz vágna? Úgy marad otthon is biztosítás. Nekem könnyű, mert már nyugger vagyok, én nem fizetek. De az Asszony így csinálja. Semmi gond vele.


Kedves Zigeuner!
Magyarázd azt is nekünk, hogy mi értelme van annak hogy valaki 2 helyen fizessen ha egyszerre úgy is csak egy szolgáltatást tud igénybe venni? (Nem fogsz két helyröl pl. tápénzt kapni!) A német betegbiztositás érvényes Mo.-on. A 23 év alatt egyszer nem volt ezzel gondunk! Az meg gondolom mindeki elött tisza, hogy egy német nyugdij elönyösebb lesz mint a magyar....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!