E106

Több
10 éve 7 hónapja #33252 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

kedves itteniek!

az eü biztosítással kapcsolatban lenne egy kérdésem,
németországban vagyok biztosított már egy ideje,-egy ideig 2 ősen fizettem tb-t itt is otthon is-aztán az otthoni elmaradt és most egész más kapcsán az APEHnál véletlenül kiderült, hogy jó kis tartozás gyűlt fel a nemfizetett tb után. Anno nem jelentkeztem ki. Most E106 ot kérnek amin az iteni tb járulékfizetest igazolom, es akkor elengedik. Ezt az E106-ot viszont nem találom az itteni rendszerben. valaki tudja. hogy az AOKnál melyik nyomtavány felel meg ennek?vagy hol lehet több infót találni róla? köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33254 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

még annyi pontositást hadd adjak hozzá, hogy az APEH egy 13T1011 es nyomtatvanyt kér az E106 ossal együtt beadni. A 2013 as évre mint elmaradást küldtek ki.
Tudja valaki hog yhogy kell ezt a 13T1011 es nyomtatvanyt kitölteni h avalaki idekinnt dolgozik és otthon nme akar tbt fizetni? a nav honlapjan való tájékoztató egy kalap...t se ér, van aki már külföldi kiköltözés esetén kitöltött ilyet és tudja hogy hogyan kell kitölteni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33256 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

köszi Gergő látom ide az egy evvel ezelőtti hasonló hozzaszólasokhoz athelyeződött a téma.
Atolvasva kicsit kaosz.

Egyreszt en nem szeretnek magyarorszagon biztositva lenni, tehta nem ertem miert keri az APEH ezt az E106ost innen. Kijelenteni pedig vegkepp nem szeretnem magam innen meg ideiglenesre sem. Az itteni AOK csaladi biztositas él , ugyhogy az rendben.

Viszont mivel tudom igazolni pl az itteni evre h itt az eüs hozzajarulasokat befiozettem, igy az APEH általi kért otthoni fizetes nem kene hogy szerepeljen?
Az itteni AOk milyen nyomtatvanyt tud kiallitani arról h itt biztositva vagyok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33257 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: E106

Az S1 (E106) - et nem biztos, hogy ki fogják adni a németországi egészségpénztárnál, de mint írtad, neked nincs is szükséged a magyarországi teljeskörű egészségbiztosításra.

Egy biztos: ha csak németországi munkaviszonyod volt, akkor elvileg nem is fizethetsz Magyarországra egészségbiztosítási / egészségügyi szolgáltatási járulékot, még ha szeretnél sem:

"A Rendelet 11. cikk (1) bekezdése alapján Önre kizárólag annak a tagállamnak a szociális biztonsági jogszabályai vonatkoznak, ahol a kereső tevékenységét végzi (egy tagállam elve), kizárólag ott köteles járulékfizetésre. A magyar jogszabályok alapján Önre a magyar társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség nem terjed ki, illetve annak önkéntes teljesítésére sincs lehetőség."

Azt nem tudom sajnos, hogy a NAV-nál milyen más nyomtatvánnyal tudnád igazolni a németországi járulékfizetést, mert mi a férjemnek az OEP-nél jelentettük le az itt található nyomtatványon:
www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35358&...ortal&_schema=PORTAL
Bejelentő lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára (bejelentő lap és tájékoztató)


Ehhez kapcsolódóan kérdezném, hogy ha Németországban családi biztosításunk van (a férjem által vagyok biztosítva), akkor nekem, mint feleségnek kell-e Magyarországon egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem? Mert ez már nem egyértelmű, ugyanis én (egyelőre) nem fizetek Németországban egészségbiztosítási járulékot...
Ennyit találtam a témával kapcsolatban, de ezt sem tudom egyértelműen értelmezni:
nav.gov.hu/print/nav/regiok/del_dunantul...gkovetkezmenyek.html
"Az érintettek körében az is problémát okoz, hogy a járulékfizetésre kötelezettek vitatják a fizetési kötelezettséget, pl. a külföldön élő feleségek, akik a külföldön biztosított férjük jogán jogosultak ugyan külföldön egészségügyi alapellátásokra, de nincs biztosítási jogviszonyuk"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33258 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

Kedves Vava!
köszi a hozzászólást, sok segitseget jelent.
Ez a "A magyar jogszabályok alapján Önre a magyar társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség nem terjed ki, illetve annak önkéntes teljesítésére sincs lehetőség." mondatuk amit sokhelyen olvastam elmeletileg igy van en megis többb mint egy evig duplan fizettem es addig nem is volt problemaja sem a tb sem az apehnek. persze ezevtől amikor mar nem ment a lóvé jelentkeztek az elmaradassal.

Ha családi biztositott vagy.

Kezdetben en munkaadó alatt főbizotsitott voltam, jelenleg en is hazastars alatt tagkent vagyok mint Te. Az én értelmezésemben Mo-on nem kell jarulékot fizetni, mivel itt vagynk bejelentve minden jarulék fizeteés itt történik csakugy mint lakcím. Férjed fizeti 2őtök helyett.
Ez a link amit belinkeltel szinten van hasznos info benne, de nekem tisztara ugytűnik a NAV egyáltalán nincs képben. Hogy írhatjak: "külföldön élő feleségek, akik a külföldön biztosított férjük jogán jogosultak ugyan külföldön egészségügyi alapellátásokra, de nincs biztosítási jogviszonyuk" . Ezt nem tudom hog yhonnan veszi a NAV. Ha nem lenne biztositasi jogvioszony nem fedezné a kiadasokat a krankenkassza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33259 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: E106

csak meg egy link pl aok nal :
www.aok.de/niedersachsen/leistungen-serv...cheinigung-81901.php

a 2 különbseg csak annyi hogy Mitglied vagy Mitversicherter angehoeriger kategoriaban biztositott az ember. A krankenkasszánál mind2 bizotsitott személy, még ha a NAV szerint ez nem igy van. Bar ketlem, h a NAV jobban ertene a nemet biztositasi rendszerhez mint az itteni egyiklegnagyobb krankenkassza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!