Jogi biztosítás

Több
11 éve 8 hónapja #22423 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Elkészültünk a Biztosítás Németországban magyar nyelvű oldalaival is. Használjátok egészséggel! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22473 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Sziasztok,

igen valóban több társaság palettáján megtalálható a jogi biztosítás is azaz a jogvédelem.
DE ! bár szabályozott keretei vannak, érdekes lehet egy olyan társaságnál kötni ahol más biztosítási ág is van . Ha jogi vitád van egy olyan ügyben ahol mindkét oldalt egy társaság képviseli............na az érdekes lehet :) .
Nekem már 3 éve van jogvédelemi biztosításom és Mo-n is nagyobb múltja van mint gondolnátok .
www.das.hu
nekem ilyen van és szimpla évi 40000 Ft-ért 10 nagy jogi területet fed le.
Ha csak a tanácsadást nézem jogi ügyekben akkor már nekem ingyen van :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22478 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Gergoo írta: Elkészültünk a Biztosítás Németországban magyar nyelvű oldalaival is. Használjátok egészséggel!

Szuper jó lett! Remélem sokaknak megszünik az állandóan ismételgetett kérdése!
Be van itt valahol a főoldalon linkelve? Vak vagyok, vagy csak én nem lelem?

:whistle: :huh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29515 Írta: zsotika
zsotika válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Sziasztok!


Mi a jogi biztositas es hol köthetnem meg?

köszönettel zsotika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29733 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Az én esetemben az van....(a hirdetésre hivatkozva):
határozott idejű munka, "sozialversicherungsplichtig"----ami ha jól tudom társadalombiztosítási kötelezettséget jelent. Ugyhogy szerintem legális, bejelentett .Ha megfelelek. Szerintem pénzt nem fognak adni, de ha máshogy gondoljuk, akkor inkább 1 napot ne fizessenek ki, mint 4-et.
Gépeken kell tudni dolgozni, ez volt benne a hirdetésben is.
Ja meg azt is mondták, hogy ha felvesznek akkor tudnak várni maximum 2 hetet, mire elintézek mindent a jelenlegi munkahelyemen.. Ezek számomra pozitívak, remélem minden rendben lesz.

Szerintem ez rendben lesz, nem tűnik átverésnek és valóban ha nem fizetnek, legalább csak 1 napod van oda. Én belevágnék!

Kérdeztem egyik cégjogász ismerősömet, de azt mondta, hogy olyan embernél kell ezt megkötni, aki tisztában van a német munkajoggal.Tudna esetleg erről valaki adni egy kis infót?

Na, itt megint biztos ÉN nem értek valamit! :P Nekem pont azért adna biztonságérzetet egy jogi biztosítás, mert NEM ÉRTEK sem a a német munkajoghoz, sem a normál német joghoz és bíznék benne, hogy akikkel megkötöm ők igen (!!)...ergo ha valami bajom van,úgy érzem kár ért vagy ki akarnak használni, akkor a biztosításom segítségével ki tudom harcolni az érdekeimet, illetve ők felvilágosítanak, hogy valóban kár ért-e.... :ohmy: ...erre kiderül, hogy pont nem akkor kell kötni amikor NEM értem a jogot, hanem akkor amikor ÉRTEM :thinking: :thinking: ... anyááámm, hogy vagyok én összerakva??? :wasntme:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29734 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

mikulino írta: Még olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a jogi biztosítás az mit foglal magába? Kérdeztem egyik cégjogász ismerősömet, de azt mondta, hogy olyan embernél kell ezt megkötni, aki tisztában van a német munkajoggal.Tudna esetleg erről valaki adni egy kis infót?

Csak pár szóban, mert hosszú és Gergőnek igaza van abban hogy használd a keresőket.
A lényege, hogy könnyebb igy egy ügyvédhez fordulni, ha valamilyen gondod van! Gyakorlatilag az öröklésjogon kivűl minden érvényes, de feltétlenül olvassd el a kötvényt mielőtt aláírod. Munkajog, lakásbérlet, közlekedés, szomszéddal hirig, vagy ha valaki megpofoz akkor is segithet! (Nem akkor, ha Te okoztál akaratlagosan vagy gondatlanságból valamit!!) Van hasonló Mo.-on is, de ez ott nagyon korlátozott. (Pl: a közlekedésre lehet kötni ha a saját kocsival mész külföldre.) Itt a BRD-ben ennek sokéves tradiciója van, s a lenyege az, hogy a szegényebb, zsebből fizetni nem tudó lakosság is ki tudja harcolni az igazát cégekkel vagy akár a hivatalokkal szemben. Mindenkinek ajánlom aki a BRD-be jön, hogy ez és egy felelősség biztositást kössön meg. (Haftpflicht) A jogi biztositásnál a dijat önrésszel lehet csökkenteni.

:wait:

UI: egy biztosítót sem képviselek, jutalékot így nem kapok a reklámért! (Sajnos) :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!