Német állampolgárság előnyei

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9958 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

forsterh írta: Ebből következően két átgondolni való teendőm akadhat: vagy nem megyek többet haza, amit természetesen nem akarok, mert "nekem szülőhazám ez a lángoktól ölelt...." vagy a másik, hogy totálisan kijelentkezem a magyarországi lakóhelyem címéről és leszek egy olyan magyar állampolgár aki életvitelszerűen Németországban dolgozik, ott lakik és Magyarországon semmiféle bejelentett lakóhellyel nem rendelkezik. És ha letelik a szükséges idő, német állampolgárság iránti kérelmet nyújtok be, hogy német állampolgárként a hazámban nagyobb
állampolgári védelmet élvezhessek, mintha magyar lennék.

Az állampolgársághoz mennyi idő kell és mitől mérik ezt? :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9960 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Maya írta: Az biztos, hogyha valakinek nincsenek német leszármazottai, akkor a beköltözés után 8évig kell várnia a német állampolgárság megkapásához. Ez idő alatt állandó német lakcímmel kell rendelkeznie. (Magyarul M.o.on be kell jelenteni, hogy elhagyta az országot).Le kell raknia az úgynevezett B1es német nyelvizsgát, a hozzátartozó "Integrationskurs"-zal együtt.
..

Bocsánat, de ez igy nem korrekt! Én ugyan 22 éve vagyok itt kint, de egy nyelvvizsgát nem kellett tennem és soha semmilyen integrációs tanfolyamon nem voltunk. (A két meglevö szakmám mellé viszont, itt kint, szereztem egy harmadikat).
A másik, hogy amikor itt a BRD-ben megváltozott a törvény, és lehetett végre kettös államolgárság is, nekem a német polgármester irt, hogy fel akarom e venni a németet a magyar mellé! Bementem, s rákérdeztem, de mivel 300 eurót akartak ezért hivatalosan, igy kijelentettem, hogy szögeljék a térdükre a német papirokat!
S még egy: soha senki nem kötelezett arra, hogy az otthoni (Mo.-i) cimemet, saját házunkat és a múltunkat feladjuk! Ez egyébként még az emberi jogokba is ütközne! Akkor sem tehetik ezt meg, ha, mint a fiam, német papirokkal is rendelkezik!


Magyarul M.o.on be kell jelenteni, hogy elhagyta az országot.

Ezt honnan vetted? Ilyen legfeljebb akkor lehet
ha lemondasz a magyar állampolgárságodról!
De miért kellene erröl lemondani??



Jegyzem: 10989-óta egyszer nem éreztem annak hátrányát,
hogy a család magyar. Söt, azóta a fiam kettös lett, de mivel
már 30 éves, ez a saját döntése volt. Ennek ellenére, be van ö
is jelentve (mint mindenki) az otthoni cimünkre is állandóra!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9961 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

forsterh írta: Na most akkor, ha legközelebb hazautazom, természetesen a német rendszámú, Németországban üzembehelyezett személygépkocsival, akkor a törvényalkalmazó buzgó, magyar rendőr leveheti a rendszámomat, amit Németországban hivatalosan helyeztek a gépjárműre, mert van egy magyarországi bejelentett lakóhelyi címem is. Ez valóban nem harmonizál az EU alapelvekkel, hiszen a szabad munkavállalói jogból az következik, hogy az ember az EU tagállamban megkeresett jövedelmén fogyasztási cikkeket vesz, akkor ezt Magyarországon milyen jogon babrálja a köz tisztes őre?
Ebből következően két átgondolni való teendőm akadhat: vagy nem megyek többet haza, amit természetesen nem akarok, mert "nekem szülőhazám ez a lángoktól ölelt...." vagy a másik, hogy totálisan kijelentkezem a magyarországi lakóhelyem címéről és leszek egy olyan magyar állampolgár aki életvitelszerűen Németországban dolgozik, ott lakik és Magyarországon semmiféle bejelentett lakóhellyel nem rendelkezik. És ha letelik a szükséges idő, német állampolgárság iránti kérelmet nyújtok be, hogy német állampolgárként a hazámban nagyobb
állampolgári védelmet élvezhessek, mintha magyar lennék.

Állampolgári védelem?!? Ne haragudj de nagyon összekeversz fogalmakat! Állampolgári kötelesség inkább de minimum a törvények betartása. Lenne is két rossz hírem:
1. Német állampolgárként is lesznek kötelességeid és be kell tartanod törvényeket még ha nem is tetszik és úgy érzed majd, hogy nem védi hanem támadja állampolgárait Németország.
2. Ez pedig különösen érdekes: Német állampolgár sem vezethet külföldi rendszámú autót illetve Magyarországhoz hasonlóan Németországban is EU törvényekkel harmonizálva szabályozva van.
Ezt ugyan már kitárgyaltuk de nem árt ha ismétlünk. Mi történik, mi a különbség ha lesz német állampolgárságod?
1. Kettős állampolgár leszel.
2. Szavazhatsz Németországban.
Akinek ezek sokat jelentenek, hajrá! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #9968 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

"Maya beküldte:
Az biztos, hogyha valakinek nincsenek német leszármazottai, akkor a beköltözés után 8évig kell várnia a német állampolgárság megkapásához. Ez idő alatt állandó német lakcímmel kell rendelkeznie. (Magyarul M.o.on be kell jelenteni, hogy elhagyta az országot).Le kell raknia az úgynevezett B1es német nyelvizsgát, a hozzátartozó "Integrationskurs"-zal együtt.
..

Bocsánat, de ez igy nem korrekt! Én ugyan 22 éve vagyok itt kint, de egy nyelvvizsgát nem kellett tennem és soha semmilyen integrációs tanfolyamon nem voltunk. (A két meglevö szakmám mellé viszont, itt kint, szereztem egy harmadikat).
A másik, hogy amikor itt a BRD-ben megváltozott a törvény, és lehetett végre kettös államolgárság is, nekem a német polgármester irt, hogy fel akarom e venni a németet a magyar mellé! Bementem, s rákérdeztem, de mivel 300 eurót akartak ezért hivatalosan, igy kijelentettem, hogy szögeljék a térdükre a német papirokat!
S még egy: soha senki nem kötelezett arra, hogy az otthoni (Mo.-i) cimemet, saját házunkat és a múltunkat feladjuk! Ez egyébként még az emberi jogokba is ütközne! Akkor sem tehetik ezt meg, ha, mint a fiam, német papirokkal is rendelkezik!
Magyarul M.o.on be kell jelenteni, hogy elhagyta az országot.
Ezt honnan vetted? Ilyen legfeljebb akkor lehet
ha lemondasz a magyar állampolgárságodról!
De miért kellene erröl lemondani??"

Hallo, már ne haragudj, de amit írtam, az igaz!!
Ahhoz, hogy valaki felvegye a német állampolgárságot (CSAK A NÉMETET, NEM KETTŐS ÁLLAMPOLGÁRSÁGOT) igenis le kell rakni a B1-es nyelvvizsgát, aztán meg az Einbürgerungstest-et sikeresen meg kell oldania, le kell tölteni az előírt időt(3-7-8 év), aztán elkezdődhet az állampolgárság ügyének elintézése).
Az idén ismerősöm kapta meg az állampolgárságot, ő ugyanígy járt el (nem magyar állampolgár volt, hanem a Közel-Keletről települt No-ba a háború miatt!


www.bundesregierung.de/Webs/Breg/DE/Bund...hseinbuergerung.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9990 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Ez egyre érdekesebb.....
Tehát keressek őseim között németeket, majd hitelt érdemlően bizonyítsam be?
És hanyadíziglen visszafelé, mert ha ez annyira nem is nehéz. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9992 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Maya írta: .....Az idén ismerősöm kapta meg az állampolgárságot, ő ugyanígy járt el (nem magyar állampolgár volt, hanem a Közel-Keletről települt No-ba a háború miatt!...


Bocs' de erre miért nem figyelsz?!
(Mégegyszer: ha magyar EU állampolgár (!) akar német
papirokat, akkor nem kell lemondania a magyar áp-ról!)

Az, hogy manapság milyen integróaciós marhaságra kényeritik rá az áp- kérőt azt nem tudom. Minket semmire. Az egész családot semmire, s a fiam mint már nagykorú kapta meg a német papijait, mint később kiderült csak azért kérte, mert a BRD-vel a világ más országai teljesen más vizumkényszer opciókat politizált ki! Nekünk pl. Thaiföldre kell vizum, neki nem.... stb.

Az egyetlen "előnye" a német állampolgárságnak a választójog!
Ha egyáltalán ez előnynek mondható. .....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!