Részletes keresés

Keresési találatok (Keresett szöveg: felmondas)

  • toi
2013 jan. 25 18:26
Visszautasított felmondás téma létrehozva toi által

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Német cégnél dolgozok munkavállalóként. Szerepel a munkaszerződésemben egy ilyen pont:

2. Vergütung

(4.) Die Lohnauszahlung erfolgt ausschließlich auf elektronischem Weg auf ein vom Arbeitnehmer bekanntzugebendes Euro-Konto. Die Überweisung erfolgt spatestens bis zum 15. des Folgemonats.

Ez azt jelentené, hogy minden hónap 15-ig a számládon kell, hogy legyen a munkabéred.
Ez május óta nem valósult meg, 3-4 hetet csúsztak az átutalások. Pl.: az augusztusi béred októberben, a szeptemberi novemberben, az októberi decemberben érkezett, ill. érkezik meg.
Azt kérdezném, hogy ez esetben élhetek-e a rendkívüli / azonnali hatályú felmondással?
Hivatkozhatok-e valamilyen paragrafusra vagy törvényre?
Mehetek-e a munkaügyi bíróságra?
Az más kérdés, hogy tavalyról van még 180 órányi kifizetetlen túlórám. Ezt követelhetem-e a felmondáskor, ill. jogi úton?
Mi van akkor, ha nem fogadja el a felmondásom?

Segítsetek légyszíves.

Köszönöm!
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 24 22:49
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Azt mondta ma a tanárnő az iskolában, hogy a Telecolumbustól most már csak akkor lehet eljönni, ha más megyébe költözik valaki. Tehát más város nem elegendő. :( Mint ahogy Decotext írta. Pedig ha nyáron költözünk is, nem valószínű, hogy másik megyébe. És ha azt mondom (füllentem) majd, hogy hazaköltözünk Magyarországra, mit tudnak tenni?Üdv: Judit

Semmit! Nálam egyszer egy tanfolyamal volt igy 2005 vagy 6 körül. Befizettem, elkezdtem de nem az volt amit vártam. Abba akartam hagyni, de benne volt a szerződésben hogy nincs lé vissza, ha.... Már eleve úgy mentem be, hogy családi okok miatt, vissza kell mennem. (Mindent visszadtak pedig 4 hétig jártam) Persze lehet, hogy csak szerencsém volt! Próbálkozz vele, mit veszthetsz? Legfeljebb azt mondják hogy nem! Kijelentkezel S ezt bemutatod, ha meg kérik megmutatod a magyar személyidet, hogy oda....(ha van) Viszont nem kéne elpirulnod! :blush:
:chuckle: :whew:
  • Juditka
  • Juditka profilkép
2013 jan. 24 20:55
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Azt mondta ma a tanárnő az iskolában, hogy a Telecolumbustól most már csak akkor lehet eljönni, ha más megyébe költözik valaki. Tehát más város nem elegendő. :( Mint ahogy Decotext írta.
Pedig ha nyáron költözünk is, nem valószínű, hogy másik megyébe.
És ha azt mondom (füllentem) majd, hogy hazaköltözünk Magyarországra, mit tudnak tenni?

Üdv: Judit
  • mahlzeit
2013 jan. 23 15:05
mahlzeit válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Masreszrol ugy altalaban nem szoktam erteni, hogy miert jok azok a szolgaltatok altal adott full gagyi wifi routerek. Olyan vackot mar lehet venni 20EUR-ert. Ez nem egy nagy kedvezmeny. Mondjuk en ilyet az itthoni halozatba soha nem tennek be es akkor se kene ha a szolgaltato ingyen adja.De mondjuk en muszaki agyu vagyok.

Legtöbbször ez igy van valóban. Azért amit annak idején a telekom
adott nekünk az a tesztekben benne volt az elsö 5-ben! (Computerbild)


Ez a kütyü volt. . << Itt pl a legjobb, ebben a tesztben.

Igen ez mar valami. Viszont ez egy 190 EUR-os wifi router. Ilyet a jelenlegi arversenyben "ingyen" akcioban nem adnak. Amiket adogatnak, azok a 20EUR kategoria. (5GHz sav nincs, MIMO nincs es altalaban meg nem tudjak az "n" szabvanyt)
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 23 06:34
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

mahlzeit írta: Masreszrol ugy altalaban nem szoktam erteni, hogy miert jok azok a szolgaltatok altal adott full gagyi wifi routerek. Olyan vackot mar lehet venni 20EUR-ert. Ez nem egy nagy kedvezmeny. Mondjuk en ilyet az itthoni halozatba soha nem tennek be es akkor se kene ha a szolgaltato ingyen adja.De mondjuk en muszaki agyu vagyok.

Legtöbbször ez igy van valóban. Azért amit annak idején a telekom
adott nekünk az a tesztekben benne volt az elsö 5-ben! (Computerbild)


Ez a kütyü volt. . << Itt pl a legjobb, ebben a tesztben.
  • mahlzeit
2013 jan. 22 22:40
mahlzeit válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Sziasztok! :)

Igen ma átolvastuk, és bizony nem tudok tenni semmit sem. Marad a kábel internet, vagy kifizetem a routert.
Legfeljebb ha tavasszal vagy nyár elején elköltözünk, addig nem. Pereskedni pedig sem időnk, sem pénzünk nincs. :whew:
Azért nagyon köszönöm a segítségeteket. :kiss:

Judit :)

Azert vmi nekem nem kerek.
Volt egy elgondolasod a szolgaltatasrol ami vegul kiderult, hogy nem ugy van. Ezt az elkepzelest az alapjan alkottad amit a boltban elmondtak neked v. amit olvastal a neten v. hogy?
Csak mert ahogy te is irtad, bizonyos kedvezmenyek csak online rendeles eseten ervenyesek. Egyebkent is javasolt hasonlo szolgaltatasokat a neten rendelni, mert akkor van meg par napod modositani, felmondani etc.. Ha boltban kotsz valamit akkor elismered, hogy a szolgaltatast teljes mertekben megismerted, azt elmondtak es onnantol az ervenyes.

(Masreszrol ugy altalaban nem szoktam erteni, hogy miert jok azok a szolgaltatok altal adott full gagyi wifi routerek. Olyan vackot mar lehet venni 20EUR-ert. Ez nem egy nagy kedvezmeny. Mondjuk en ilyet az itthoni halozatba soha nem tennek be es akkor se kene ha a szolgaltato ingyen adja:) De mondjuk en muszaki agyu vagyok)
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 22 22:11
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Sziasztok! Igen ma átolvastuk, és bizony nem tudok tenni semmit sem. Marad a kábel internet, vagy kifizetem a routert.Legfeljebb ha tavasszal vagy nyár elején elköltözünk, addig nem. Pereskedni pedig sem időnk, sem pénzünk nincs. Judit

Ez volt a tippem! (Símán átvertek a boltban ahol eladták nektek a cuccot! Sajnso egy aláírt szerződés jogerős! Hiába "nem tudtad", vagy "nem olvastad"! Pénz csak akkor kell a perhez, ha vesztesz! Ha biztosak vagytok abban, és tudjátok bizonyitani az igazatokat akkor érdemes belefogni jogi védelem nélkül is! ( Legalább most kössetek ilyet! )
Tanácsom: legalább a felmondási dátumot nem veszítsétek szem elől! Az összes mobil telefonba (naptár) és az össze computerbe (outlok) tegyetek egy riasztást be, hogy hat héttel a szerződés lejárta előtt IRÁSBAN (és nem telefonon!) fel tudjatok mondani!



Ez úgy megy, hogy szabályosan felmondasz, mondjuk 8 héttel a szerződés lejárta előtt
a 6 héttel előtti dátummal! Tehát előtte, mielőtt lejár, küldeni kell (időben) az irásos felmondást!
  • Juditka
  • Juditka profilkép
2013 jan. 22 20:47
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Sziasztok! :)

Igen ma átolvastuk, és bizony nem tudok tenni semmit sem. Marad a kábel internet, vagy kifizetem a routert.
Legfeljebb ha tavasszal vagy nyár elején elköltözünk, addig nem. Pereskedni pedig sem időnk, sem pénzünk nincs. :whew:
Azért nagyon köszönöm a segítségeteket. :kiss:

Judit :)
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 21 23:10
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Für alle Digital-TV-, Internet- und Telefonprodukte beträgt die Kündigungsfrist sechs Wochen zum Vertragsende. Sie können Ihren Vertrag ohne Angabe von Gründen kündigen: per Post an den Tele Columbus Kundenservice, Postfach 110608 in 10836 Berlin oder per Fax an 01805 585 696 (14 Ct/Min. aus dem deutschen Festnetz, Mobilfunkpreise max. 42 Ct/Min.).

Kedves Judit!
Ez a szerződésed lejárta előtt hat hét >>> "zum Vertragsende" és nem a megkötés utáni 6 hetet jelent. Ha 6 héttel a szerződésed előtt nem mondasz fel, akkor hosszabbodik! Mint már írtam! Olvassd át a szerződésed, hogy mi van benne. Mit kell a szolgáltatónak biztosítania (modem, router, szebesség**, stb) Ha ezt nem biztosítja akkor minden további nélkül felmondhatsz, mert ők szetek szerződést!


Az apróbetűs dolgokat meg bizony tüzetesen át kell olvasni, de a megkötés ELŐTT. Tudom későn jön a tanács, de talán más dolognál majd vigyáztok: soha sehol semmilyen szerződést nem szabad kutyafuttában (pl egy boltban vagy szolgáltató irodájában aláírni!) Bármi is van, gondolj arrra, hogy neked van időd, és ők akarnak keresni rajatad! MINDIG VIDD HAZA ELŐBB A SZERŐDÉST ÉS ELŐBB OLVASSÁTOK ÁT az aláírás előtt. Aztán lehet postázni vagy ismét bevinni aláírva -ha megfelel-. Ha ezt valamielyik szolgáltató nem akarja megtenni (biztosítók is) akkor sumák dolog van az ügyben, s nem kell velük foglalkozni! Sokszor azzal érvelnek, hogy "csak most" és "csak itt" meg "itt azonnal" ilyen olcsó..... stb! Ne engedj ennek soha!

** Sajnos a sebességnél törvényes akár 30%-os eltérés is, ami soha nem több, hanem kevesebb! Ezt azzal indokolják, hogy az "adott területen túlterhelés lehetett".... s bizony nehéz az ellenkezőjét bizonyítani!
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 21 22:55
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Für alle Digital-TV-, Internet- und Telefonprodukte beträgt die Kündigungsfrist sechs Wochen zum Vertragsende. Sie können Ihren Vertrag ohne Angabe von Gründen kündigen: per Post an den Tele Columbus Kundenservice, Postfach 110608 in 10836 Berlin oder per Fax an 01805 585 696 (14 Ct/Min. aus dem deutschen Festnetz, Mobilfunkpreise max. 42 Ct/Min.).

Kedves Judit! Ez azt jelenti, hogy a szerződésed lejárta előtt hat héttel lehet felmondni, különben automatikusan hosszabbodik! Ez nem a megkötéstől számitott 6 héten belüli felmondás!
Mégegyszer: nézd át pontosan hogy mi van a szerződésben és hogy mit kell a szolgáltatónak biztsítani! Ha ezt nem teszi, akkor minden további nélkül fel lehet bármikor mondani, mert ők szeték meg a szerződést!
  • Juditka
  • Juditka profilkép
2013 jan. 21 18:06
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Sziasztok! :)
Kicsit elszomorodtam az írásodat olvasván, de azért megpróbálom a felmondást és a modem visszaküldését. Azt azért előre tudom, hogy pereskedni nem fogok. :whew:
Igen, papír az van bőven, de olyan apróbetűs, hogy szemüveggel sem tudom elolvasni.
Ezt találtam: mármint az interneten

Wie kündige ich meinen Vertrag, welche Kündigungsfristen bestehen?
Für alle Digital-TV-, Internet- und Telefonprodukte beträgt die Kündigungsfrist sechs Wochen zum Vertragsende. Sie können Ihren Vertrag ohne Angabe von Gründen kündigen: per Post an den Tele Columbus Kundenservice, Postfach 110608 in 10836 Berlin oder per Fax an 01805 585 696 (14 Ct/Min. aus dem deutschen Festnetz, Mobilfunkpreise max. 42 Ct/Min.).
Bei Kabelanschluss-Verträgen weichen Vertragslaufzeit und Kündigungsfristen teilweise erheblich von den sechs Wochen ab. Bitte prüfen sie die Kündigungsfristen in Ihrem Vertrag.
Judit
  • mahlzeit
2013 jan. 21 17:00
mahlzeit válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Sziasztok!
Voltam ma bent a szolgáltatónál. :( Állítólag akkor ingyenes a router, ha online rendeltem volna meg. Egyébként fizetni kell érte. Mondtam neki, hogy akkor felmondjuk a szerződést, mert más probléma is van. Azt mondta, hogy nem lehet, mert 2 évet írtunk alá. Hiába mondtam, hogy van 6 hetes felmondási idő, azt mondta nincs. Főleg amikor azt mondtam neki, hogy ami kostenlos számot adott, az egyáltalán nem kostenlos, mert a férjem már közel 20 Eurót telefonált el, na akkor nagyon kiakadt. Még a papírjaimat is csapdosta. Úgy jöttem el, hogy ezek után mindenképp felmondjuk a szerződést. :whew:
Most felmondhatom a szerződést 6 héten belül, vagy nem? Milyen hátránnyal jár ez nekem?
2012. dec. 11-én kötöttük, holnap jár le a 6 hét. Gondoltam holnap mindent becsomagolok a Felmondó lelvéllel együtt, és ajánlva postára adom. Szerintetek?
Hogy mi jön majd ezután, arra kíváncsi leszek. :(

Judit :kiss:

Azt, hogy felmondhatod e vagysem azt egyedul te tudod. Szedd elo mit irtal ala a boltban es azutan ha esetleg kuldtek vmit postan.
(Ezek a lakasban vegzodtetett szolgaltatasok mind elkepeszto gyokerul mukodnek itt BRD-ben.)
Nagyon sokszor van az, hogy meghirdetnek vmi szolgaltatast a neten, vmilyen feltetelekkel majd aprobetu: csak online rendeles eseten. Ezzel terelik az elofizetot ki a szemelyes ugyfelszolgalatrol, igy tudnak olcsobbak lenni.
Altalaban a dijmentes felmondasi idoszak is csak az online rendelesnel el, mert ezt kotelezo adniuk:) Amiatt, hogy on-line esetleg nem kapsz atfogo ismertetot a "termekrol".
elvileg ha boltban szemelyesen kotod, akkor legtobbszor (ha van husegperiodus) meg egy dijcsomagot valtani se lehet meg dragabbra se, csak a husegido lejartakor. Ezek az altalanos dolgok..
Szedd elo a papirjaidat es nezd meg mit irtal ala! Az szamit. HA boltban kototted szemelyes ugyfelszolgalaton akkor tobb mint 100, hogy alairattak veled egy papirt, hogy elfogadod ezt es ezt es ezt.... Pont. De persze lehetn nem igy volt, akkor van eselyed pereskedni, veszekedni, amugy nincs! Jogilag legalabbis semikepp. Nyakukra lehet jarni es ennyi..
Papirokat elo es kiderul!
  • Juditka
  • Juditka profilkép
2013 jan. 21 15:44
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Sziasztok!
Voltam ma bent a szolgáltatónál. :( Állítólag akkor ingyenes a router, ha online rendeltem volna meg. Egyébként fizetni kell érte. Mondtam neki, hogy akkor felmondjuk a szerződést, mert más probléma is van. Azt mondta, hogy nem lehet, mert 2 évet írtunk alá. Hiába mondtam, hogy van 6 hetes felmondási idő, azt mondta nincs. Főleg amikor azt mondtam neki, hogy ami kostenlos számot adott, az egyáltalán nem kostenlos, mert a férjem már közel 20 Eurót telefonált el, na akkor nagyon kiakadt. Még a papírjaimat is csapdosta. Úgy jöttem el, hogy ezek után mindenképp felmondjuk a szerződést. :whew:
Most felmondhatom a szerződést 6 héten belül, vagy nem? Milyen hátránnyal jár ez nekem?
2012. dec. 11-én kötöttük, holnap jár le a 6 hét. Gondoltam holnap mindent becsomagolok a Felmondó lelvéllel együtt, és ajánlva postára adom. Szerintetek?
Hogy mi jön majd ezután, arra kíváncsi leszek. :(

Judit :kiss:
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 20 20:10
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Szia Nálunk sajnos a Kábel Deutschland még nem elérhető. Mi a Telecolumbussal kötöttünk szerződést. :whew: Ez áll rajta: Auftrag für Kabelanschluss und Multimedia-Dienste. Nem nagyon tudok németül, de mintha 6 hetes felmondási idő lenne.
Jogi biztosításunk pedig sajnos nincs. Judit

Teljesen mindegy! Ha nem teljesítik a szerződésben levő szolgáltatást, azonnal szüntessd be a fizetést és ez azonnali felmondásra jogosít! A szerződséd kétoldalú! Ha az egyik fél nem teljesíti a leirtakat, akkor nem kötelező a felmondási idő! (Ahogy irtad routert és modemet sem adtak) Ez szerződésszegés! ne félj tőlük csak csapkodnak és hangosak. A legtöbb kuncsaftnál ez bejön! Hivajátok fel őket, be kell igérni az ügyvédet, akkor is ha nem teszitek! (Ezt nem tudhatják!)
Ha viszont teljesítette a szerződésben leírtakat, akkor a 6 hetes felmondás érvényes!

Mi jó pár éve az 1und1 maffia cégnél voltunk. Nem volt rossz (amíg csendben vagy és fizetsz), de mivel volt jobb -gyorsabb és olcsóbb ajánlat- így felmondtunk! Az én szerződésemben (az ő hibájuk miatt) nem volt felmondási idő kikötve, igy azonnal felmondtam, amikor váltani akartunk (s azonnal megvontuk a levonási jogot a bankban). Persze próbálkoztak és fenyegettek is többszörösen levélben! 3-ra nem reagáltunk, "majd megunják" gondoltuk, de amikor egy számlát is küldtek 2 havi pótdijjal stb. akkor morcos lettem! (Nekünk volt már akkor is jogi védelmünk) Mi irtunk nekik, hogy ha nem hagyják abba a zaklatásunkat olyan pert kapnak a nyakukba, hogy 10 év alatt nem fizetik ki! Természetesen egy másolat is volt a levélben, a szerződésünkről. Többet nem írtak, s nem is fizettünk! Szóval nem kell betojni! Ök vannak értünk és nem ezek hatóság. Ha szerződést szegtek, akkor még elvileg neked jár kártérités. Követeld ezt, mert Te "azért nem fordultál másik szolgáltatóhoz mert ők beigértek! Neked meg kell az internet a munkádhoz"... stb.

Támadj és ne félj!
  • Juditka
  • Juditka profilkép
2013 jan. 20 18:43
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Szia :)

Nálunk sajnos a Kábel Deutschland még nem elérhető. :(
Mi a Telecolumbussal kötöttünk szerződést. :whew: Ez áll rajta: Auftrag für Kabelanschluss und Multimedia-Dienste. Nem nagyon tudok németül, de mintha 6 hetes felmondási idő lenne. :(
Jogi biztosításunk pedig sajnos nincs. :(

Judit
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 20 16:41
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Juditka írta: Sziasztok! :)
MÉg egyszer leírom, hogy SOHA TÖBBÉ TELECOLUMBUS! :whew:
Kérlek Titeket, adjatok tanácsot, hogyan tudom felmondani a Telecolumbussal kötött szerződést.
Képzeljétek el, hogy még mindig nem kaptuk meg a routert. Ma felhívtuk őket, és azt mondták, hogy mivel kábel internet lett megkötve, ezért közel 40 Euróért megkaphatjuk a routert. Hiába állítjuk, hogy mi www.telecolumbus.de/kombipakete/2er-kombi-16/ ezt rendeltük meg, a szerződésen kábel internet van. :whew: Egyszerűen nem értem. :( CSak ott tudjuk felmondani a szerződést ahol kötöttük (egy bevásárlóközpont), vagy esetleg bárhol, mondjuk bent a szolgáltatónál? Sajnos a "Kabel Deuschland" nálunk nem elérhető. Február elsejétől gondoltuk, hogy felmondjuk a szerződést.
Gondolom a banknál is le kellene majd tiltani a havi díj levételét. Előre is köszönöm a válaszotokat. Nagy segítség lenneSzép Napot!Judit

Erre van egy nagyon egyszerű trükk. Jelentkezz ki a lakásodból és jelentkezz be egy másik, (lehetőleg másik településen) olyan cimre ahol a telekomnak van valami szolgáltatása! Költözés (cimváltozás) esetén azonnal fel lehet mondani a sajátodat! Igy volt nálunk is amikor a fiam nem tudta a telekomnál felmondani a szerődését. Hozzánk bejelentkezett 1 napra de akkor még nálunk is telekom volt!. Az új bejelentővel bement és azonnal felmondták a szerződést. Másnap meg visszajelentlezett a saját cimére! A dolog súrolja az illegális dolgok határát, de műxik, s nem lehet bizonyitani!!
;) :chuckle: :whew:

Az aláirt (írásos) szerődésed az érvényes. Ami azon van, az számít, azt kötötted meg, mindegy hogy ki mit mesélt a boltban.....! Ha Kabel Deutschlanddal van a szerődésed, akkor ott kell lemondanod és nem az adott boltban, ahol kötötték veled a dolgot! Ha "Kabel Deutschland" nem tudja biztositani a szolgáltatást, (a bolt hibája!) akkor azonnal felmondható. Sőt az eddig fizetett dij is visszajár ilyen esetben mert ők csináltak hibát, hiszen nekik kell tudniuk, hogy hol van szolgáltatásuk! Egyben tiltassd le a számláról is, és fordulj a jogi biztositásod** igénybevételével egy ügyvédhez. Ilyen esetben rendszerint elég egy telefon tőle vagy levél.....hamar korrigálják a hibát!

A kabel deutschland is ad routert és modemet. Nálam ez van, s mindent kaptunk!


** A jogi biztositásnál rendszerint van önrész. A mienk az allianznál 150 euron. Ez azt jelentené nekem, hogy az
ügyvédet és az első levelezést magamnak kellene fizetnem! Nézd meg, hogy nálad, hogy van megkötve,
s csak utána fordulj ügyvédhez, nehogy a végén drgább legyen mint anélkül!!

:wait:
  • Juditka
  • Juditka profilkép
2013 jan. 20 13:08
Internetszolgáltatás felmondása téma létrehozva Juditka által

Internetszolgáltatás felmondása

Kategória: Mindennapok

Sziasztok! :)
MÉg egyszer leírom, hogy SOHA TÖBBÉ TELECOLUMBUS! :whew:
Kérlek Titeket, adjatok tanácsot, hogyan tudom felmondani a Telecolumbussal kötött szerződést.
Képzeljétek el, hogy még mindig nem kaptuk meg a routert. Ma felhívtuk őket, és azt mondták, hogy mivel kábel internet lett megkötve, ezért közel 40 Euróért megkaphatjuk a routert. Hiába állítjuk, hogy mi www.telecolumbus.de/kombipakete/2er-kombi-16/ ezt rendeltük meg, a szerződésen kábel internet van. :whew: Egyszerűen nem értem. :( CSak ott tudjuk felmondani a szerződést ahol kötöttük (egy bevásárlóközpont), vagy esetleg bárhol, mondjuk bent a szolgáltatónál? Sajnos a "Kabel Deuschland" nálunk nem elérhető. Február elsejétől gondoltuk, hogy felmondjuk a szerződést.
Gondolom a banknál is le kellene majd tiltani a havi díj levételét.
Előre is köszönöm a válaszotokat. Nagy segítség lenne
Szép Napot!
Judit
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 okt. 19 07:57
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet felmondása

Internet felmondása

Kategória: Mindennapok

Én kuncsaft voltam az 1&1-nél. Mi hamar leállitottuk öket! Ha lejárt az általuk is jóváhagyott 3 hónapos felmondás, akkor tiltsd le a számládról a levonási jogot! Ezután irj nekik egy pontos adatokkal felsorolt levelet, amiben közlöd, hogy már nincs semmilyen "üzleti szerzödésetek" mert a kötelezö felmondási idöt letöltötted. Ha továbra is zaklatnak akkor igénybe fogod venni a jogi biztositásod és a következökben az ügyvéddel fognak kommunikálni.
Egyébként a plusz 2 havi dijat is vissza tudja hozni a bank amit jogtalanul vontak le.
(Erre van mindig lehetöségük!)
Üdv DCT
  • schweisser71szilard
2012 okt. 14 21:18
Internet felmondása téma létrehozva schweisser71szilard által

Internet felmondása

Kategória: Mindennapok

Sziasztok! Ha valaki tud kérem adjon tanácsot nekem, a következő ügyben: Kint élek Németországban már egy jó ideje, de sajnos németül nem tudok jól, ezért hamarabb is át tudnak verni mint azt aki jól beszéli a nyelvet.
Amiről itt szó lenne az egy 1&1-os stick-es internet ami elvileg hűségnyilatkozat mentes, és ezt szeretném felmondani,mert túl lassú illetve drága is. De sajnos ez mégsem ilyen egyszerű, mert ugyan én június 13.-án beküldtem a felmondásról szóló levelemet kérésükre (írásban kérték), ami szeptember 13.-án lejárt ugyanis azt mondták 3 hónap a felmondási idő.
Ez eddig rendben is lenne, csakhogy újra levonták a számlámról a havi előfizetési díjat szeptember végén. Erre én felhívtam őket, és azt mondták további 2 hónapot még ki kell fizetnem, mert a felmondási idő november 13.-án jár le. De ez már így 5 hónap lesz!!! Ezek után mi a biztosíték arra ,hogy nem lesz még 2 vagy több hó "felmondási időm"???
Itt hozzáteszem a netet már szeptember 13.-a óta egyáltalán nem használom,mert másik szolgáltatótól normális vezetékes internetem van.
Kérem aki tud valamilyen jogi segítséget ,tanácsot adni ez ügyben az írjon. Sajnos nem tudom mi tévő legyek. Előre is köszönöm.
  • janikata
2012 okt. 10 01:31
janikata válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Felmondás utáni teendők

Kategória: Jogszabályok Németországban

Kedves Maya, köszi a válaszod, nagy hasznomra lesz. Ami nálad kiveri a biztosítékot, ahhoz csak annyit fűznék, minden erőmmel azon vagyok, hogy ne csak középfokig jussak a némettel. Állandó jelleggel nyelvtanfolyamok után kajtatok ( ami kedvező árfekvésű, és a munka mellett is tudok járni) Mivel jelenleg a munkám nem engedi, januártól ha az új városban leszek próbálkozom tovább, nem adom fel...megcsinálom, önerőből...erre tanítottak. :)
121 - 140 találat megjelenítése 186 találatból.