Internetszolgáltatás felmondása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #28046 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

mahlzeit írta: Masreszrol ugy altalaban nem szoktam erteni, hogy miert jok azok a szolgaltatok altal adott full gagyi wifi routerek. Olyan vackot mar lehet venni 20EUR-ert. Ez nem egy nagy kedvezmeny. Mondjuk en ilyet az itthoni halozatba soha nem tennek be es akkor se kene ha a szolgaltato ingyen adja.De mondjuk en muszaki agyu vagyok.

Legtöbbször ez igy van valóban. Azért amit annak idején a telekom
adott nekünk az a tesztekben benne volt az elsö 5-ben! (Computerbild)


Ez a kütyü volt. . << Itt pl a legjobb, ebben a tesztben.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28062 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Masreszrol ugy altalaban nem szoktam erteni, hogy miert jok azok a szolgaltatok altal adott full gagyi wifi routerek. Olyan vackot mar lehet venni 20EUR-ert. Ez nem egy nagy kedvezmeny. Mondjuk en ilyet az itthoni halozatba soha nem tennek be es akkor se kene ha a szolgaltato ingyen adja.De mondjuk en muszaki agyu vagyok.

Legtöbbször ez igy van valóban. Azért amit annak idején a telekom
adott nekünk az a tesztekben benne volt az elsö 5-ben! (Computerbild)


Ez a kütyü volt. . << Itt pl a legjobb, ebben a tesztben.

Igen ez mar valami. Viszont ez egy 190 EUR-os wifi router. Ilyet a jelenlegi arversenyben "ingyen" akcioban nem adnak. Amiket adogatnak, azok a 20EUR kategoria. (5GHz sav nincs, MIMO nincs es altalaban meg nem tudjak az "n" szabvanyt)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28085 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Azt mondta ma a tanárnő az iskolában, hogy a Telecolumbustól most már csak akkor lehet eljönni, ha más megyébe költözik valaki. Tehát más város nem elegendő. :( Mint ahogy Decotext írta.
Pedig ha nyáron költözünk is, nem valószínű, hogy másik megyébe.
És ha azt mondom (füllentem) majd, hogy hazaköltözünk Magyarországra, mit tudnak tenni?

Üdv: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #28087 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Juditka írta: Azt mondta ma a tanárnő az iskolában, hogy a Telecolumbustól most már csak akkor lehet eljönni, ha más megyébe költözik valaki. Tehát más város nem elegendő. :( Mint ahogy Decotext írta. Pedig ha nyáron költözünk is, nem valószínű, hogy másik megyébe. És ha azt mondom (füllentem) majd, hogy hazaköltözünk Magyarországra, mit tudnak tenni?Üdv: Judit

Semmit! Nálam egyszer egy tanfolyamal volt igy 2005 vagy 6 körül. Befizettem, elkezdtem de nem az volt amit vártam. Abba akartam hagyni, de benne volt a szerződésben hogy nincs lé vissza, ha.... Már eleve úgy mentem be, hogy családi okok miatt, vissza kell mennem. (Mindent visszadtak pedig 4 hétig jártam) Persze lehet, hogy csak szerencsém volt! Próbálkozz vele, mit veszthetsz? Legfeljebb azt mondják hogy nem! Kijelentkezel S ezt bemutatod, ha meg kérik megmutatod a magyar személyidet, hogy oda....(ha van) Viszont nem kéne elpirulnod! :blush:
:chuckle: :whew:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34353 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Sziasztok! :kiss:

Sajnos nem tudok megszabadulni a Telecolumbus szolgáltatótól. Még az előző lakcímen felmondtam a szerződést azzal az indokkal, hogy Mo-ra költözünk, de közben csak más tartományba költöztünk. Küldtem nekik a Mo-i lakcímkártyáról másolatot, de nem fogadták el. A szerződést 2012. december 11-én kötöttük. Azt írták, hogy 2015. január 9-ig nem mondható fel, addig fizetni kell, csak akkor nem, ha megküldöm az Abmeldebestätigungot. Az új lakcímre pedig már bejelentkeztünk, és a Kabel Deutschland szolgáltatóval szeretnénk szerződést kötni.
Akkor most nem tudom, hogy mit is csináljak?? Deco előzőleg azt írta, hogy ha másik tartományba költözünk, akkor felmondható. Félek hogyha elküldöm nekik a németországi bejelentkezésről a másolatot, nem fogják elfogadni.
Köszönöm előre is, ha tudnátok tanácsot adni.

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34354 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Szia Juditka!

Nem ismerem a szerződésetek részleteit, de ha aláírtatok egy Mindestlaufzeit-ot, csak akkor mondható fel, ha valóban hazaköltöztök Mo.-ra (tehát jogos, ha kérik az Abmeldung-ot), vagy olyan helyre mentek, ahol nincs kiépítve lefedettség vagy nem tudja azt a szolgáltatást nyújtani, amit a régi lakhelyeteken kaptatok. (ami már csak max. olyan helyeken fordul elő, mint nálunk Weiler-ben) szóval sokat nem tehettek...Annyi lehetséges, hogy ha tényleg nem tud monjduk a példa kedvéért az eddigi 16.000 kBit/sec helyett csak 7.200at tud nyújtani...na akkor csaphattok az asztalra.
Itt egy Auszug a Verbraucherzentrale honlapjáról: "Neue Rechte für Telefon- und Internetkunden: Umzug kann zur Kündigung berechtigen"

"Ganz oder gar nicht: Der Anbieter muss die Leistung am neuen Wohnort genau so erbringen, wie dies auch am alten Wohnort vertraglich vorgesehen war. Dazu gehört zum Beispiel auch die Über-tragungsrate der Internetverbindung. Wird die vereinbarte Mindestgeschwindigkeit am neuen Wohnort unterschritten, hat der Kunde ein Kündigungsrecht und muss sich nicht mit der Einstufung in einen anderen Tarif einverstanden erklären. Auch die Vertragslaufzeit bleibt von einem Umzug unberührt. Die bisher übliche Praxis der Anbieter, bei Umzug automatisch eine neue 24-monatige Laufzeit in Gang zu setzen, ist damit passé"
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!