Internetszolgáltatás felmondása

Több
11 éve 2 hónapja #27954 Írta: Juditka
Internetszolgáltatás felmondása téma létrehozva Juditka által

Sziasztok! :)
MÉg egyszer leírom, hogy SOHA TÖBBÉ TELECOLUMBUS! :whew:
Kérlek Titeket, adjatok tanácsot, hogyan tudom felmondani a Telecolumbussal kötött szerződést.
Képzeljétek el, hogy még mindig nem kaptuk meg a routert. Ma felhívtuk őket, és azt mondták, hogy mivel kábel internet lett megkötve, ezért közel 40 Euróért megkaphatjuk a routert. Hiába állítjuk, hogy mi www.telecolumbus.de/kombipakete/2er-kombi-16/ ezt rendeltük meg, a szerződésen kábel internet van. :whew: Egyszerűen nem értem. :( CSak ott tudjuk felmondani a szerződést ahol kötöttük (egy bevásárlóközpont), vagy esetleg bárhol, mondjuk bent a szolgáltatónál? Sajnos a "Kabel Deuschland" nálunk nem elérhető. Február elsejétől gondoltuk, hogy felmondjuk a szerződést.
Gondolom a banknál is le kellene majd tiltani a havi díj levételét.
Előre is köszönöm a válaszotokat. Nagy segítség lenne
Szép Napot!
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27959 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Juditka írta: Sziasztok! :)
MÉg egyszer leírom, hogy SOHA TÖBBÉ TELECOLUMBUS! :whew:
Kérlek Titeket, adjatok tanácsot, hogyan tudom felmondani a Telecolumbussal kötött szerződést.
Képzeljétek el, hogy még mindig nem kaptuk meg a routert. Ma felhívtuk őket, és azt mondták, hogy mivel kábel internet lett megkötve, ezért közel 40 Euróért megkaphatjuk a routert. Hiába állítjuk, hogy mi www.telecolumbus.de/kombipakete/2er-kombi-16/ ezt rendeltük meg, a szerződésen kábel internet van. :whew: Egyszerűen nem értem. :( CSak ott tudjuk felmondani a szerződést ahol kötöttük (egy bevásárlóközpont), vagy esetleg bárhol, mondjuk bent a szolgáltatónál? Sajnos a "Kabel Deuschland" nálunk nem elérhető. Február elsejétől gondoltuk, hogy felmondjuk a szerződést.
Gondolom a banknál is le kellene majd tiltani a havi díj levételét. Előre is köszönöm a válaszotokat. Nagy segítség lenneSzép Napot!Judit

Erre van egy nagyon egyszerű trükk. Jelentkezz ki a lakásodból és jelentkezz be egy másik, (lehetőleg másik településen) olyan cimre ahol a telekomnak van valami szolgáltatása! Költözés (cimváltozás) esetén azonnal fel lehet mondani a sajátodat! Igy volt nálunk is amikor a fiam nem tudta a telekomnál felmondani a szerődését. Hozzánk bejelentkezett 1 napra de akkor még nálunk is telekom volt!. Az új bejelentővel bement és azonnal felmondták a szerződést. Másnap meg visszajelentlezett a saját cimére! A dolog súrolja az illegális dolgok határát, de műxik, s nem lehet bizonyitani!!
;) :chuckle: :whew:

Az aláirt (írásos) szerődésed az érvényes. Ami azon van, az számít, azt kötötted meg, mindegy hogy ki mit mesélt a boltban.....! Ha Kabel Deutschlanddal van a szerődésed, akkor ott kell lemondanod és nem az adott boltban, ahol kötötték veled a dolgot! Ha "Kabel Deutschland" nem tudja biztositani a szolgáltatást, (a bolt hibája!) akkor azonnal felmondható. Sőt az eddig fizetett dij is visszajár ilyen esetben mert ők csináltak hibát, hiszen nekik kell tudniuk, hogy hol van szolgáltatásuk! Egyben tiltassd le a számláról is, és fordulj a jogi biztositásod** igénybevételével egy ügyvédhez. Ilyen esetben rendszerint elég egy telefon tőle vagy levél.....hamar korrigálják a hibát!

A kabel deutschland is ad routert és modemet. Nálam ez van, s mindent kaptunk!


** A jogi biztositásnál rendszerint van önrész. A mienk az allianznál 150 euron. Ez azt jelentené nekem, hogy az
ügyvédet és az első levelezést magamnak kellene fizetnem! Nézd meg, hogy nálad, hogy van megkötve,
s csak utána fordulj ügyvédhez, nehogy a végén drgább legyen mint anélkül!!

:wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27962 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Szia :)

Nálunk sajnos a Kábel Deutschland még nem elérhető. :(
Mi a Telecolumbussal kötöttünk szerződést. :whew: Ez áll rajta: Auftrag für Kabelanschluss und Multimedia-Dienste. Nem nagyon tudok németül, de mintha 6 hetes felmondási idő lenne. :(
Jogi biztosításunk pedig sajnos nincs. :(

Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27963 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Juditka írta: Szia Nálunk sajnos a Kábel Deutschland még nem elérhető. Mi a Telecolumbussal kötöttünk szerződést. :whew: Ez áll rajta: Auftrag für Kabelanschluss und Multimedia-Dienste. Nem nagyon tudok németül, de mintha 6 hetes felmondási idő lenne.
Jogi biztosításunk pedig sajnos nincs. Judit

Teljesen mindegy! Ha nem teljesítik a szerződésben levő szolgáltatást, azonnal szüntessd be a fizetést és ez azonnali felmondásra jogosít! A szerződséd kétoldalú! Ha az egyik fél nem teljesíti a leirtakat, akkor nem kötelező a felmondási idő! (Ahogy irtad routert és modemet sem adtak) Ez szerződésszegés! ne félj tőlük csak csapkodnak és hangosak. A legtöbb kuncsaftnál ez bejön! Hivajátok fel őket, be kell igérni az ügyvédet, akkor is ha nem teszitek! (Ezt nem tudhatják!)
Ha viszont teljesítette a szerződésben leírtakat, akkor a 6 hetes felmondás érvényes!

Mi jó pár éve az 1und1 maffia cégnél voltunk. Nem volt rossz (amíg csendben vagy és fizetsz), de mivel volt jobb -gyorsabb és olcsóbb ajánlat- így felmondtunk! Az én szerződésemben (az ő hibájuk miatt) nem volt felmondási idő kikötve, igy azonnal felmondtam, amikor váltani akartunk (s azonnal megvontuk a levonási jogot a bankban). Persze próbálkoztak és fenyegettek is többszörösen levélben! 3-ra nem reagáltunk, "majd megunják" gondoltuk, de amikor egy számlát is küldtek 2 havi pótdijjal stb. akkor morcos lettem! (Nekünk volt már akkor is jogi védelmünk) Mi irtunk nekik, hogy ha nem hagyják abba a zaklatásunkat olyan pert kapnak a nyakukba, hogy 10 év alatt nem fizetik ki! Természetesen egy másolat is volt a levélben, a szerződésünkről. Többet nem írtak, s nem is fizettünk! Szóval nem kell betojni! Ök vannak értünk és nem ezek hatóság. Ha szerződést szegtek, akkor még elvileg neked jár kártérités. Követeld ezt, mert Te "azért nem fordultál másik szolgáltatóhoz mert ők beigértek! Neked meg kell az internet a munkádhoz"... stb.

Támadj és ne félj!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27980 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Sziasztok!
Voltam ma bent a szolgáltatónál. :( Állítólag akkor ingyenes a router, ha online rendeltem volna meg. Egyébként fizetni kell érte. Mondtam neki, hogy akkor felmondjuk a szerződést, mert más probléma is van. Azt mondta, hogy nem lehet, mert 2 évet írtunk alá. Hiába mondtam, hogy van 6 hetes felmondási idő, azt mondta nincs. Főleg amikor azt mondtam neki, hogy ami kostenlos számot adott, az egyáltalán nem kostenlos, mert a férjem már közel 20 Eurót telefonált el, na akkor nagyon kiakadt. Még a papírjaimat is csapdosta. Úgy jöttem el, hogy ezek után mindenképp felmondjuk a szerződést. :whew:
Most felmondhatom a szerződést 6 héten belül, vagy nem? Milyen hátránnyal jár ez nekem?
2012. dec. 11-én kötöttük, holnap jár le a 6 hét. Gondoltam holnap mindent becsomagolok a Felmondó lelvéllel együtt, és ajánlva postára adom. Szerintetek?
Hogy mi jön majd ezután, arra kíváncsi leszek. :(

Judit :kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27982 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Internetszolgáltatás felmondása

Juditka írta: Sziasztok!
Voltam ma bent a szolgáltatónál. :( Állítólag akkor ingyenes a router, ha online rendeltem volna meg. Egyébként fizetni kell érte. Mondtam neki, hogy akkor felmondjuk a szerződést, mert más probléma is van. Azt mondta, hogy nem lehet, mert 2 évet írtunk alá. Hiába mondtam, hogy van 6 hetes felmondási idő, azt mondta nincs. Főleg amikor azt mondtam neki, hogy ami kostenlos számot adott, az egyáltalán nem kostenlos, mert a férjem már közel 20 Eurót telefonált el, na akkor nagyon kiakadt. Még a papírjaimat is csapdosta. Úgy jöttem el, hogy ezek után mindenképp felmondjuk a szerződést. :whew:
Most felmondhatom a szerződést 6 héten belül, vagy nem? Milyen hátránnyal jár ez nekem?
2012. dec. 11-én kötöttük, holnap jár le a 6 hét. Gondoltam holnap mindent becsomagolok a Felmondó lelvéllel együtt, és ajánlva postára adom. Szerintetek?
Hogy mi jön majd ezután, arra kíváncsi leszek. :(

Judit :kiss:

Azt, hogy felmondhatod e vagysem azt egyedul te tudod. Szedd elo mit irtal ala a boltban es azutan ha esetleg kuldtek vmit postan.
(Ezek a lakasban vegzodtetett szolgaltatasok mind elkepeszto gyokerul mukodnek itt BRD-ben.)
Nagyon sokszor van az, hogy meghirdetnek vmi szolgaltatast a neten, vmilyen feltetelekkel majd aprobetu: csak online rendeles eseten. Ezzel terelik az elofizetot ki a szemelyes ugyfelszolgalatrol, igy tudnak olcsobbak lenni.
Altalaban a dijmentes felmondasi idoszak is csak az online rendelesnel el, mert ezt kotelezo adniuk:) Amiatt, hogy on-line esetleg nem kapsz atfogo ismertetot a "termekrol".
elvileg ha boltban szemelyesen kotod, akkor legtobbszor (ha van husegperiodus) meg egy dijcsomagot valtani se lehet meg dragabbra se, csak a husegido lejartakor. Ezek az altalanos dolgok..
Szedd elo a papirjaidat es nezd meg mit irtal ala! Az szamit. HA boltban kototted szemelyes ugyfelszolgalaton akkor tobb mint 100, hogy alairattak veled egy papirt, hogy elfogadod ezt es ezt es ezt.... Pont. De persze lehetn nem igy volt, akkor van eselyed pereskedni, veszekedni, amugy nincs! Jogilag legalabbis semikepp. Nyakukra lehet jarni es ennyi..
Papirokat elo es kiderul!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!