Előfizetéses telefon

Több
11 éve 9 hónapja #20838 Írta: Agi104
Agi104 válaszolt a következő témában: Előfizetéses telefon

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Idő közben sikerült rájönni mi az a schufa.
A múlt hónapban a Telekom valamiért nem tudta levonni a havi díjat a kártyámról (pedig volt rajta bőven) és küldött egy csekkhez hasonló valamit,mint kiderült azzal be kellett mennem a bankba és átutaltatni a havi díjat.Csak az volt a hiba,hogy így kicsit kicsúsztam a határidőből.
Úgyhogy a T-mobil való színű ezért nem akart adni.

A vodafont meg nem értem elmentem személyesen és közölték,hogy sajnálják de nem lehet.

Erre ma délután a vodafon oldaláról online megrendeltem a telefont meg az előfizetéses kártyát és 2 óra múlva közölték,hogy minden rendben,hamarosan hozza a futár.

Hát ennyi lenne.

Köszi még egyszer.

Üdv.: Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21221 Írta: Rigger
Rigger válaszolt a következő témában: Előfizetéses telefon

Sziasztok !


Nos én vasárnap indulok ki Kölnbe dolgozni mint alpinista, Már eleve munka szerződéssel rgo munkám van. A szállásomat a cég intézte rgo szállásom van ( bár nem tudom kell e valami papír a lakásról hogy ott élek) Bankszámlát kint nyitok a jövő héten mert minden képen euro alapút akarok és az itthoniak borzalmasak viszont ha a kedvesemnek küldök haza pénzt és neki nem deviza alapú van akkor az szívás Rgo bankszámlám lesz. A kérdésem az, mennyi idő a minimum hogy kapjak telefont ( mindenképpen olyat amivel haza tudjak telefonálni) vagy egyszerűen online megrendelem és passz? előre is köszönöm a segítséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21226 Írta: Agi104
Agi104 válaszolt a következő témában: Előfizetéses telefon

Szia Rigger!

Ha haza szeretnél telefonálni olcsón,akkor annak több módja is van.
A legegyszerűbb,ha veszel telefonkártyát (a pontos nevét sajnos nem tudom) azon lesz egy telefonszám meg egy kód,azt a telefonszámot felhívod vezetékes telefonról és beírod a kódot,itt bemondja a fennmaradó egyenlegedet és már telefonálhatsz is. Ez 12Euro és azt hiszem 1000 perc,de ez nem biztos.

A többi megoldáshoz kell be jeltett lakcím is meg jó ha van tartózkodási engedélyed,ezeket beszerezheted a helyi önkormányzatnál.

A Telekomnál tudsz vezetékes telefon igényelni és havi 14Euroért annyit beszélsz magyar vezetékes telefonra amennyit akarsz.Nekünk elég hamar bekötötték (2 hét).Mi ezt már a lakcímbejelentés után kértük rögtön.Van hozzá Wifis internet, így az egész havi 50 Euro.

Feltöltőkártyásat nem érdemes venni,max ha itt használod.

Előfizetéses telefont szerintem a Vodafonnál tudsz venni a legegyszerűbben,nekem ott sikeült.A többi valamiért nem adott...
A havi díja 19.90Euro ebből 100 perc 100 SMS és 100Mb internet használható fel,utána 0.29Euro/perc.
Én neten rendeltem meg Nokia Lumina 610-es készülékkel.
2 nap alatt itt volt és végig nyomon tudod követni a rendelést.
A végén a futár elkéri a személyidet meg lakcím papírodat és ennyi.

Röviden ennyi.Ha van még valami írj nyugodtan,ha tudok segítek.

A bankszámládhoz csak annyit,hogy a nyitásához is kell a lakcím papír.

Remélem segítettem.

Üdv.: Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21233 Írta: Rigger
Rigger válaszolt a következő témában: Előfizetéses telefon

kedves ági!

Igen rengeteget segítettél köszönöm szépen . Ez a lakcímes dolog hogyan működik mert nekem a munkáltatóm biztosítja a lakást tőle kell kérnem valami igazolást az Önkormányzat felé? Mennyire tudnak nekem segíteni ha mondjuk a németem sajnos eléggé megfakult ( 6 éve nem használtam) és a munkám miatt szinte csak angolul kommunikálok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21236 Írta: Agi104
Agi104 válaszolt a következő témában: Előfizetéses telefon

Szia Rigger!

Nekünk a bejelentkezés az úgy zajlott,hogy a főnököm eljött velünk a helyi Rathaus-ba és ott elkérték a személyinket és kb 5 perc alatt kész voltunk.Kaptunk egy papírt ami a lakcímbejelentőnk.Érdemes lefénymásolni,mert csak egyet kapsz belőle.
Gondolom,ha igazolást viszel a munkahelyedről,az is elég lesz.

Nekem is csak minimális a német nyelvtudásom,de én úgy vettem észre,hogy segítenek,ha nem értem.
Én mindig úgy kezdem a mondókámat,hogy elnézést én csak keveset beszélek németül.
Majd idővel visszarázkódsz.A mindennapi kommunikációval nincs is gond,inkább a hivatali szakkifejezések nehezek.
Mi az elején mindig vittünk magunkkal valakit aki segített,de ezt hamar meguntuk úgyhogy inkább mindent mi intézünk,lehet,hogy 5 perccel tovább tart,de legalább megtanuljuk.

Szerintem nem lesz gond a németeddel,ha még egy kicsit talpraesett is akkor meg pláne.

Üdv.: Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #28889 Írta: mzolie
mzolie válaszolt a következő témában: Előfizetéses telefon

sziasztok abban kérnék segítséget hogy milyen feltételeknek kell Németországban megfelelni ahhoz hogy mobil előfizetésem legyen vagy mi kell hozzá,köszönöm :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!