Német SIM kártya

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36667 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német SIM kártya

A roaming díjak mostantól folyamatosan csökkennek. Úgy látszik van aki hamarabb meglepi a "nemsokara" kotelezo "ingyenes" roamingot, ugyfelszerzesnek jo. Ez a roamingmentesseg egyebkent eleg valoszinu, hogy hoz majd némi alapár dragulast kesobb.
En tovabbra is skypeot hasznalok, havi 5EUR fix koltseg korlatlan Mo.-i vezetekes hivas. 7EUR lenne a korlatlan EU. Akit nem erek el vezetekesen azt mobilon keresztul viber v. skype. Meg mindig a skypenak van a leghasznalhatobb hangminosege mobil internetrol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39768 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német SIM kártya

Sziasztok, ALDI-s feltöltös kartyaink vannak(keveset beszelünk evi 15 € ha elmegy telefonalasra) kerdesem az lenne h szeretnek valtani SIM,.-et ((O2 vagy nem tudom ...ajanljatok melyik jo ?)) es kerdesem meg az lenne h at lehet e vinni a regin maradt összeget az uj SIM-re.?Köszi a valaszotaitokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39769 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német SIM kártya

Miért akartok váltani? Ha ennyit telefonáltok, akkor nemigen lesz olcsóbb megoldás . Ha technikai gondolok van (lefedettség), akkor megintcsak nem nagyon érdemes már váltani, mert az Aldi az Eplus hálózatát használja, őket meg megvette az O2 és jövőre a két hálózat technikailag is egyesül. Az UMTS hálózátnál már most kölcsönösen használják egymás adótornyait, azonban ezt a viszonteladóknak (pl. Aldi) még nem tették lehetővé.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja #39773 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német SIM kártya

Szóval mi Nierdersachsenben lakunk!
Amelyik kolegának O2-ja, vagy E-plussza van azok csak panaszkodnak, hogy nincs lefedettség. Mi már évtizedek óta a D1-et használjuk és nem csak Európában, de a világon sehol semmi problémánk nem volt (kivéve Cubában.....). Thaiföldtől Mexico-ig mindig mindenhol volt térerő! Ha kocsival megyünk haza, végig No.-on, majd Ausztrián s a fél Magyarországon akkor sincs soha olyan, hogy ne tudnánk használni akár (akocsiban is) a telefonokat! (Samsung smartfonok) A D2, szintén pár ismerősnél akadozik néhol, de hát ez meg vodafon....Északkeleten (Mekpom) meg ahogy hallom ez egyenesen gyatra!! :-(

Van olyan kolega akinek ki kell mennie az épületből, ha a mobil telefonját akarja használni!
(E-Plus) Már bocs' de 2015-öt írunk. Alexander Graham Bell forgolódik a sírjában!

Én tehát egyértelműen a D1 mellett voksolok. (Jegyzem, sem érdekeltségem, sem más
kapcsolatom nincs velük, csak egyszerűen megbizhatók!) Ennél nálam tehát nem az
számít, hogy pár centtel olcsóbb legyen, hanem jó és megbizható!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39774 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német SIM kártya

Ez mind szép és jó, csakhogy az emberfiát nem az érdekli szolgáltatóválasztáskor, hogy a szomszéd tartományban, vagy Mexikóban milyen a lefedettség, hanem, hogy mi újság abban a viszonylag szük környezetben, amiben nap mint nap mozog. (Nálunk - Schwäbische Alb - speciel a Telekom, Vodafon és az E-Plus is halott (GPRS vagy max. EDGE), ellenben az O2 LTE-vel dübörög....)
Mivel Katiék éves szinten minimális forgalmat generálnak, így az elöfizetéses konstrukciók nekik nem opciók, az olcsó feltöltökártyásokból meg alig van D1 (Telekom) hálózatot használó verzió. Az is kérdéses, hogy fontos-e nekik az internethasználat a mobilon, mert ha nem, akkor egyszerübb a választás.
Igen, az E-Plus és az O2 külön-külön most még le van maradva a lefedettségi háborúban, de mint írtam, jövöre már kölcsönösen korlátlanul fogják egymás hálózatát használni és így a Telefonica a két cég összevonásával simán csípöböl meg fogja elözni a Vodafone-t. Ráadásul önáluk jelenleg a legnagyobb ütemü a hálózatfejlesztés.
Visszatérve a feltöltökártyákhoz: eleve olcsón tudod tesztelni a számodra fontos terület ellátottságát, mert veszel egy kb. 10 €-ós pakkot (ami legtöbbször komplett lebeszélhetö is), aztán ha nem jött be, eldobod és veszel egy másikat (rádásul ma már ezeknél is tudod magaddal vinni a számot, ha esetleg az tartana vissza a váltástól, hogy addigra már x embernek megadtad a számodat...). Egy elöfizetésböl meg akkor is nehezen ugrasz ki, ha az adott hálózat pl. a lakásodban pont döglött....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #39775 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német SIM kártya

Sziasztok, szoval azert akarok valtani mert tavaly nyaron a külföldi utazas elött feltöltöttem a kartyam online es utanna a szamlarol nem tudta az alditalk levenni a penzt ezert letiltottak örökre a online feltöltesröl.mert allitolag a regi levelezesi cimre igaz irtak levelet de onnan elköltöztünk es nekem kötelessegem lett volna az uj cimemet bejelenteni igy atadtak egy behajtocegnek.Szoval most mikor fel akartam tölteni a kartyamat ez mind akkor derült ki h soha többe nem tudok mar online feltöltest csinalni.Kerdem En h telefonszolgaltato ceg miert nem tud egy sms t vagy telefonalast lebonyolitani vagy ha 2 het mulva meg egyszer megprobaltak volna a penzt levenni. ez nekem egy talany de mindegy es mivel szinte mindent online intezünk igy arra godoltam veszek egy masik SIm kartyat. szerinettek hogyan oldjam ezt meg?bezseljek az aldi talkal h ezt azert megse kenne csinalniuk?
es most rajta van 15 böl 13 euro a SIM szamlamon es nem tudom hogyan lehetne ezt egy masik szamra atküldeni .-vagy nem lehet csak lebeszelni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!