Eisingen-be szeretnék menni

Több
12 éve 3 hónapja #13474 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Kedves Decotext,

igazán örülök, hogy vidám perceket szerezetem neked, de kérlek szépen, mielött - oly sokadszor - elsö felindulásodban írnál, inkább olvass! Ezt már nem elöször kérjük, nemcsak én, de nem megy. :sick:

Tehát: ha hat személy ( 3 kiskorú és 3 felnött) utazik oda-vissza a München-Berlin útvonalon 190 euróért, az szemlyenként durván 32 euró az oda-vissza útra. Tehát egy út 16 euro körül volt. Ez nagyon durván egy személyre az oda-vissza útra 1000 forint körüli összeg, nem pedig 55.951!

Mindezt úgy találtuk, hogy hónapokra elöre terveztük a Húsvét elötti hétre az utat, elkerültük a csúcsidöben való utazást (indulás kb délelött 11 és 12 óra között), nem utaztunk ICE vonattal és igénybe vettük a családoknak járó kedvezö ajánlatot. :)

Bocsánat, de csak magamat ismétlem: mindez a bahn.de honlapon a Sparangebote ajánlatokközött volt található tavaly tavasszal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13475 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

sleepygti írta: Az én számológépem szerint ha hatan utaznak 190 euróért az fejenként csak mintegy 32 euró...

Értem! Most már csak azt kell kifundálnunk, hogy Sammy
hogyan jut el Münchenbe, és majd mit fog csinálni Berlinben
ha Eisingenbe akart menni. A többi biztosan stimmel!
:) :cheer: :laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13477 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Nézd, én elismertem a tévedésemet (lásd hsz 13454), ez a téma valóban már nem a „Szemydavis Eisiengenbe szeretne menni“ nevü topikba való. De te tettél egy teljesen általános kijelentést ebben a topikban, miszerint „Nyugat –Európa fizetös rendszer“, bezzeg Magyarországon sok ember kap utazási kedvezményt. :dry:
Èn erre reagáltam, adtam egy tanácsot a fórumtársaknak, hogy hogyan lehet ebben a cudar Nyugat-Európában is olcsón utazni. Majd elnézést kértem a topiktévesztésért. Ezzel szemben te még mindig azon lovagolsz, amiért én már bocsánatot kértem.

Miközben te magad a saját olvasási és számolási tévedésedet képtelen vagy beismerni. :sick:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13487 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Nos kedves fórumtársak :)

Köszönöm hogy ilyen kora reggel mosolyt csaltatok az arcomra születésem napján :D
Kiváló ébresztő volt ;)
Hogy mindkettőtöknek válaszoljak :

DCT-nek is igaza van,bár ezt ritkán szoktam megállapítani mivel igen szürreális nézeteket vall :D Mivel egyedül fogok kimenni majd a váróban összeszedem a másik öt embert és rábeszélem jöjjenek velem Würzburgig mert megéri :D
Egyenlőre a drótszamaramról lemondtam,de hát majd legközelebb.

Julianna:megértem neked is a mondanivalódat csak sajnos mint az összes topikban itt is arról szól már a történet hogy "akkor is nekem van igazam" érvényesüljön.

DCT megírta nekem a legegyszerűbb közlekedési módot mellyel nem kéne a megbeszélt időpont előtt akár egy nappal is odaérnem,sok lehetőségből tudok választani.
Ezért tőlem kap egy PIROS pontot :D

Amúgy meg ne vegyétek sértésnek,de ha szerintetek ennyi szemrehányás és véleménynyilvánítás után sem tudja a Ti Mi nézetünket magáévá tenni akkor minek erőltetitek?
"Kivétel erősíti a szabályt" :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13489 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

szemydavis21 írta: megértem neked is a mondanivalódat csak sajnos mint az összes topikban itt is arról szól már a történet hogy "akkor is nekem van igazam" érvényesüljön.

Bocsi. Nem így van! Nem védek senkit de:
Azon kevesek és szerencsések kivételével akik gyalogosan, kerékpárral illetve tömegközlekedéssel rövid idő alatt elérik munkahelyüket, gyakorlatilag elmondható, hogy "halott" az ember autó nélkül! Te ide szeretnél utazni egy interjúra a kerékpároddal, a gerinc vasútvonaltól minimum x átszállással. Szerintem ettől még akkor is jobban jársz ha bérelsz 2 napra egy autót otthon de egy telekocsis megoldással biztosan. Persze akkor előfordulhat, hogy nélkülöznöd kell a drótszamarat. :ohmy:
Szóval, szerintem a helyzet az, hogy mivel a drótszamaras (óriás megaötlet) lényegében halott gyermek és ezt be kellett látnod, jobb nem volt mint a neked segítő igazáról általánosítani és nézetekről beszélni. Milyen nézetek?????
Kérdeztél, kaptál egy jó választ, nem tetszett. Ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13493 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Gergoo írta: Bocsi. Nem így van! Nem védek senkit de:
Azon kevesek és szerencsések kivételével akik gyalogosan, kerékpárral illetve tömegközlekedéssel rövid idő alatt elérik munkahelyüket, gyakorlatilag elmondható, hogy "halott" az ember autó nélkül! Te ide szeretnél utazni egy interjúra a kerékpároddal, a gerinc vasútvonaltól minimum x átszállással. Szerintem ettől még akkor is jobban jársz ha bérelsz 2 napra egy autót otthon de egy telekocsis megoldással biztosan. Persze akkor előfordulhat, hogy nélkülöznöd kell a drótszamarat. :ohmy:
Szóval, szerintem a helyzet az, hogy mivel a drótszamaras (óriás megaötlet) lényegében halott gyermek és ezt be kellett látnod, jobb nem volt mint a neked segítő igazáról általánosítani és nézetekről beszélni. Milyen nézetek?????
Kérdeztél, kaptál egy jó választ, nem tetszett. Ennyi.


Nos Gergoo eléggé félreértettél.
Ugyanis én nem DCT hozzászólását bíráltam :
"DCT megírta nekem a legegyszerűbb közlekedési módot mellyel nem kéne a megbeszélt időpont előtt akár egy nappal is odaérnem,sok lehetőségből tudok választani.
Ezért tőlem kap egy PIROS pontot "
Én csak a jól megszokott "nekem van igazam"hozzászólások közepette írtam egy következtetést arról hogy minden topikban van legalább egy ilyen rész amikor a másik nézetét próbáljuk meg nem a legjobb szemszögben feltüntetni.
Én amit írtam és ha végigolvastad akkor nem értem mi okból értetted félre,megköszöntem DCT-nek hogy számomra megírta a legjobb válszt.
Julianna pedig nem tudom milyen okból kifolyólag "szószólásba" keveredett DCT-vel.
Nem leminősíteni akartam a hozzászólását,vagy hasonló,hanem kifejeztem azt hogy az ő ötletei is hasznosak,de én nem tudom hasznosítani őket :
1.: mivel nincs 5 másik jelentkező a közelemből ugyanarra a munkára vagy éppen ugyanarra a környékre
2.: ráadásul nem tudok kedvezményes nemzetközi jegyet sem venni mert elég közeli az időpont
Részemről lezártnak tekintem ezt a vitát mivel nem jó értelmezés miatt alakult ki.
DCT megírta nekem amit szerettem volna.
Köszönöm Julianna hozzászólásait is bár nekem nem éppen megfelelőek,de a továbbiakban hasznosíthatom őket.

Másrészt nem ide tartozik de igenis igazam van azzal kapcsolatban hogy ez a topik is átment az "akkoris nekem van igazam" témájú tartalmakhoz mivel DCT szokta leginkább hangsújozni hogy ne hasonlítgassuk ne váltsuk át a német árakat magyarra erre most ő vette elő Julianna húsvéti útjáról a pénz dolgot abban a helyettesítésben...
Mint mondtam nem bánt és különösebben nem érdekel hogy ki mint próbálja a másikat vmilyen irányba terelni,de te tudhatnád a legjobban hogy ez igenis így van amit idézetnek tőlem kiemeltél.
És igenis biciklivel akarok közlekedni,mi van akkor?
Szerintem csak annyi hogy fitt leszek...

Bocs a hosszú monológért de azt hiszem megkívánta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!