Eisingen-be szeretnék menni

Több
12 éve 3 hónapja #13411 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Hát köszönöm DCT,de már volt pár nehéz életszakaszom,és elhiheted nem az lenne a legnagyobb problémám hogy mivel közlekedek.
Persze én most nem kötekedni akarok,csak nem teheti meg mindenki hogy a gyerekének 16évesen fizesse a jogsit aztán összekuporgatnak egy kocsira...A későbbiekben pedig nem úgy alakult,majd talán egyszer :)
Másrészt nem hiszem hogy lenne olyan drága a szállítása mint az ára(nem hétköznapi)de ez mellékes,majd meglátjuk mi lesz odakinnt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13412 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

DECOTEXT írta: Minden kedvezményt megkaphatsz a magyar határig!
Onnan semmit! Nyugateurópa fizetős rendszer! Anyukám 78. éves s csak a magyar határig volt neki ingyen.....[/color][/b][/i] (Ha meg nemzetközi vonat akkor meg lehet, hogy még a határig sem lesz meg a kedvezményed! Ne feledd, ez magyar specilaitás!)


Ez szerencsére nemcsak magyar specialitás, bizonyos nemzetközi vonatokon is van ilyen, és még nem is kell hozzá nyugdíjasnak lenni!
Ha jó elöre tervezed az utazást és olyan vonalon utazol, amire van un. “Europa-Spezial” jegy (pl. München-Bp., Berlin-Bp.), akkor azt érdemes megvenni. Egyrészt viszonylag olcsó, mindkét vonalra a teljes út 39 euro. Másrészt a belföldi szakasz „ingyenes“. Teljesen mindegy, hogy Hegyeshalomig, Györig, Tatabányáig vagy Pestig veszed meg a jegyet, az mindenképpen 39 euro. Ez a német szakaszra is igaz: mindegy, hogy pl Berlinben vagy Drezdában, vagy Münchenben vagy Rosenheimben szállsz fel, az ár ugyanaz. De ez csak akkor érvényes, ha meg tudod kaparintani az Europa-Special jegyet! Minimum másfél (de inkább 2) hónappal az utazás elött!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13453 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Julianna írta: Ha jó elöre tervezed az utazást és olyan vonalon utazol, amire van un. “Europa-Spezial” jegy (pl. München-Bp., Berlin-Bp.), akkor azt érdemes megvenni. Egyrészt viszonylag olcsó, mindkét vonalra a teljes út 39 euro.

Sőt anyukám ezzel a "speciállal" 27 euróért jött ki Münchenbe (elővétel) , de nem figyeltél! Smmy azt kérdezte, hogy ő még nincs 26, jár e neki a 33%-os akármi! Na ez nem jár neki a nemzetközire! A gond az, hogy Sammy Eiesingenbe akar kijutni vonattal. Egyrészt, csak Würzburgig van vonatja, másrészt nem akarna átszállni (ez nem megy), harmadrészt, a "Speciál" erre a volnara nem érvényes tudtommal csak BP-München-ig....

Most akkor mi lesz? Menjen Münchenbe, mert oda van olcsó vonat jegy? :P
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13454 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Èn NEKED válaszoltam, nem Szemydavis-nek. Már-már unalomig ismétled önmagadat, miszerint (idézem): "Nyugat-Európa fizetös rendszer" az utazási kedvezmény pedig "magyar specialitás". MÀS rendszerü kedvezmenyeket itt is böven lehet találni. Mi tavaly Húsvétkor hatan 190 euró alatti összeget fizettünk egy München-Berlin oda-vissza útért gyorsvonattal.
A kritikád annyiban jogos, hogy a válaszomat tényleg nem ebbe a topikba kellett volna írnom.
Tehát: igen, Magyarországon vannak kedvezményes igazolványok, meg ingyenes nyugdíjas jegyek, itt viszont jó szervezéssel, Bahn-Carddal, helyi-távközi közlekedési kombinációkkal, családi jegyekkel, szintén REMEK áron lehet vonatozni. Jó kiindulópont: a bahn.de honlap (pl Europa-Special vagy Sparangebote) Elnezést, ha bárkit megtévesztettem, de mindezt a vonatjegyárak topikba kellett volna írnom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13467 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Julianna írta: Mi tavaly Húsvétkor hatan 190 euró alatti összeget fizettünk egy München-Berlin oda-vissza útért gyorsvonattal. ..... Bahn-Carddal, helyi-távközi közlekedési kombinációkkal, családi jegyekkel, szintén REMEK áron lehet vonatozni.

Jót mulattam ezen, kedve Júlianna! A "kedvezményes" utad ugyanis úgy néz ki hogy egy magyar 55951 foritért utazna, ha veled menne 190 euróért Münchenből Berlinbe ami durván 591 km! (Mai árfolyamon) Ez itt nem számit soknak, de számolj már egy kicsit mennyi ez neki!!!
:angry:

Én pontosan ezért irtam a Sammynek, hogy itt fizetős a rendszer és felejtse el az otthoni kedvezényeket! Honnan szerezzen magának egy útra egy családot, és hogyan tudna egy ilyen nemzetközi jártra abból profitálni szerinted, amit itt szervezéssel Te meg tudsz oldani!? Ráadásul a MÁV-nál fogja a jegyét megvenni, ezért kell reálisan tanácsot adni!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13473 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Az én számológépem szerint ha hatan utaznak 190 euróért az fejenként csak mintegy 32 euró...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!