Eisingen-be szeretnék menni

Több
12 éve 3 hónapja #13495 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Szia Szemydavis,
akkor, hogy visszatereljem a topic-ot az eredeti medrébe :lol: , próbáld meg esetleg a mitfahrzentrale.de oldalt, hátha találsz telekocsit az adott dátumra. Itt olyanok is szoktak hirdetni akik 'üzletszerűen' űzik a telekocsizást, meg magánemberek is, akik tényleg a benzinpénzt szeretnék megosztani. Sok szerencsét:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13496 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

szemydavis21 írta: És igenis biciklivel akarok közlekedni,mi van akkor?
Szerintem csak annyi hogy fitt leszek...

Ez szuper dolog. Jó idöben én is sokszor bicajjal megyek a munkahelyemre. Mivel koránkelö vagyok, igy már pirkadatkor elindulok s élvezem az erdös környeket.... A gondod neked is akkor lesz a kerékpárral, ha a munkahelyed nincs elérhetö távolságban, olyan az idöjárás, hogy ezt nem lehet (viar, hófuvás, stb) vagy kinyiffant a derekad, mert "Marsikanéni brikettjét szórtad le a pincébe tegnapelött...." Gergö ezt szerette volna ecsetelni! A nagy helyzet, hogy mi még bevásárolni sem tudunk kocsi nélkül, mert minden kint van az ipartelepen. (OBI, Extra, REAL, stb) A közeli kiszkban csak fehér rum van!Most azt nem is emlitem, hogy a mai minusz 14 fokban szerintem ráfagyna a mosoly a képedre, pláne ellenszélben!
:woohoo:

Nálunk még az is hozzájön, hogy a nejem "arra", én meg "erre"
dolgozom 12 km-re, s ez egy kicsit húzos, ha irodában vagy, mert
mire beérsz, olyan szagod lesz mint egy pumának! Én ugyan
tudok tusolni a melóban is, de a nejem már nem..... Nem hiszem
hogy neked kellemes lenne, ha egész nap kondenszcsikot
húznál magadután.....!!
:laugh:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13499 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Ebben is igazat adok :)
Az időjárás tényleg eléggé befolyásolja,de mivel itthon is majdnem hogy "hivatásszerűen" űzöm talán kiküszöbölhetőek ezek a problémák.A bevásárlással pedig én sosem álltam úgy hogy kocsiszámra kelljen vásárolnom :)
Igaz nem vagyok valami vékony testalkat,de nincs rajtam zsír sem.
A későbbiekben pedig írtam is hogy ha olyan alkalom lesz én is szeretnék autótulajdonossá válni,pár év múlva...
Addig pedig legalább nem lustulok el.
Másrészt DCT 10-en akárhány km nem távolság és még nem is megerőltető,ha csak nem pár száz méter tengerszint különbség van a két hely között :D
Persze ez mindenkinek a saját erőnlétéhez van mérve,speciel napi 40km-t is letekerek néha.
Nekem ilyen a beállítottságom,nem vagyok valami üldögélős típus,majd később talán,ha nagyon szükségem lesz rá.
Lizy007 köszönöm az ötletet ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13506 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

szemydavis21 írta: A bevásárlással pedig én sosem álltam úgy hogy kocsiszámra kelljen vásárolnom .

No, igen! Szokás kérdése. Mi nem szeretünk vásárolni, mert a tömeget sem szeretjük, igy nem minden nap csak egy héten egyszer megyünk vásárolni felvágottat, kenyeret, stb. Igy aztán kerékpáron ennyit már nem valami ildomos szállítani. Ezért kell a kocsi! Nálunk csak tejből elfogy egy hét alatt egy 12 dobozos csomag mert mindenki szivesen issza. Ez már elev nagy súly. Ehez jön a szóraviz 6 fakonos foliában, és és és.... Ezt azért nem hiszem hogy Te bicajjal szállítanád! Persze mehetnénk minden nap egy egy üvegért és doboz tejért, de hát ki akar állandóan sorbaállni a kasszánál!?
Sajnos itt a környéken mindig 15 óra után mennek a nyugdijasok és a többgyerekesek vásárolni! Lenne egész nap idejük, de nem! Inkább akkor amikor a dolgozók is menni tudnak! Ez valami rituális dolog lehet ezeknél az embereknél! Délelőtt lenne parkoló, rohangászhatna a gyereke, vagy totyoghatna órákig a sokok között, de nem, inkább akkor megy amikor a munkát végzők mehetnek, ezzel gyakorlatilag idegbeteggé téve azt is, kinek amúgy is volt elég dolga a munkában és sietne haza pihenni!
:whistle:
Akkor inkább irogatok ide, ez sokkal jobb elfoglaltság! :woohoo:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13547 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Eisingen-be szeretnék menni

Ha 16.24-kor megérkeztél Würzburg HBF-re,
akkor onnan a Deutsche Bahn adatai szerint 4 percnyi gyaloglás után eljutsz a „Parkhaus/Am Quellenbach, Würzburg“ nevü buszállomásra, ott 16.35.kor indul az 51-es busz „ Am Guckenberg, Waldbrunn“ irányba, ezzel 16.59-kor vagy az „Erbachshof, Eisingen“ nevü állomáson.
VAGY
8 perc alatt a vasútállomásról gyalog átmész a „Würzburg Busbahnhof“ nevü buszállomásra, onnan 16.45-kor indul a 8075-ös busz „Dreifaltigkeit“ irányba, azzal 17.07-kor érkezel az „Abzw. B27, Eisingen (Kreis Würzburg)“ megállóba.

Ha ezek nem jók, de az már tisztázott, hogy Würzburgig vonattal mész, akkor javasolm, hogy írd be a www.bahn.de oldalon a keresöbe a Würzburg Hbf - Eisingen keresést. A német vasút honlapja minden lehetséges buszösszeköttetést is megad, én is onnan másoltam neked a fentieket.
(P.S.: Németországban legalább 2 Eisingen nevü település van! Ugye biztosan nem a Baden-Württtenbergben lévö Eisingenbe kell menned? :huh: )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!