Digitális sofőrkártya

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #19519 Írta: Ilonka
Digitális sofőrkártya téma létrehozva Ilonka által

Üdvözöllek Benneteket! Szeretném kérni a segítségeteket , a férjemnek augusztusban lejár a digitális sofőrkártyája.( 4- hónapja itt él és dolgozik hivatásos gépkocsivezetőként, bejelentett itteni lakcímmel is rendelkezik, és megmaradt az otthoni is) M-országon azt mondták hogy haza kell utazzo mert csak személyesen lehet meghosszabítani. Kérdésem itt valahol nem lehet ezt megtenni?Stuttgartban dolgozik, rendes bejelentett állása van. Segítségeteket köszönöm. Ilonka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #19525 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Ilonka írta: Üdvözöllek Benneteket! Szeretném kérni a segítségeteket , a férjemnek augusztusban lejár a digitális sofőrkártyája.( 4- hónapja itt él és dolgozik hivatásos gépkocsivezetőként, bejelentett itteni lakcímmel is rendelkezik, és megmaradt az otthoni is) M-országon azt mondták hogy haza kell utazzo mert csak személyesen lehet meghosszabítani. Kérdésem itt valahol nem lehet ezt megtenni?Stuttgartban dolgozik, rendes bejelentett állása van. Segítségeteket köszönöm. Ilonka

Magyar sofőrkártyát csakotthon és személyesn lehet megújítani.Ha itt akarja, akkor előbb le kell cserélje a magyar jogsit németre, arra kap német "Digitale Fahrerkartét" feltéve ha levizsgázik.
www.buzer.de/gesetz/7329/index.htm
www.kamionsuli.hu/kamion-arufuvarozoi-alapkepesites
Elvileg 2014-ig mindenkinek(hivatásos) le kell vizsgázni az új rendszer szerint, ha sofőrként dolgozik. Mivel ő németben akkor már újnak számít, e nélkül a vizsga nélkül már nem is dolgozhatna.Otthon GKI vizsgának hívják. Jobban jár ha hazazúg, természetesen hivatali időben ( a nyeten megtalálható,) a lakóhely szerinti Közl. felügyelethez kell menni. Elindítja az új kártya készítését, majd ha kész (átl. 14 nap) újra hazazúg és átveszi. A régit addig megtarthatja, feltéve, ha mindezt még a lejárati idővége előtt teszi. (otthon még meghosszabbítják neki GKI vizsga nélkül is. Itt nem ússza meg a vizsgát, az sem egy olcsó mulatság. Ha csak nem nyírségben laktok, akkor olcsóbb kétszer hazaugrani mint itt egy tanfolyam, és kevesebb időt vesz igénybe.
:) Mondom én. de majd jönnek az okosok és "felülírnak". Jelzem otthon 19 sofőr ügyeit intéztem, jelenleg én is kinnt dolgozopm, mint "gyors és gépkocsivezető" :laugh: Én már direkt úgy "ügyeskedtem", hogy 2014-ig érvényes , utánna már él a német nyögdíj is. :laugh:
Sok szerencsét
Ui. Hallottam róla, hogy itt németben is el lehet intézni a tanfolyamot okosban is, de ettől még honosítani kell a Vezetői engedélyét, ha itt akar sofőrkártyát.
üdv, Zigeuner
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ilonka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #19526 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Hát Ilonka, nem tudom....jogsit lehet kint csináltatni, de hogy ez a digitkártya dolog megy e kint...? Magyarban az NKH foglalkozik vele, talán hívd fel őket. Csak mondanak valamit.
Pár évet azért dolgoztam a logisztikában, de ilyennel nem találkoztam.
Általában haza szoktak jönni a gkv-k és kivárják azt a pár hetet amíg a hatóság szíveskedik legyártani a más országban 10 másodperc alatt elkészülő műanyag ,chippes kártyát.
Állítólag le kell gyártatni....... :woohoo: 2012-ben nincs az országban olyan informatikai eszköz ami azonnal produkálná :woohoo: Véletlenül sincs olyan szaga mintha valakinek(aki jókor volt jó helyen) lenne egy kártyagyártó készüléke amit ki kell tölteni munkával.
Csak közben jó néhány gkv éhen hal addig amíg a csókos méltóztatik "legyártani".
Magyarisztánban ez is lehetséges!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #19530 Írta: Ilonka
Ilonka válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Köszönöm a gyors választ, de akkor nem világosan kérdeztem, GKI_ja megvan az nincs egy éves! De a digitális kártya az más, az amit a tahográfba bedugnak(elnézést hogy így fejezem ki magam, nem vagyok szakember) a GKI-valóban az ami kötelező lesz 2014-töl.Az még jó 4-évig Ha nem stuttgartiak, akkor Budapestiek vagyunk és valahol a bosnyák tér környékén csinálták neki és ez nem vizsgához kötött mint a GKI.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #19541 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Ilonka írta: Köszönöm a gyors választ, de akkor nem világosan kérdeztem, GKI_ja megvan az nincs egy éves! De a digitális kártya az más, az amit a tahográfba bedugnak(elnézést hogy így fejezem ki magam, nem vagyok szakember) a GKI-valóban az ami kötelező lesz 2014-töl.Az még jó 4-évig Ha nem stuttgartiak, akkor Budapestiek vagyunk és valahol a bosnyák tér környékén csinálták neki és ez nem vizsgához kötött mint a GKI.


Azt én nagyon jól tuidom, lehet hogy nem eléggé világosan fogalmaztam. Akkor: Magyar kártyát csak magyarországon a lakóhely szerinti illetékes NKH-nál lehet csináltatni, legyen az új, vagy újítandó. A GKI-ja ha megvan, egy gonddal kevesebb, vagy több. Ugyanis ha németben akar sofőrkártyát, akkor úgy a jogsit, mint a GKI vizsgát honosítania kell, aztán lesz majd német sofőrkártyája. De a magyar kártyát csa ITTHON tudja cserélni !!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #19542 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

kfz írta: Hát Ilonka, nem tudom....jogsit lehet kint csináltatni, de hogy ez a digitkártya dolog megy e kint...? Magyarban az NKH foglalkozik vele, talán hívd fel őket. Csak mondanak valamit.
Pár évet azért dolgoztam a logisztikában, de ilyennel nem találkoztam.
Általában haza szoktak jönni a gkv-k és kivárják azt a pár hetet amíg a hatóság szíveskedik legyártani a más országban 10 másodperc alatt elkészülő műanyag ,chippes kártyát.
Állítólag le kell gyártatni....... :woohoo: 2012-ben nincs az országban olyan informatikai eszköz ami azonnal produkálná :woohoo: Véletlenül sincs olyan szaga mintha valakinek(aki jókor volt jó helyen) lenne egy kártyagyártó készüléke amit ki kell tölteni munkával.
Csak közben jó néhány gkv éhen hal addig amíg a csókos méltóztatik "legyártani".
Magyarisztánban ez is lehetséges!


Nem kell éhen halni, maximum kétszer megy magyarba. Csak időben kell kérni. Amíg nincs meg az új, a régit nem kell leadni, dolgozhat, persze csak ha nem járt le. Attól függetlenül a kártyagyártóban valószínű nem tévedsz :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!