Digitális sofőrkártya

Több
11 éve 1 hónapja #29174 Írta: Ilonka
Ilonka válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Szép napot mindenkinek, a digitális sofőr kártya és a GKI az kettő , a GKI a lehúzos tanfolyam a semmire kb 80 000-ft , míg a digi kártya ami a soförökket kontrolálja ( mielött bárki is szétszed , nem én vagyok sofőr hanem a férjem , de én intézem ezeket ) Tavaly a férjemnek is lejárt a digikártyája, és itt azt a jó tanácsoz kaptam hogy feltétlen haza kell utazni és személyesen megcsináltatni legalább 30- nappal előbb :( ezért fogtuk magunkat és bementünk a helyi DEKRÁ-ba és ott megcsináltattuk :chuckle: 3 nap mulva a postaládában volt az új kártya, és egy hét mulva kiszámláztak azt hiszem 40 euró kártya vagy munka díjat. Azt mondták ha itt dolgozik a férjem itt kell kártyát csináltatni :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29186 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Ilonka írta: Szép napot mindenkinek, a digitális sofőr kártya és a GKI az kettő , a GKI a lehúzos tanfolyam a semmire kb 80 000-ft , míg a digi kártya ami a soförökket kontrolálja ( mielött bárki is szétszed , nem én vagyok sofőr hanem a férjem , de én intézem ezeket ) Tavaly a férjemnek is lejárt a digikártyája, és itt azt a jó tanácsoz kaptam hogy feltétlen haza kell utazni és személyesen megcsináltatni legalább 30- nappal előbb :( ezért fogtuk magunkat és bementünk a helyi DEKRÁ-ba és ott megcsináltattuk :chuckle: 3 nap mulva a postaládában volt az új kártya, és egy hét mulva kiszámláztak azt hiszem 40 euró kártya vagy munka díjat. Azt mondták ha itt dolgozik a férjem itt kell kártyát csináltatni :chuckle:


Megerősítem. A férjemnek tavaly márciustól BRD-ben is lakcíme. Mikor tavaly nyáron a tachográfkártyáját csináltattuk Pesten, jó kis csődületet okoztunk ezzel a helyzettel, mert utána kellett olvasniuk, hogy " a jogszabályok szerint" a férjemnek melyik országban kell kártyát csináltatni. A végén abban maradtunk, hogy nem keresték tovább a jogszabályt, megcsinálták Neki, de mondták, hogy kérdezzük meg a BRD-ben, és ha kint azt mondják, hogy ebben a helyzetben német kell, akkor majd kint bevonják a magyart, és helyette kap németet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29191 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

lányok-lányok..... :whew:

a digit kártyának tök mindegy, hogy bolgár, román, lengyel avagy májer francia a kibocsátója. A kártya egyetlen feladata, hogy a tachográf korongokat helyettesítse és ne csak 25 napra visszamenőleg lehessen a szerencsétlen gk vezetőt felelősségre vonni. Mivel EU-s a kártya így a rovatait minden balfék ellenőrző szerv bárhol az EU-n belül le tudja olvasni. A chip adatait meg ki tudja olvasni. A Magyar "legyártás" az tényleg 30 napon belüli...általában 14-20 nap. A tachográf meg eléggé finnyás kis jószág....menet közben úgy kiköpi a lejárt kártyát, hogy magad is elcsodálkozol. Mondjuk ettől a vontató nem szokott leállni ;) Csak meg ne állítsák :laugh:
Amiről mi beszéltünk az a GKI vagy németben a BKrFQG.....na ez a vicc. Ez az amitől az anyu szoknyájába kapaszkodó sofőr nem lesz okosabb..............ezt persze a kitalálói nem látják a szorosra kötött nyakkendőjüktől ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • komjatijanos
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29192 Írta: komjatijanos
komjatijanos válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Sziasztok! Az EU-ban bárhol akartok dolgozni akkor kell a nálunk GKI-nak nevezett kártya.Amennyiben buszozol Szeptemberig dolgozhatsz.Teherautósok 2014 Szeptemberig .Honositást nem igényel,mert formailag kompatibilis éppugy,mint a "szabispapir" :wait:
fahrschule-sieke.de/leistungen/weiterbildung-lkw-bus/
www.bag.bund.de/DE/Navigation/Rechtsvors...terbildung_node.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #40250 Írta: tiband1
tiband1 válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Üdv mindenkinek! Elég régen volt utoljára bejegyzés itt van esetleg valakinek friss infója a jelenlegi állapotokról? Mostanában mennék ki dolgozni C kategóriával. A sofőr kártyát a jövő héten csináltatom, de mi a helyzet a GKI-val, tényleg feltétlenül szükség van rá? Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #40251 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Digitális sofőrkártya

Persze, hogy szükség van rá. Feltéve, hogy nem kisteherautóval szeretnél dolgozni. C+driver qualification card+tachograph card.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!