Gépjármű honosítás

Több
10 éve 7 hónapja - 7 éve 4 hónapja #33350 Írta: Suhay
Gépjármű honosítás téma létrehozva Suhay által

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy remélhetőleg nemsokára költözök Németországba. Lenne egy 99'es suzukim,mennyi lenne az átírás és ilyen évjáratú autót átírnak nekem?Mennyire piszkálódnak kint az ültetésért,nagyobb felniért?Köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33352 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Suhay írta: Érdeklődni szeretnék,hogy remélhetőleg nemsokára költözök Németországba.Lenne egy 99'es suzukim,mennyi lenne az átírás és ilyen évjáratú autót átírnak nekem?Mennyire piszkálódnak kint az ültetésért,nagyobb felniért?Köszi a segítséget!


Kedves Suhay!
Ha rám hallgatsz, akkor a 99'-es évjaratú susukydat nem hozod ki, csak addig, amíg nem veszel itt egy jobbat. Nem tudom milyen (vitra, esteem, swift,....), de az a kocsi 14 éves. Tizennégy!! Még ha 50 ezer is van benne, add el alkatrésznek! A tuninggal vigyázz, mert hamar megszűnik a műszakia a kocsaidnak, ha nincs bejegyezve a változtatás és nem ezekkel a változtatásokkal műszakiztattad! (A német műszaki sem kutya ám!!) Ha ilyet lát a rendőr azonnal leveszik a rendszámodat, akkor is ha magyar..... Persze, ha minden papírokkal, s "átvett" formában van, akkor nincs gond, legfeljebb a kora!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34036 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sziasztok!

Sokat olvastam vissza, hogy a kérdésemre választ kapjak, de nem igazán találtam, illetve nem tudom mennyire friss. Németországban használt magyar rendszámú autómat szeretném itt honosítani. Pontosan vagy kb. mekkora összegre számíthatok a biztosításon kívül? Nem, nem akarom otthon eladni és itt venni valami ócska vackot, vagy hitelt venni a nyakamba egy jobbért. Később szeretnék itt venni egyet, de ahhoz még sokat kell dolgozni. :) Illetve az nehezítené a dolgomat, hogy anyós nevén van az autó. Szükséges az ő jelenléte a honosításhoz, vagy elég valami szöveges megbízás német nyelven?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 7 éve 4 hónapja #34047 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sokat olvastam vissza, hogy a kérdésemre választ kapjak, de nem igazán találtam, illetve nem tudom mennyire friss.

Pedig volt róla nem egyszer szó. Nézz körül pl. a "Magyar rendszámmal Németországban" rovatban.
Tömören: müszaki vizsga (TÜV) kb. 95 € (akkor is kell, ha a magyar még érvényes), rendszám és a forg. eng.+törzskönyv költségei: kb. 50-75 €. Ha az autó nem innen származik (nem volt még Németországban forgalomba helyezve), vagy nem német gyártmány, akkor ú.n. COC papír otthonról a márkaképviselettöl (nekem a Citroen-nél ingyenes volt, más márkákról nem tudok nyilatkozni - itt is beszerezhetö, de itt 150-200 € !!). és ha a környezetvédelmi besorolása így sem megy, akkor a TÜV-nél még egy spec. vizsgálat ennek megállapítására 70 €-ért.) Az adó széles skálán mozog, függ a köbcentitöl, benzin/dízel, körny.védelmi kategória (EU1-6), CO2 kibocsájtás, dízelnél részecskeszürö léte/nem léte , finomporkibocsájtás (korom).
Gondolom az anyós nevéröl a tiédre lenne átáirva. Itt az az elv, hogy akinél a törzskönyv azé az autó, de biztos ami biztos alapon írjatok egy kétnyelvü adás-vételi (vagy ajándékozási) szerzödést. (Az ö nevén csak akkor maradhatna, ha ö is itt él!)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Joey01

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34048 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: S Illetve az nehezítené a dolgomat, hogy anyós nevén van az autó. Szükséges az ő jelenléte a honosításhoz, vagy elég valami szöveges megbízás német nyelven?

Külfödi tulajdonú kocsit nem honosithatsz ha a tulajdonos nem él Németországban! Esetedben a kocsit elöbb át kell iratnod! Új kocsi vétele, vagy egy jobb használt kocsi vétel fillérkebe kerül. Sok helyen adnak kamatmentes hitelt is. A havi törlesztések már 50 eurótól lehetségesek. Jobb ha itt kint veszel kocsit, sokkal olcsóbban megúszod! (ja és nincs eredetiség vizsgálat sem regisztrációs adó, stb.) Itt nem kopasztják az embereket....

Ui: képzeld el mi lenne, ha ez menne. Minden lopott kocsit azonnal el lehetne igy "tünteni"....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 7 éve 4 hónapja #34052 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Ha már szóba került ez a téma, akkor a magyarországi teendőkkel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem. Idézek:
"Amennyiben egy magyar állampolgár a személygépkocsiját egy másik tagállamban szeretné forgalomba helyezni, akkor célszerű a kivitel előtt az autó forgalomból történő átmeneti időszakra szóló kivonását kezdeményezni."

"Abban az esetben, ha ez nem történik meg, a külföldi forgalomba helyezés során a külföldi hatóság természetesen értesíti a magyar szervet a magyarországi forgalomból történő kivonás szükségességéről, a hivatalos értesítés átfutási ideje azonban több hónap is lehet (addig a magyar szabályok szerint továbbra is fizetni kell a gépjármű után fizetendő díjakat).

Amennyiben valaki kiutazása előtt kérelmezi a magyar rendszámú autójának a forgalomból történő ideiglenes kivonását, akkor a jövőbeni hazaköltözés esetén a regisztrációs adóról szóló 2003. évi CX. törvény hatályos előírásai értelmében nem keletkezik újból regisztrációs adó fizetési kötelezettsége, hiszen azt a személygépkocsi első forgalomba helyezésekor szükséges megfizetni."

Más is kivonatta Magyarországon ideiglenesen a forgalomból az autóját, mielőtt elindította itt a procedúrát?
Elsősorban az utolsó részt nem értem: ha nem vonatjuk ki a forgalomból, és esetleg visszaköltözünk Magyarországra, újra megfizettetik velünk a regisztrációs adót?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!