Hiteles autó honosítása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37217 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

almkri írta: Én tovább bővíteném a kérdést. Magyar rendszámú az autó, de hitel van rajta. Ebben az esetben nem lehet honosítani. Ez ügyben mit tehet a rendőr?Ha nem az állandóan vezető nevén van a kocsi? Tehát nem ő szerepel a forgalmiban ( akár tulajdonos, akár üzembentartó- ként).


Ha nincs semmilyen használatra feljogositó papirod akkor kijelentheti, hogy lopott a kocsi, lefoglalja, s neked kell bizonyitanod, hogy em loptad!
Továbbra is állitom, hogy a legegyszerübb és a legtisztább dolog, Mo.-on eladni a magyar kocsit és Németországban venni egyet, német rendszámmal s biztositással! Én kezdettöl fogva nem tudtam megérteni, hogy miért kell bonyolitani a helyzetet. Németországban a használt kocsik árai különben is sokkal alacsonyabbak. Rádásul a magyar rendszámú kocsikat Mo.-on kell müszakiztatni s szervizelni ami külön költsegekkel jár mert ingázni kell! Koccanásos vagy súlyosabb baleseteknél meg csak megy a cécó a magyar biztositókkal...

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37221 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

zigeuner írta: Ha nem is egészen, mert akkor viszont tudnia kell igazolni, hogy milyen jogcímen használja az autót. Ha nem tudja ??? Hát az akkor Pech. Legrosszabb esetben gyalog megy tovább. Ennyi. Ja és egy sajtcetli kevés.


Na most én leszek a másik típus: tegye fel a kezét az, akitöl valaha is kértek valamilyen papírt a rendörök Németországban, ha nem a saját nevén lévö autóval közlekedett? Max. megkérdezi, hogy milyen alapon használod te a járgányt és ha nem kezdesz el dadogni (és természetesen nem körözik az autót), akkor bármilyen választ elfogad. Gyakorlatilag folyamatosan céges autóval járok 30 éve (egyszer-kétszer volt csak saját nevemen autó), de itt soha senkinek nem kellett bizonygatnom/igazolnom, hogy de én ennek a cégnek vagyok az alkalmazottja és jogosan használom, stb. Söt: amikor a cégnél (jó pár éve) kértem egy papírt erröl, teljesen hülyének néztek, hogy minek az nekem (akkor még a magyar határon bizony kellett, nagy nehezen sikerült velük íratnom egy igazolást...). Ha nem jól tudom, linkeljen már valaki egy jogszabályt, ami elöírja, hogy a nem saját nevemen lévö autóval csak valamiféle hivatalos igazolás/bizonyíték birtokában közlekedhetek....
(Na persze az más eset, ha a forgalmi sincs nálad, lekérdezik az autót és nem is a tiéd... Akkor nyilván joggal feltételezi, hogy csak lenyúltad a kocsit.)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37228 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

Gejza bá,
Mivel magyar rendszámú gk-ról van szó, it ta feltétele . Igaz, ez a harmadik országos határátlépésekre vonatkozik, de erősen ajánlott az EU területén is.
www.autoklub.hu/content/jogi-gyiktud%C3%...as_kulf_mas_tul_auto

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37241 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

zigeuner írta: Gejza bá,
Mivel magyar rendszámú gk-ról van szó, it ta feltétele . Igaz, ez a harmadik országos határátlépésekre vonatkozik, de erősen ajánlott az EU területén is.
www.autoklub.hu/content/jogi-gyiktud%C3%...as_kulf_mas_tul_auto

ez lehet hogy érdekli a magyar határörök 1%-át (aki tud erröl a rendeletröl) de garantálom hogy a másik 7 milliárd ember a világon a) nem tud rola b) le se s**rja.
A rendelkezés a nem-magyar ellenörzésre már csak azért is hülyeség a köbön mert európában a magyar "magánokiratot" csak extrém ritka esetben tudja valaki elolvasni éppugy mint Magyarországon a kinai magánokiratot.
Mellékesen egy magánokirat nem bizonyit semmit. Irhatom magamnak is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37242 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

Olvasd is el a cikket, mielőtt kritizálsz

A Magyar Autóklub ügyfélszolgálati irodáiban kapható ötnyelvű meghatalmazás nyomtatvány, melynek alapján a meghatalmazott meghatalmazást kap arra, hogy a más személy tulajdonát képező gépjárművel Magyarország területét elhagyhassa. Ez a meghatalmazás külföldön is igazolja a gépjármű jogszerű használatát.

A meghatalmazás kiváltásánál szükséges, hogy a gépjármű tulajdonosa is személyesen jelen legyen, a gépjármű eredeti forgalmi engedélyével együtt. Ennek hiányában kollégáink nem tudják aláírásukkal, illetve a Magyar Autóklub pecsétjével ellátni a meghatalmazást.

:P :P :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37243 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

Jó pár éve, még otthon voltunk és Mo nem vol EU tag. Volt egy ideige egy német munkaadóm, aki adott nekem egy kis kupé passátot (2 ajtósat) mind szolgálati kocsit, német rendszámmal. Én már akkor jártam ezzel át a határon (még volt mindenhol!) s csak egy kétnyelvü (magy/német) a cég által kitölöttt papirom volt, +pecsét/telefon/fax, stb, hogy én, XY. fel vagyok a mindenkori használatra jogositva. Elfogadták a yugók (még volt Yugoszlávia is) az osztrák, s a magyar határokon is MINDIG. Bécsben az osztrák rendör is és nem egyszer magyar rendöri ellenörzés is! Ma sincs ez másképpen, csak ész kell hozzá!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!