Hiteles autó honosítása

Több
9 éve 10 hónapja #36403 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

DECOTEXT írta:

Gabóca írta: Köszönöm Csocsesz, de még nem telt el 5 év.... Azért alakul az ügy, felvettem a kapcsolatot egy közlekedési joggal foglalkozó német ügyvéddel, és írtam az EU Direct-nek is. 1 héten belül ígértek választ.


Nos, ezért nem szabad egy kereskedőn keresztül enni a kocsit! ha hitel akkor
pénzhitelt felvenni és a kocsit KP kifizetni. Így minden papír nálad van.


Ja, máskor meg itt propagálod ezerrel a 0%-os kamatozású hitelre való autóvételt (amit a kereskedönél kapsz szintén), meg a havi x eurós Nissan Micrát (ha jól emlékszem a típusra).
Mellesleg Gabóca M.o.-on vette az autót hitelre, ott egy kicsit más a matematikája a htelre vásárlásnak is, meg, amikor vették, még nem volt szó arról, hogy ide kihozzák.
Egyébként itt is tévhit, hogy kp-val a zsebedben nagyobbat tudsz alkudni. Egy túrót. A havi részletet te nem a kereskedönek fizeted, hanem a vele kapcsolatba álló autóhitelre szakosodott banknak vagy a gyártó saját bankjának. A kereskedö ugyanúgy megkapja a vásárlás után a teljes vételárat a banktól, mint amikor zacskóban viszed neki a casht. Söt, nem egyszer elöfordul, hogy a hiteles/lízinges akcióban olcsóbb az autó, mint a kápés fizetésnél, mivel a bankok is akcióznak a kereskedök felé, és az általuk közvetített hitelekre extra bónuszt fizetnek a kereskedönek, akinek így még nagyobb érdeke lehet hitelre olcsóbban adni az autót, hiszen ö már a bónuszon is keres...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36410 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

gejza írta: Ja, máskor meg itt propagálod ezerrel a 0%-os kamatozású hitelre való autóvételt (amit a kereskedönél kapsz szintén), meg a havi x eurós Nissan Micrát (ha jól emlékszem a típusra)..


Gejzám, Te megint kekeckedsz figyelés helyett. Én azoknak ajánlottam pl a renault vagy a toyota nulla %-os hitelű autóvételt, aki csoró! Soknál meg kezdő összegű befizetés sincs! Akinek nincs pénze és jó kocsiról álmodozik az nyúljon ilyenhez! Én a KP. kifizetés hive vagyok. Így le is tudom még jól alkudni az árat. Nincs kamat, nincs teher, minden papír nálam! Ehez viszont lé kell! Nekünk az az eddigi tapasztalatunk, hogy igen is jobbak az árak KP fizetésnél.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36414 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

DECOTEXT írta:

Gabóca írta: Köszönöm Csocsesz, de még nem telt el 5 év.... Azért alakul az ügy, felvettem a kapcsolatot egy közlekedési joggal foglalkozó német ügyvéddel, és írtam az EU Direct-nek is. 1 héten belül ígértek választ.


Nos, ezért nem szabad egy kereskedőn keresztül enni a kocsit! ha hitel akkor
pénzhitelt felvenni és a kocsit KP kifizetni. Így minden papír nálad van.

Mi az, hogy "penzhittel"?:) Gondolom szabadfelhasznalasu hitelre gondoltal, amit a 2 szemedert adnak.
A titok egyszeru, hogy ez mindig dragabb, mint ha az autora lenne terhelve pl. Ha valaki meg hitelt vesz fel, annak eleve nincs penze, vagy likviditasi gondok vannak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36422 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

DECOTEXT írta:

gejza írta: Ja, máskor meg itt propagálod ezerrel a 0%-os kamatozású hitelre való autóvételt (amit a kereskedönél kapsz szintén), meg a havi x eurós Nissan Micrát (ha jól emlékszem a típusra)..


Gejzám, Te megint kekeckedsz figyelés helyett. Én azoknak ajánlottam pl a renault vagy a toyota nulla %-os hitelű autóvételt, aki csoró! Soknál meg kezdő összegű befizetés sincs! Akinek nincs pénze és jó kocsiról álmodozik az nyúljon ilyenhez! Én a KP. kifizetés hive vagyok. Így le is tudom még jól alkudni az árat. Nincs kamat, nincs teher, minden papír nálam! Ehez viszont lé kell! Nekünk az az eddigi tapasztalatunk, hogy igen is jobbak az árak KP fizetésnél.


Barátom, én nem kekeckedek, de leírod a te véleményedet, én meg az enyémet. Mint korábban írtam már, rengeteg autó vételében vettem részt így-úgy, ezenkívül jó barátom egy a 70-esek évek óta autókereskedést birtokló ember: a benfentes infóim javarészt töle származnak, ráadásul márkakereskedö az illetö. Tény, hogy a kereskedö árképzése rengeteg tényezö függvénye, de a legkevésbé számít pozitívan a készpénzes fizetés, hiszen amíg a kölcsönt nem ö maga nyújtja, addig neki minden vásárlás/részlet/lízing abszolút egyenértékü. Az általa adható rabatt nagyságának csak töredékéröl dönt a saját "kontójára", a többi rész a bankoktól, az importörtöl/gyártótól függ elsösorban, hiszen a márkakereskedö ugyanúgy megvásárolja az autókat tölük, legfeljebb az ö fizetési határideje kellemesebb, mint a tiéd. Azonban a gyorsan pörgö, új, keresett modelleket ö is csak gyors fizetéssel vagy esetleg más, nehezebben eladható darabokkal egy csomagban kapja meg.Ezen kívül év vége felé fontos szerepe van a gyártói/importöri bónusznak, mivel ilyenkor sokszor nulla haszonkulccsal, vagy akár még minimális veszteséggel is akár odaadja az autót, mert egy bizonyos darabszám teljesülésekor komoly bónuszt kaphat visszamenölegesen, ami máris nyereségessé teheti a látszólagos veszteséges tranzakciót is. Én elhiszem, hogy nagy kedvezményeket alkudtál már ki, de biztos nem hasonlítottad egyszer sem a konkrét ajánlatot úgy, hogy mi lenne, ha ugyanazt az autót hitelre vennéd a kereskedödnél. Próbáld ki, meg fogsz lepödni!
Nem a részletre vásárlást propagálom, és az is igaz, hogy a 0%-os hitelnél jellemzöen a darabszámok fölpörgetése a cél, tehát ott nem fogsz jobban járni, mint a kp-s vásárlásnál, hiszen az nem a bankok bulija, hanem elsösorban a gyártóké/importöröké. Egy "normális" hitelnél viszont nem jelentheted ki kategorikusan, hogy jobb a házibankodnál személyi hitelt felvenni és a pénz birtokában majd úgyis hú de nagy engedményt fogsz kapni... Nem biztos. Konkrétan, az adott helyzetben kell ajánlatokat kérni minden verzióra és akkor majd kiderül, melyik a tuti.
Akinek nincs pénze és jó kocsiról álmodozik, az meg vagy kezdjen el lottózni, vagy vegyen inkább Monatskartét. :clap: (Hitelt is csak úgy szabadna felvenni, hogy legalább három havi törlesztörészletre elegendö tartalékod legyen mellette...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36423 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

gejza írta: (Hitelt is csak úgy szabadna felvenni, hogy legalább három havi törlesztörészletre elegendö tartalékod legyen mellette...)

:wait: Egzisztencia sem árt(ana) azért ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37004 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Hiteles autó honosítása

Sziasztok.
Most olvastam csak, hogy a téma ismét fel lett vetve.
Nos a "mi" sztorink: átíratnám, de nincs törzskönyv nálam, bank őrzi. Ki akartam kérni, nem adják. Törzskönyv nélkül helyi szerv nem tudja átírni. Magyar Központi Okmányiroda forgalomból nem tudja kivonni, szintén törzskönyv hiánya miatt. Amíg nincs kivonva a forgalomból fizetnem kell otthon a gépjármű adót.
Helyi Finanzamtnál nem tudok KFZ Steuert fizetni, majd ha az autó át van már rendszámozva és az illetékes szerv értesíti erről őket.
Az autót nem tudom még eladni, bank többet kér még érte mint az eredeti ára volt :((
Nem is szeretném otthon hagyni, hogy valaki használja és fizesse a havi részleteket, mert jártam már meg ezzel ...

Na ekkor már nem tudtam mit tegyek. Beszéltem rendőrökkel, azok a helyi illetékes szervvel, azok az ő felettes szervükkel stb. ...
Válasz fentről : ha még van magyar lakcímünk és lakcímkártyánk, akkor nem kell átjelenteni. 4
????????????????????????????????????????????????????????????????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!