Használt műszaki cikkek vásárlása

Több
12 éve 1 hónapja #15401 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Használt műszaki cikkek vásárlása

Gergoo írta: Bővebben nem nagyon tudok róla írni. Mindegyik hasonló elven működik. Megadod az ebay azonosítódat és a kiszemelt termék azonosítóját illetve a maximumot amit megér neked. Én ezt használom: Auction Sniper de úgy tudom ez a legjobb. :)


Szia Gergoo!

csak most olvasom a bejegyzésed.....szóval lassan 10 éve ebay mitglied vagyok.
A feltett licites javak ára ugye megy felfelé ahogyan a potenciális vevők egymásra licitálnak.
A egy X termék neked mondjuk max 100 eurot ér meg (és nem többet) beírod szépen az ajánlati mezőbe, hogy 100 euro.
A rendszer meg a megadott limit lépcső szerint mindig megemeli a licitedet mindaddig amíg a max 100 eurot el nem éred. Ha ezt túllépik akkor buktad, ha csak 85 eurot ajánlott az ellenfél akkor Te megkapod 86 euroért (ha 1 eurós a lépcső).
Magyarul egy neked 100 eurót érő cuccot lehet, hogy meg tudsz venni 86-ért is.
(101-ért meg ugye, ha karakán gyerek vagy...vigye az ördög)
Én nem nagyon bízom ezekben az oldalakban....ráadásul egy igen jó szórakozás (ha a lusta partnerekre apellálsz), hogy, ha gyors a neted, saját magad az utolsó előtti másodpercben ráütsz az ellenfelekre.... :P
Ha nyersz frenetikus az érzés :evil: , ha nem...na sag schon ;)

Személy szerint nem látom értelmét...pont olyan mint a GPS...gyerekeknek, meg csajoknak való.

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15429 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Használt műszaki cikkek vásárlása

Kedves Eccsike !
Nézelődj ezen:
Használtpiac
Sok sikert.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15452 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Használt műszaki cikkek vásárlása

Szia kfz,

én 2007 óta vagyok e-bay Mitglied, de az utóbbi időben többször előfordult, hogy csak az utolsó pillanatban jelent meg egy-egy licit, holott napokkal korábban indították. Ez csak abban az esetben fordulhat elő, ha a licitáló megad egy alsó és egy felső határt, így csak abban az esetben jelenik meg az aukción, ha az általa alsó határként megjelölt értéket maga a licitálás folyamata eléri. Így fordulhatott elő az a számomra szomorú eset, hogy bár 62 € tettem a 14,94-en álló tételre 3 mp-el a licit vége előtt, azonban a termék a fent leírtak miatt mégsem az enyém lett. A nyertes ugyanis 4 nappal korábban úgy rendelkezett, hogy ha eléri vagy meghaladja a tét a 60 eurót, automatikusan beszáll. Ilyen módon az utóbbi időben többször is elhalászták a dolgokat az orrom elől :(, tehát nem biztos, hogy nem éri meg vele foglalkozni :)

Tény, az utolsó másodpercek izgalma semmivel össze nem hasonlítható, mindazonáltal csak egy dolog übereli, ha nyersz. :evil

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15468 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Használt műszaki cikkek vásárlása

Szia Szilvi!

Nem kell rendelkeznie sem, elég, ha a licit vége előtt 2 másodperccel rádob egy 100 euros ajánlatot. A rendszer meg elvégzi a vérengzést :whistle:
Az ebay-en nem úgy megy a licit mint a hasonló magyar oldalakon, hogy az utolsó legnagyobb licit után ismét hosszabbodik 5 perccel az időkeret, hanem az adott időn belül (amit az elején megadott az eladó) beérkező legnagyobb licitáló viszi a cuccot.

Ezért írtam, ha tudod, hogy neked max 100 eurót megér az áru, az utolsó 2 mp-ben told rá (101-et ;) ) ha szerencséd van viszed 64-ért ( a példa esetedben) ha nem akkor mondjuk 99-ért, viszont ha nem nyertél akkor volt egy kósza licit 102 euroért. Vigye az ördög... :evil:
Évek tapasztalata, ha csak nem egyedi terméket keresel, pár napon belül ismét lesz kínálatban az áhított darab. :)

Ha Te is beszállsz egy hasonló program segítségével, mint amit írtál, hogy 60 euro felett belépett a kolléga, mivel leszel előrébb?
Lesz egy minimál belépőd meg egy max kilépőd. Ha a másik fél nagyobb kilépő értéket adott meg, már is vesztettél.
A végeredmény ugyan az!

Csak az adathalászok gyűjtögetik a vásárlási szokásaidat, aztán csodálkozol a spam-eken amik ellepik a mail fiókodat :ohmy:

Na Én ezért nem használok segédprogramot a liciteknél ;)

Mondjuk Én szeretem az adrenalint, így inkább görcsölök a gép előtt.... :woohoo:

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15469 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Használt műszaki cikkek vásárlása

kfz írta: Csak az adathalászok gyűjtögetik a vásárlási szokásaidat, aztán csodálkozol a spam-eken amik ellepik a mail fiókodat

Amit ajánlottam régóta használom és 1 azaz egy spam sem köszönhető neki ;)
Az izgalomról pedig annyit, hogy egy éjjel sem fogok fent maradni és az utolsó másodpercekben licitálgatni, nekem ez nem izgalom hanem saját magam szivatása. Bőven elég ha felkelek annyi "izgalom", hogy amikor belépek mit is fogok látni, mi, mennyiért lett az enyém. :)
Ezen nincs mit tovább ragozni, van aki játszadozik, vadászgat, van aki meg hatékonyan használja a rendszert. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15494 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Használt műszaki cikkek vásárlása

Gergoo írta: Ezen nincs mit tovább ragozni, van aki játszadozik, vadászgat, van aki meg hatékonyan használja a rendszert. ;)


ott a pont...... ;)

(nem szeretek hatékony lenni, bennem egy rasta lelke lakozik :evil: )

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!