Autóvásárlás Németországban

  • dzsepetto
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2885 Írta: dzsepetto
dzsepetto válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!

Ha összejön a kinti munkám és sikerült egy kis pénzt megsporolnom,szeretnék venni egy kicsike ,de megbizható autot Németországban,de nem tudom,hogy milyen feltételekkel tehetem ezt meg,és mennyibe kerülne a papirmunka:-átiratás,stb.
Ha valaki tudna ebben segiteni nekem?
A válaszotokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja - 4 éve 9 hónapja #2959 Írta: Zsoca
Zsoca válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!

Csak tapasztalatot szeretnék megosztani autóvásárlással kapcsolatban, tavaly októberben sikerült vásárolnom végre itt autót,de egy kitételem volt,hogy mindenképpen át akartam hozni a bónuszpontjaimat mivel otthon bónusz10-ben voltam,ami ugye nem elhanyagolandó Németországban..
Természetesen ehhez el kellett adnom Magyarországon az addig használt gépjármüvet, majd ki kellett kérnem a biztosítótol a bónusz-malusz igazolásomat..ami így utólag jó magyar szokáshoz híven,nem volt egyszerű mutatvány (!) a Zalaegerszegi AB-Aegon irodát felkeresve elmondtam a kérésem,ahol természetesen úgy néztek rám,mintha le és felmenő águkat szidtam volna...

Természetesen nem a megfelelő dokumentumot küldték ki címemre,ezen nem volt két nyelvű igazolás,hanem csak magyarul..
Szabadságom szűkében,kénytelen voltam ezt lefordíttatni németre, majd telefonon ismét zaklatva őket,még egy héttel később megkaptam a kért dokumentumot,amin meg is lepődtem,hogy végre leesett nekik..
Az autóvásárlás menete nagyon gyorsan végbement, az autószalonban kiválasztott fiatal autó adataival felkerestem a biztosítót, rájuk esett a választás,mivel előzőleges körbetelefonálással kiderült,nem mindegyik biztosító akarta elfogadni a magyar bónusz igazolásomat,így maradt ez a biztosító.
Itt kiszámolták,vagyis beszámolták B10-emet és azonnal 45%-ba kerültem (!) a 100% helyett. Csak megjegyzem,a német kolegámnak nem volt ekkora.:) nyitva is maradt a szája..:D
A végeredmény: 2.0 TDI autónál éves kötelező 200 Euro,voll-cascoval együtt 600 (!). bele sem merek gondolni mennyi lenne 100%-ban.
Remélem sikerült éreztetni a bónuszok fontosságát..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eras72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #7060 Írta: tuzliliom
tuzliliom válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Ha tudja valaki, kérem segítsen! Használt autó vásárlása esetén hány hónap munkaviszony szükségeltetik a hiteligényléshez???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 3 hónapja #7065 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #7113 Írta: tuzliliom
tuzliliom válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia! Engem érdekelne, mert éppen autóvásárlás előtt állunk. Tudnál abban is segíteni, hogy hány hónapos munkaviszonyról szóló bérpapír szükségeltetik egy kereskedőnél hitelben vásárlás esetén? Köszönöm!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12123 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia Dzsepetto!
Először kell a kocsira biztosítás. Utána tudod átíratni a Bürgeramt-nál.
Ha van rendszámod akkor 20 Euro körül van, ha nincs, akkor kb. 70 Euro az átírás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!